Hoe IlOU je het vol? €100 Wie waren de relschoppers in Vlissingen? Kras Kortingsdagen Enquête schokt politiebond Enquête van politievakbond ACP onder 1.700 agenten levert een schokkend resultaat op. „Er wordt veel gepraat, maar er zijn weinig daden." Walcheren Tostihut, Tostibar, Happy Tosti, Tosti World; de tosti-zaken schieten als paddenstoelen uit de grond. Zijn we klaar met de hamburger? Marokkanen genoemd als relschoppers Bloemenbuurt Stichting Droom zegt politie van tevoren getipt te hebben Na het geweld tegen politieagenten tijdens de afgelopen jaarwisseling, heeft de politievakbond ACP haar leden in een enquête gevraagd wat zij verwachten van de politiek. „Ik schat dat zo'n 90 procent van de agenten aangeeft dat zij hele maal niets meer van politici ver wachten", zegt ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp. „Dat is schok kend. De politiek in Nederland is losgezongen van het politieappa raat." De ondervraagde agenten erva ren over het hele jaar een tekort aan middelen, bevoegdheden en men sen. Dat laatste wreekt zich tijdens De politiek in Nederland is losgezongen van het politieapparaat oud en nieuw: dan is er een tekort aan agenten op straat, waardoor ze sneller het doelwit van geweld zijn. Politiemensen verwachten niet dat minister Ard van der Steur van Vei ligheid en Justitie de problemen ac tief oppakt. „Er wordt veel gepraat, maar er zijn weinig daden", zegt een agent in de enquête. Direct na de jaarwisseling uitten meerdere politiemensen via Twit ter al openlijk kritiek op Van der Steur. Bodycams De woordvoerder van minister Ard van der Steur reageerde terughou dend en gaf aan dat er 'geen nieuwe maatregelen' in de maak zijn om geweld tegen hulpverleners in te dammen. Tegen daders worden al dubbele straffen geëist en de politie doet een proef met bodycams. Politieagenten vinden dat niet genoeg. Ze pleiten voor een boete van minimaal 5.000 euro voor het gooien van vuurwerk naar hulpver leners. Van veelplegers willen ze dat de identiteit openbaar wordt gemaakt. Omdat het vaak om min derjarigen gaat, wil de ACP dat ou ders financieel aansprakelijk wor den gesteld. Wapenstok De roep onder agenten om tasers (een stroomstootwapen) is groot. Vorig jaar besloot de politietop dat agenten daar niet mee worden uit gerust. Wel krijgen ze vanaf 2018 een lange wapenstok. Het is niet voor het eerst dat po litiebonden klagen over een tekort aan agenten. Uit eerder onderzoek bleek dat wijkagenten te weinig toekomen aan werk in de wijk. In de periode 2017-2020 verdwijnen er ongeveer 1.000 voltijdbanen bij de politie. In totaal telt de politie nu een kleine 51.000 banen. Januari. De feestdagen zijn achter de rug en de kilo's zitten rond de buik. Tijd om de sportschool in te duiken. Marije Romijn uit Goes ziet de stroom nieuwelingen elk jaar komen en ook weer gaan. Hoe hou je dat goede voornemen vol? Afwisseling, zegt Marije. To korting p.p. Meer reizen. Meer beleven. Kras.nl/kortingsdagen of bei 0900-9697 70 cpg Nieuwsmedia »P7 ZEELAND 8 Agent is geloof kwijt in politiek Peter Winterman Den Haag - Gerrit van de Kamp, ACP- voorzitter ZEELAND2 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Zie kras.nl/actievoorwaarden donderdag 5 januari 2017 Winterse dagen verwacht 5°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1