II De dartfan houdt van bier en van de PVV 7 REPORTAGE TROTSE FAMILIE korting KIJKERS De wereldtitel van Michael van Gerwen is groots gevierd in Boxtel én in Vlijmen. De dartborden zijn uitverkocht en'Mighty Mike ziet zichzelf in zijn dartkroeg straks terug op twee immens grote spanddoeken. De schoonfamilie van Michael van Gerwen maakte het letterlijk het bontst. In hun appeltjesgroen ge kleurde woning, dé huiskleur van Mighty Mike, was het een gekken huis. Maandagavond keken zo'n dertig familieleden, vrienden en buren naar de historische prestatie van hun Michael. De wereldtitel werd tot in de vroege uurtjes ge vierd. „Na het feest thuis zijn we nog even naar café Den Braai geweest. Volgens mij lag ik om half zes in bed", zegt schoonmoeder Elly Go- vers met kleine oogjes. Haarman Jack kan er ook daags na de we reldtitel niet over uit wat voor bij zondere prestatie de man van zijn dochter Daphne (22) heeft neerge zet. „Het was sensationeel. Alle druk lag bij Michael en hij doet het gewoon." Overal groen De day after vindt er een meta morfose plaats in het rijtjeshuis. In haar ochtendjas is schoonmoe der Elly Govers druk aan het stof zuigen. Ome Tonny haalt de laat ste groene matjes uit de woonka mer. „Gelukkig wel", zegt zoon Joel (14). „Overal die gifgroene kleur.verschrikkelijk. Ik heb al vaak tegen Michael gezegd: 'ga nu gewoon in het goud gooien in plaats van in het groen'." Alle dartborden zijn uitverkocht, net zoals de flights met zijn initialen Maar waar de groene kleur plaatsmaakt, blijft de trots. Het grote portret van de beroemde schoonzoon aan de buitenzijde van de woning blijft nog even hangen. Ook aan de gevel van café Den Braai zal Michael van Gerwen zichzelf kunnen bewonderen als hij donderdag thuiskomt. Giste ren werden voorbereidingen ge troffen voor twee nieuwe, im mense banners op de muur van zijn dartkroeg. Verder zijn er in Vlijmen - tot nu toe - weinig plekken die herinneren aan de tweede wereldtitel voor Mighty Mike. Geen versieringen bij de tijdelijke woning van Michael en Daphne en evenmin bij hun nieuwe huis in aanbouw, enkele straten verderop. Werklui zijn hier bezig alsof het een normale werkdag is. „Ja er moet gewoon gewerkt worden hè", zegt lood gieter Joeri Moonen. Hij noemt het 'heel bijzonder' om te werken in het huis van de wereldkampi oen darts. jesmensen voorbij heeft zien lopen. Zoals het echtpaar Herman en Ans van Beurden. Ze trotseren de kou op de dijk voor een blokje om. „Toeval lig heb ik net een kaartje in de brie venbus gedaan bij het huis waar ze nu wonen", vertelt Ans van Beur den pal voor de woning van Van Gerwen. Ook in Van Gerwens geboorte plaats Boxtel raken ze niet uitge praat over zijn prestatie. „Michael was fenomenaal", zegt Els Hoense- laars van fanshop 't Hoenske. „Alle dartborden zijn uitverkocht net zo als de flights met zijn initialen." Vrienden Eric en Carolien van Weert waren er maandagavond bij in Londen. Na alle plichtplegingen kon Van Gerwen bij zijn vrienden even rustig bijkomen. „Kijk hem daar zitten", zei Carolien. "Een ge woon menneke uit Boxtel. Wereld kampioen!" „Ja", zei Van Gerwen. „Een gewoon menneke uit Boxtel. Dat blijft ie altijd." Dagjesmensen „En het is grappig om te zien dat bij groothandels alle deuren opengaan als je vertelt dat je voor Michael van Gerwen werkt", al dus Moonen die wel diverse dag- 81® Q woensdag 4 januari 2017 GO 'Michael blijft voor altijd een gewoon menneke' j>tieV0. Natasja Weber Boxtel/Vlijmen Gudo Tienhooven De Nederlandse tv-kij- ker stemde maandag avond massaal af op de WK-finale darts. Het werd niet alleen een topavond voor Mi chael van Gerwen uit Vlijmen die de Schotse titelhouder Gary Ander son onttroonde (het werd 7-3), ook bij RTL 7 kon de vlag uit. Het slotduel werd daar vanaf 20.30 uur door gemiddeld 2,2 miljoen mensen bekeken. To renhoge cijfers voor het kleine broertje van RTL 4. Kijkcijferexpert René van Dammen legde voor deze krant zijn vergrootglas op de live-finale en stuitte op meer interessante sta tistieken. Zo zagen bijna 3,2 miljoen men sen 'Mighty Mike' de beslissende pijl werpen. De schoonfamilie van Michael Eigenaresse fanshop Dat is overigens geen record, ziet Van Dam men, die zich baseert op cijfers van Stichting Kijkonderzoek (SKO). Opvallend: veel kijkers stemmen op de poli tieke partij van Geert Wilders. Liefst 43 pro cent van de PVV-gezin- den keek naar de wed strijd. De PvdA staat op de tweede plaats (38 procent). Onderaan staat de GroenLinks- van Gerwen juicht trots voor de nieuwbakken wereldkampioen, foto marc bolsius stemmer (22 procent). Minder verrassend: vooral bierdrinkend Ne derland is dol op darts. Van de bierdrinkers zag 40 procent de finale, bij de wijndrinkers lag dat op 33 procent. Er is een duidelijk verschil tussen het aantal lager- en hoogopgeleide kij kers. Van de eerste groep zag 36 procent de wedstrijd, van de laatste 27 procent. Dresden langs de Elbe, Duitsland incl. ontbijt en diner va569 7 dagen oad.nl/BFDE03 Dolomieten zonnig Zuid Tirol, Italië incl. ontbijt en diner va 759 10 dagen oad.nl/BFITOI Wm Langs de meren van Karinthië, Oostenrijk incl. ontbijt en diner va 669 10 dagen oad.nl/BFATOI W De Oostzee Mecklenburgse meren, Duitsland incl. ontbijt en diner va 489 7 dagen oad.nl/BFDE04 Boek nu op oad.nl/pzc C 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. kijk op oad.nl/Voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7