Ook jij kunt Afvallen samen met Nederland EUWS 11 Werkzaamheden uitgevoerd in 'warme' maanden november tot maart met Nederlond Gewoon en gezond slank 7 tot 12 kilo in slechts 10 weken tijd Schrijf je GRATIS in en krijg Jeroen als coach! Meld je aan op AfvallenmetNederland.nl Het Nederlandse bouwconcern BAM gaat een Britse onderzoeksbasis op Antarctica verbouwen en uitbreiden. Met het megaproject is in totaal 120 miljoen euro gemoeid. Nederlands grootste bouwbedrijf BAM mag sinds gisteren ook Ant arctica tot zijn werkterrein rekenen. Het kreeg de opdracht van de Britse Natural Environment Research Council (NERC) om op onder meer het antarctisch schiereiland een kade aan te leggen en gebouwen te vernieuwen van onderzoeksbasis Rothera. Projectleider Gerard Turk van bouwconcern BAM wordt er niet warm of koud van dat zijn nieuwste project zich bevindt in Antarctica. Hij stond wel voor hetere vuren: bouwde talloze projecten in het Midden-Oosten, Australië en Nieuw-Guinea. In Antarctica werkt BAM in de poolzomer, van november tot maart, als de ergste kou geweken is. Het kwik schommelt er dan tussen -10 en +5 graden, maar kan ook naar -25 schieten. „Het weer is grillig, maar belangrijker dan de tempera tuur is eigenlijk nog de wind." Eind februari reist Turk voor het eerst naar Antarctica om zijn nieuwe werkomgeving te verken nen. Dertig uur vliegen via Chili naar de kleine landingsbaan bren gen hem in de wereld van sneeuw, pinguïns en ijsbergen. Twee jaar la ter moet Rothera beschikken over een nieuwe kade, groot genoeg om er het nieuwe poolonderzoeksvaar- tuig, de RRS Sir David Attenbo- rough, te kunnen ontvangen. De We moeten zorgen dat onze machines blijven draaien en dat het beton dat we storten niet bevriest kade moet ook berekend zijn op de omstandigheden, zoals langsdrij- vende ijsbergen, De klus op Rothera is er een van een hele reeks waarvoor BAM op dracht kreeg van het NERC. Andere projecten spelen zich af op eilanden in de buurt van Antarctica, maar ook in Engeland zelf. De klussen moeten geklaard worden in zeven tot tien jaar. Er is in totaal 120 mil joen euro mee gemoeid. Werken op Antarctica vergt een bijzondere voorbereiding. „Het is een week varen naar de bewoonde wereld, althans de Falklandeilan- den", aldus Turk. „We moeten bij voorbeeld zorgen dat onze machi nes blijven draaien bij lage tempe raturen en dat het beton dat we storten niet bevriest." Ook de circa 35 bouwvakkers die Turk meeneemt, worden zorgvul dig geselecteerd. „Ze moeten er te gen kunnen vijf maanden van huis te zijn. En er is geen buurtwinkel of bioscoop. Internet is er beperkt, dus geen Netflix. Qua gezondheid moet iedereen extra gekeurd worden om te zien of er geen onderliggende ge breken zijn die kunnen opspelen." De bouwers van BAM komen te recht tussen zestig tot honderd vooral Britse, maar ook tien Neder landse onderzoekers. vrijdag 6 januari 2017 BAM aan de slag op Zuidpool Onderzoeksbasis Rothera. FOTO BRITISH ANTARCTIC SURVEY Roeland Franck Utrecht Atlantische Oceaan £ui dpo0/c. Argentinië Chili ft Zuidpool Antarctica Stille J Oceaan —Gerard Turk, projectleider Heerlijke eiwitrijke en koolhydraatarme recepten A' 500.000 mensen vielen succesvol af.' en Hét 10-weken-gezond-slankprogramma voor jouw streefgewicht Jeroen van Egmond topsporter en ervarngsdeskundige Wil jij in 10 weken je streefgewicht behalen of zelfs langer succesvol afvallen? Mijn naam is Jeroen van Egmond en samen met mijn team gaan wij je helpen dit jaar. Gezond en gewoon slank daar geloven wij in bij Afvallen met Nederland. Doe jij mee? Er zijn al veel dieet(kook)boeken om af te vallen, maar dit boek bewijst dat ook jij gezond en gewoon slank kunt worden. Duizenden mensen gingen je voor en vielen succesvol af met ons programma. Gratis inschrijven Wil je het programma eerst een paar dagen proberen? Op onze website kan je je gratis inschrijven en krijg je direct de eerste recepten cadeau. Doe mee en schrijf je vrijblijvend in op: www.afvallenmetnederland.nl/inschrijven Nu verkrijgbaar! In het dieet(kook)boek vind je 10 weken aan heerlijke recepten, beweegoefeningen, motivatiecursussen en nog heel veel meer informatie om op jouw streefgewicht te komen. Het boek is nu verkrijgbaar in de boekhandel en te bestellen op onze website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11