O CD O Goes-tegenstander vindt nieuwe coach Soccer- toernooi afgetrapt 12 ZE Deltacross is Zeeuws crosskampioenschap Merckx lost Van de Broecke af in Graauw Roemeratoe met Twente naar Spanje JU JITSU JAPANSE EER MET ZESDE DAN Peter Smid (60) heeft de zesde dan gekregen van het land waar de sport jujitsu vandaan komt. „In Japan word ik met alle egards ontvangen." Al vroeg in 2017 organiseert atletliekvereni- ging Delta Sport het Zeeuws crosskampioen schap in het bos van Westenschouwen. De 45e Deltacross is op 14 januari het strijdto neel voor de Zeeuwse crossers. De Deltacross Trail is met 11,5 km de langste afstand van dit kampioenschap, over een parkoers dat negen tig hoogtemeters telt. Vorig jaar ging de titel bij de mannen naar Martijn de Kok van Dyna mica en bij de vrouwen naar Laurey van den Berge van atletiekvereniging Flakkee. De jongste pupillen starten volgende week za terdag om 12.30 uur voor hun wedstrijd over 1100 meter, de laatsten beginnen om 14.10 uur aan de trail. Graauw en trainer Gino van de Broecke gaan na twee seizoenen uit elkaar. De zondag-vijf- deklasser heeft in Johny Merckx al een opvol ger gevonden voor het komende seizoen. Van de Broecke kan om privé-redenen en drukke werkzaamheden het trainerschap bij Graauw niet langer opbrengen. Merckx werd bereid gevonden om die taak van hem over te nemen. Hij is geen onbekende binnen de Zeeuws- Vlaamse vereniging, want Merckx was de laat ste jaren al actief voor zowel jeugd- als senio renteams. Momenteel bezet Graauw de acht ste plaats in de vijfde klasse A. Godfried Roemeratoe uit Oost-Souburg maakt deel uit van de 27-koppige selectie van FC Twente voor het trainingskamp in Ali cante. Op de velden van de Pinatar Arena in de plaats San Pedro del Pinatar zullen de Ensche- deërs zich voorbereiden op de tweede sei zoenshelft. De Tukkers spelen in Spanje één oefenduel. Zaterdag neemt FC Twente het op tegen FC Erzgebirge Aue, een club uit de Duitse Tweede Bundesliga. Roemeratoe, die in het verleden uitkwam voor JVOZ, is de enige speler van FC Twente Onder-19 die is opgenomen in het keurkorps van coach René Hake. FC Oss Nieuwkoop Of Ducaneaux - aangesteld door ex-Veere-coach en huidig hoofd technische zaken bij de club uit Bergen op Zoom - ook komend sei zoen met dat team uit mag komen, is nog maar de vraag. MOC'17 is na dertien speelronden hekkensluiter met slechts tien punten. Dat zijn er liefst veertien minder dan Goes, dat als nummer twee op de ranglijst het groepje achtervol gers aanvoert achter lijstaanvoerder Baronie. De Bredanaars speelden onder aanvoering van trainer Jurri- aan van Poelje al 32 punten bij el kaar. In de tweede speelronde na de winterstop ontmoeten Goes en MOCT7 elkaar. De Bevelanders gaan op 5 februari op bezoek in Ber- MOC'17 is na de eerste seizoenshelft hekkensluiter in de eerste klasse C van het zondagvoetbal gen op Zoom. In Goes moesten beide ploegen zich in de eerste speelronde van het seizoen tevreden stellen met een punt: 2-2. Ray Kroon en Francis Kabwe Manengela namen de Zeeuwse goals voor hun rekening. TERNEUZEN Het soccertoer- nooi is gisteravond in sportcen trum Vliegende Vaart in Ter- neuzen van start gegaan. RCS, Breskens, FC Axel, Philippine, Hoek, SDO'63 en Koewacht na men het in de voorronde tegen elkaar op in Poule 1. Vandaag nemen Terneuzense Boys, Steen, Zaamslag, Corn Boys, Biervliet en Clinge het te gen elkaar op in Poule 2. De wedstrijden van gisteren waren bij het ter perse gaan van deze krant nog niet afgelopen. Op onze website meer over de openingsdag van het soccer- toernooi van Zeeuws-Vlaande- ren en zijn alle uitslagen te vin den: www.pzc.nl/sport. Trots is-ie. Niet zozeer op de rood-witte band die bij de zesde dan hoort. „Want het is ook maar gewoon een ding om je pak mee vast te kno pen", zegt Peter Smid, de meer dan bevlogen jujitsuka, tamelijk nuch ter. Maar het verhaal erachter streelt hem wel. „Het gaat erom van wie ik 'm heb gekregen en waarom." Tüssen het moment dat de af spraak voor het interview wordt gemaakt en het uiteindelijke ge sprek, denkt de zestigjarige Vlis singer goed na over wat hij wil gaan zeggen. En hij besluit - na overleg met zijn vrouw - eens te vertellen wat hij écht betekent binnen het jujitsu. Hij staat zich één keer toe zich op de borst te slaan. „Het mag wel een keertje, vind ik", zegt hij, gezeten in zijn sportschool Happy Fitness. „Ik ben nu zo'n 49 jaar actiefin deze sport. Ik ben ook al heel lang internationaal scheidsrechter en zit in di verse commissies. De meeste mensen weten dat allemaal niet. Ik loop daar niet zo mee te koop. Maar die bescheidenheid laat ik vandaag even links liggen." De aanleiding voor een ont moeting is de zesde dan, de hoge graad die hij eind 2016 kreeg. Voor de eerste vijf dans deed hij examen. Deze zesde werd hem gegund, vanwege zijn ver diensten voor de sport. tijd en niet door ie dereen gepruimd." „Mwoh, dat valt wel mee. In Nederland lopen er ge noeg mensen rond met een zesde dan. Er zijn er zelfs met een hogere graad. Maar weet je hoe ze die krijgen? Door met iedereen vriendjes te zijn en alsmaar aardig te willen blijven. Zo ben ik niet. Ik ben een vakidioot met een enorme passie voor de sport. Ik heb een mening en die geef ik ook altijd. Dat wordt lang niet al- woensdag 4 januari 2017 Z.V ATLETIEK VOETBAL Godfried Roemeratoe. FOTO KEES TETTEROO VOETBAL In de tweede divisie hervatten de drieban- ders van Polka Print en 's Lands Welvaren vandaag de competitie. De leden van de clubs uit respectievelijk Sluiskil en Kwadendamme nemen het vanaf 19.30 uur in Hotel Dallinga tegen elkaar op. Het is direct een topper, want thuisploeg Polka Print bezet na dertien speel ronden de derde plaats, terwijl 's Lands Welva ren met een wedstrijd minder gespeeld tweede staat. In clubhuis De Graanbeurs in Zierikzee staat vanaf 19.00 uur de eerste ronde van het drie- bandentoernooi om de Graanbeurstrofee op het programma. De trofee van de zeventiende editie ging vorig jaar half februari naar Jan Eic- kenboom. 31 FC Oss was in het oefenduel met Achilles'29 met 3-1 te sterk. Terneu- zenaar Tom Boere verscheen aan de aftrap - waar Ist- van Bakx op de bank begon en later inviel - maar scoorde niet. Die eer viel dit keer niet ten deel aan de topscorer van de Jupiler League (twintig doelpun ten), maar aan zijn ploeggenoten Justin Mathieu, Lorenzo Piqué en Boban Lazic. Emi- lio Biyik Omam scoorde tegen na mens Achilles'29. Bart Nieuwkoop uit Tholen bivak keert de komende week met de eer ste selectie van Feyenoord in Mar- bella. Daar belegt de Rotterdamse koploper van de eredivisie met een groep van 29 spe lers een trainings kamp, in de voor bereiding op de tweede seizoen shelft. Er staan twee oefenduels op het pro gramma. Zaterdag wacht een con frontatie met de amateurs van Kat wijk (tweede in de tweede divisie) én FSV Mainz 05. a Vlissinger gestreeld BERGEN OP ZOOM MOC'17 heeft Theo Ducaneaux aange steld als hoofdtrainer voor het komende seizoen. Hij volgt Nata- lino Storelli op bij de zondag-eer steklasser, net als het Goes van John Karelse uitkomend in de eerste klasse C. Roeland van Vliet Is zo'n zesde dan eigen lijk bijzonder?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80