Bedrijven geloven in Trump en groei Uitverkoop VW ook in VS voor de rechter 16 PSYCHOLOGELD WASHINGTON Het aan tal Amerikanen dat een werkloosheidsuitkering aanvraagt, is vorig jaar ge daald tot het laagste ni veau sinds 1973. Over het afgelopen jaar vroegen 2,2 miljoen Amerikanen een uitkering aan. Dat is 5 procent minder dan het jaar ervoor. Het historisch lage aantal aanvragen geeft aan dat werkgevers minder snel afscheid nemen van hun werknemers. Werkgevers zeggen vertrouwen te hebben in de groei van de economie voor 2or7. Ook de beurskoersen eindig den in 2or6 in de plus, en het consumentenvertrou wen trekt aan sinds de verkiezing van Donald Trump. Hij zal 20 januari worden beëdigd als de president van de Ver enigde Staten. De Amerikaanse overheid verwacht dat werkgevers wekelijks zo'n 175.000 nieuwe banen zullen creëren. Dit zou bovenop de 2,25 miljoen nieuwe banen komen die er in 2016 bij zijn gekomen. Zeventig procent korting, zeg ik tegen mijn lief, terwijl ik een zwart truitje met glitters uit mijn tas tevoorschijn haal. Vol trots laat ik hem ook een paar spij kerbroekjes voor ons dochtertje zien. „Twee voor de prijs van één", vertel ik er enthou siast bij. Het is weer uitverkoop en dat maakt me vrolijk: ik heb zojuist flink ge shopt, en toch voelt het alsof ik geld heb be spaard. veel vrouwen een sprongetje. Meer dan de helft van de Nederlandse vrouwen geeft haar geluksgevoel een 9+ na een aankoop in de uitverkoop. Maar dan moet de korting wel flink zijn. We worden pas echt warm als iets voor de helft of meer is afgeprijsd. Frap pant is dat mannen gevoeliger zijn voor la gere percentages. Bijna vier op de tien kerels laten zich verleiden door kortingen tot der tig procent, terwijl slechts een kwart van de vrouwen die niet kan weerstaan. Ik moet er wel even bij zeggen dat dit on derzoek niet geheel onafhankelijk is. Het zijn de resultaten van een enquête die Bata via Stad Fashion Outlet ooit hield onder meer dan duizend Ne derlanders. Het past na tuurlijk wel in het straatje van de outlet dat we dol zijn op koopjes. Weworden T Ter verdediging van WariTI als Batavia Stad, hun re it 5 VOOr sultaten worden onder steund door de weten- ClG I Of schap. Amerikaanse on- IY100I* ïs derzoekers ontdekten dat we vooral getriggerd afcjëp ijsd worden door korting percentages, niet door absolute korting. Proefpersonen moesten deze vraag beantwoorden: je staat op het punt om een jas te kopen voor 125 euro en een rekenmachine voor 25 euro. Zou je twin tig kilometer omrijden als blijkt dat de re kenmachine elders voor 10 euro te koop is? Zou je dat ook doen als je de jas in een an dere winkel voor 220 euro op de kop kunt tikken? Voor de rekenmachine rijdt bijna 70 procent om; voor de jas minder dan 30 pro cent. Terwijl ze in beide gevallen 5 euro minder kwijt zouden zijn. Als het om korting gaat, nemen onze her senen een loopje met ons. We geven, in de ban van de korting, geld uit aan spullen die we niet nodig hebben. Of we beseffen on voldoende dat een grote aanschaf, ondanks een flinke korting, absoluut nog steeds be hoorlijk duur is. een armband die een stroomstootje geeft als je te veel geld spendeert. De armband is ge koppeld aan je bankrekening en je bepaalt zelfbij welk bedrag het ding in actie komt. Helaas kost de armband bijna 150 euro. Toch maar even wachten tot hij in de uitverkoop is. Een federale rechter in San Fran cisco heeft een verzoek van het be drijf om de zaak alleen in Duitsland te laten behandelen van de hand gewezen. De Duitse autofabrikant raakte in het najaar van 2025 in opspraak toen bleek dat geknoeid was met de emissiewaarden van miljoenen diesels. Die kwamen dankzij frau duleuze software veel schoner uit de bus bij laboratoriumproeven dan zij in de praktijk waren. De af faire veroorzaakte een koersval van het aandeel waardoor veel beleg gers fikse verliezen leden. Claims Volkswagen kreeg claims aan de broek van veel investeerders, ook in de VS. Het bedrijf vond dat die alle maal in Duitsland moeten worden behandeld, omdat eventuele over tredingen daar zijn begaan. Maar de rechter oordeelde dat de inge diende klachten ook betrekking hebben op Amerikaanse wetgeving en dat de kwestie dan ook in de VS voor de rechter dient te komen. De rechter ging evenmin mee in een poging van Volkswagen om claims tegen voormalig topman Martin Winterkorn van tafel te krijgen. Volgens de gedupeerden wist hij van de fraude, maar prees hij toch de certificaten van aande len aan waar Amerikaanse beleg gers in kunnen handelen. Volkswa gen stelde dat daarvoor geen bewijs is, maar de rechter laat de zaak wel voorkomen. Volkswagen bereikte eerder al overeenstemming over een schik king met de Amerikaanse autori teiten in verband met het diesel schandaal. Het bedrijf betaalt bijna 20 miljard dollar aan boetes en schadevergoedingen aan gedu peerde automobilisten en dealers. Ook elders in de wereld lopen pro cedures die nog flink in de papieren kunnen lopen. Galapagos Arcelor Mittal Aegon Bitcoin vrijdag 6 januari 2017 Bij het woord 'sale' maken de harten van Een Brits bedrijf bedacht de oplossing: Reageren? economie@persgroep.nl Volkswagen moet zich ook in de Verenigde Staten verweren tegen schadeclaims van beleg gers in verband met het grote fraudeschandaal rond de uit stoot van dieselauto's. ANP San Francisco 9*4 Volkswagen bereikte al overeenstemming over een schikking met de Amerikaanse autoriteiten en betaalt bijna 20 miljard dollar aan boetes en schadevergoedingen aan gedupeerde automobilisten en dealers. O •3ft Het biotechaan- deel reageerde sterk op een koopadvies van een analist. •3ft In de AEX-index was staalbedrijf ArcelorMittal de grootste winnaar. Verzekeraar Aegon kreeg een negatief analistenadvies te verwerken. 9% De digitale munt bitcoin verloor gisteren in één klap 20 procent. Later volgde licht herstel. Neem plaats op de sofa van Irene van den Berg. Zij analyseert iedere week ons econo misch gedrag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16