M 't Zand in Brugge gaat flink op de schop Freeke strooit zout in de verse wond van Terneuzense coalitie Mannen in de meerderheid in dorpen rond Hulst 7 In de dorpen rond Hulst wonen meer mannen dan vrouwen. Het was de bewoners nog niet opgevallen. Zijn de mannen niet aantrekkelijk genoeg? z v Je zult maar een single vrouw zijn en in een dorp rond Hulst wonen. Grote kans dat de man nen elke dag een rode lo per voor je uitrollen en klaarstaan met gitaar én een roos tussen de tanden. De mannen zijn haast overal in de meerderheid. Er valt dus wat te kiezen voor de vrouw. Clinge, Graauw, Kuitaart, Osse- nisse, Vogelwaarde, Hengstdijk; het zijn dorpen waar volgens de bevolkingscijfers van de gemeente Hulst de man duidelijk in de meerderheid is. Kapellebrug voert de boventoon. Van de 334 inwo ners is 55 procent man. „Terwijl ik altijd dacht dat hier meer vrouwen woonden", zegt een bewoonster terwijl ze haar autoruiten ijsvrij maakt. ..Als je hier naar de super markt gaat, zie je meer vrouwen dan mannen." Daar komen echter ook veel Bel gen, weet Danielle Boswinkel (39), die ook in het grensdorp woont. „Bij ons thuis is het andersom, we zijn met drie vrouwen en twee mannen." Zijn de mannen in Ka pellebrug niet aantrekkelijk ge noeg? „Dat kan ik me niet voor stellen." Dat is ook niet het pro bleem in Terhole, denkt Anneke Arens-Bracke. „Maar er zijn nog mannen in de aanbieding, ja." Zelf heeft ze geen interesse. „Ik heb m'n handen al vol aan één, laat staan aan twéé." Ze zit dinsdag ochtend aan tafel in het dorpshuis met haar mede-bestuursleden van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO). „Doen we twaalf keer per maand", zegt voorzitter Gerard Arens. D'rool is nog zo'n kern met aanzienlijk meer mannen dan vrouwen. Aan tafel is het echter keurig verdeeld. Drie mannen, drie vrouwen. Tezamen zorgen ze voor reuring in Terhole. „We heb- Er zijn in Terhole nog mannen in de aanbieding, maar ik heb m'n handen al vol ben toch nog dik zeventig leden. Daarvan zijn er 33 vrouw." Bij het bieden zonder roem, een KBO-ac- tiviteit, laten de vrouwen het een beetje afweten. Er kaarten maar drie vrouwen mee, tegenover 28 mannen. Niet dat ze helemaal niet kaarten. Onlangs is een joker clubje speciaal voor vrouwen op gericht. Mannen zijn uit den boze. „Er doen twaalf vrouwen aan mee. Verder doen ze vooral aan gym en dansen. We trekken nog steeds veel volk", zegt de voorzitter. Wat te denken van Lamswaarde. Een levendig dorp, met een rijk verenigingsleven. En met veel mannen. „Ik ken vrijgezelle man nen van rond de vijftig, maar wist niet dat ze met zoveel zijn", zegt Marie-Louise Colpaart. Ze loopt op straat met haar twee kleinzoons en kleindochter. „Of ze geen vrouw hebben gezocht of gewoon niet ge vonden, dat weet ik niet. Het is me nooit opgevallen. En ik kom toch veel buiten." Gastvrouw Hilde Mahu van res taurant Petrus Paulus Hoeve ook. Ze weet niets over het mannen- overschot in 't Ailig Land. „Ik ben geen potentieel, hoor. Ik ben al 36 jaar onder de pannen. Ik las in de krant over happy singles. Misschien is het wel een trend die hier ook speelt." Hoe dan ook: als Robert ten Brink nog kandidaten zoekt voor All you need is love, moet hij in de re gio Hulst zijn. Maar of ze in Kapel lebrug, Terhole en Lamswaarde daar op zitten te wachten...? BRUGGE De gemeente Brugge is begonnen met een forse recon structie van 't Zand, het grote plein aan de rand van het centrum. Dat gaat daardoor anderhalfjaar op de schop. Veel dagbezoekers van de stad parkeren hun auto in de garage on der dat plein. Die parkeergarage wordt tijdens het werk uitgebreid met zeshonderd plaatsen. Er komen ook vierhonderd ondergrondse fietsenstallingen. Boven de grond verschijnen nieuwe openbare toi letten en tientallen bomen. De loop van de wegen verandert, er komt nieuwe bestrating en de karakteristieke fontein verdwijnt en verhuist naar het naastgelegen Koning Albertpark. Dat park wordt, meer dan nu, met het plein verbon den. De gemeente heeft een infor matiepunt ingericht in het Con certgebouw, aan de rand van het plein. Het werk is zomer volgend jaar klaar. De Terneuzense coalitie van TOP/Gemeentebelangen (TOP/- GB), CDA en PvdA viel eind 2016 bijna over een motie over de vesti ging van een automatenhal in Ter- neuzen. 5sTerneuzen-raadslid Cees Freeke strooide gisteren met schriftelijke vragen aan burge meester Jan Lonink nog eens zout in die verse wond. De aanleiding is een passage uit de nieuwjaarstoespraak die Lo nink maandagavond hield. Hij riep op tot meer politieke eensgezind heid. „Je kunt alles uit de kast ha len om je gelijk te halen, maar uit eindelijk moeten we er wel samen uitkomen", aldus Lonink. Volgens Freeke is dit een nauwelijks verho len verwijzing naar de 'Nacht van Liefting'. Wethouder Cees Lief- ting (PvdA) dreigde eind vorig jaar op te stappen, als de motie over de automatenhal zou worden aange nomen. Een meerderheid van TOP/GB stemde toen tegen. Freeke is ervan overtuigd dat Lo nink daarop doelde. Hij vindt het ongepast dat een burgemeester zoiets zegt 'zonder man en paard te noemen'. Bovendien is het, stelt Freeke, maar de vraag wie zijn 'ei gen gelijk wilde halen'. „Is dat Liefting of de TOP/GB-fractie die de speelautomaten graag geplaatst ziet?" woensdag 4 januari 2017 Een walhalla voor vrouwen Bob Maes M Hilde Mahu: „Ik ben al 36 jaar onder de pannen." De KBO in Terhole heeft een jokerclubje opgericht speciaal voor vrouwen. Marie-Louise Colpaart met kleinzonen Arnoud en Jordy en kleindochter Laura in de kinder wagen. FOTO'S PETER NICOLAI - Anneke Arens-Bracke Daniëlle Boswinkel en zoontje Damian. „Bij ons thuis is het an dersom." Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78