Steenworp haalt jongeren van de repetitiezolder naar het podium Hek bij schutterij tegen vandalen 6 »Zeven voorstellingen op vier locaties M Tien acteurs en actrices brengen het stuk van Luuk Hoedemaekers op de planken. Christiane Mac Taggart te kent voor de vijfde keer voor de re gie. „Wij hopen weer op zeven uit verkochte voorstellingen, zodat we met een goed gemoed ons jubi- We hopen op zeven uitverkochte voorstellingen leumjaar in kunnen gaan", zegt hoofdvrouw Emmy de Bot van St. Jan ten Steene. „Dit jaar bestaat het Steens toneel honderd jaar. We pakken daar later dit jaar groot mee uit. De voorbereidingen lopen al een jaar." Speellijst The Godmother gaat zaterdag 14 ja nuari in première in de Warande in Sint Jansteen. Een dag later volgt hier nog een uitvoering. Verdere speeldata van de toneelvereniging zijn: vrijdag 20 en zaterdag 21 ja nuari in De Halle (Axel), zaterdag 28 en zondag 29 januari in Den Dul- laert (Hulst) en zaterdag 11 februari in De Vlaschaard (Koewacht). Aanvang 20.00 uur, behalve de zon dagvoorstelling in Den Dullaert (14.30 uur). Kaarten a 8 euro, kinde ren tot 12 jaar 4 euro, te reserveren via 0114-316703 of toneelsteen.nl. Muzikanten tot 23 jaar gaan ko mende maanden de strijd met el kaar aan om die felbegeerde prijzen in de wacht te slepen én om podiu mervaring op te doen. Ook mag de winnaar een demo opnemen. De Chillsoos in Westdorpe vormt za terdag het decor voor de eerste van in totaal drie voorronden in Zeeuws-Vlaanderen, waarbij een jury- en een publiekswinnaar geko zen wordt. Om 20.00 uur trappen rapper Dion Vogelzang, singer- songwriter Silken de Poorter en de band Over De Rooie de contest af. W Naast felbegeerde prijzen, gaat het bij Steenworp ook om podiumervaring opdoen De band Djangus, met oud-Steen worpfinalist Django Boegheim in de gelederen, treedt op tijdens het juryberaad. De jury bestaat uit Ma rieke Ingels, zangeres bij The Good, The Bad Bart, Sauro Locchi, gita rist en zanger bij Reptilians, en Pascal Vale die een eigen drum school heeft en bij verschillende bands drumt. Op 11 februari is de tweede voor ronde van Steenworp in de Protes tantse Kerk in Hulst, de derde ronde is op 18 maart in strandpavil joen De Zeemeeuw bij Retranche- ment en de finale wordt op 22 april in De Pit in Terneuzen gehouden. De eerdere winnaars van Steen worp doen het allemaal goed in muziekland. The Bright, winnaar van vorig jaar, speelde inmiddels op verschillende festivals. Wie het tot de finale schopt, krijgt een work shop aangeboden en een videore gistratie van het optreden. Twee keer een inbraak in de kan tine, crossen met een quad over het schuttersterrein, mensen die er hun honden uitlaten met als gevolg 'onaangename glijpartijen'. Het bestuur van schuttersmaat schappij Sint Sebastiaan was het zat en stuurde een brief aan B en W van Terneuzen met het simpele verzoek een afsluitbaar hek te plaat sen. Aan die oproep gaf de ge meente redelijk snel gehoor. „Medewerkers van de gemeente hebben recent alles opgemeten", laat voorzitter Willy Verschraegen weten. „Er wordt dus al aan ge werkt." De voorzitter verwacht dat het hekwerk er vrij binnenkort staat. „Tot nu toe ben ik tevreden." Sint Sebastiaan telt nog 26 leden, van wie niet iedereen vanwege de leeftijd nog actiefis. Het jongste lid is 19 jaar, haar vader is ook lid. „Soms zie je dat vriendengroepen zich aansluiten bij een club, maar de interesse onder jongeren voor de schutterij is verder zeer beperkt", zegt Verschraegen. „Dat zie je bij meer traditionele sporten. Die drei gen geleidelijk te verdwijnen." IN DE REGIO Verbranding kerstbomen Fleetwood Mac-tribute Champagne Wine in Porgy MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 4 januari 2017 The Godmother op Steens toneel Twee maffiafamilies in één stadje, dat geeft problemen. De strijd om macht, geld en drugs is voor deze criminele organisaties dagelijkse kost. De toneelvereni ging Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene speelt zeven keer de klucht The Godmother. Edy de Witte Sint Jansteen -Emmy de Bot De toneelvereniging Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene repeteert voor de klucht The Godmother, fotocamileschelstraete Een jong muzikaal talent staat dit jaar op de Vestrockrally, the Road to Graauwrock én Weitjerock. Wie dat is? De winnaar die over een paar maanden uit de bus komt bij de zevende editie van muziekwedstrijd Steenworp. Sophie Stockman Westdorpe Om vandalisme op het schutters- terrein tegen te gaan, vroeg schuttersmaatschappij Sint Se- bastiaan in Koewacht begin de cember de gemeente Terneuzen om een afsluitbaar hek. Aan de oproep wordt al gehoor gegeven. Harmen van der Werf Koewacht VOGELWAARDE Vogelwaarde sluit vrijdag de kerstva kantie af met een kerstboomverbran ding in het wandel bos aan de Van Bossestraat. De bomen kunnen daar tussen 15.30 en 17.15 uur worden in geleverd in ruil voor een lootje. Het vuurfeest be gint om 18.15 uur met een lampion- nenoptocht vanaf de brandweerka zerne, waarna rond 19.00 uur de bomen in de hens gaan. Na afloop volgt de loterij. Feestcomité Vogel waarde tekent voor de organisatie. OOSTBURG De hits van de Brits-Amerikaanse band Fleetwood Mac, zoals Go your own way en You make lovin' fun, her leven zaterdag avond in het Ledel- theater in Oostburg. De vijfkoppige band Mirage, met Chaja van der Heide als leadzangeres, zet ze op het podium in een anderhalf uur durende show. Aan vang 20.15 uur, en tree 20 euro. TERNEUZEN Cultuurcafé Porgy Bess in Terneu zen ontvangt zater dagavond de Zeeuws-Vlaamse blues- en roots- band Champagne Wine, met onder anderen Gait Klein Kromhof op mond harmonica en Karin de Koek als zange res. Het optreden begint om 21.00 uur, toegang be draagt 7,50 euro. IS ER WAT AAN DE HAND? BRESKENS Hulp kwam gistermiddag te laat voor een aan gespoelde zeehond net ten oosten van Breskens. Het -toen nog levende- beest werd aangetroffen door een hardloop ster, die alarm sloeg. Het dier overleed echter in de bran ding. Volgens Jaap van der Hiele van de Eerste Hulp bij Zee zoogdieren (EHBZ) spoelden de afgelopen weken opvallend veel grote grijze zeehonden aan. „Normaal gaat het om en kele tientallen per jaar in Zeeland, nu vijf in een paar weken tijd. Misschien is er iets aan de hand, hoewel ik momenteel niet zou kunnen zeggen wat." foto peter nicolai AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; Mu seum Het Waren huis, 14.00 uur: Gepimpte windmo lentjes knutselen en versieren met kun stenaar Glenn Priester; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten; HOEK De Lovenhoek, 09.30 uur: Biljarten, jeu de boules; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten, 13.00 uur: Bingo; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internetcafé; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Nieuw jaarsfeest; OOSTBURG Hervormd kerkcen trum, 09.00 uur: Koffieochtend Open Kring; KWL ge bouw, 18.00 uur: Taiji beginners; 19.00 uur: Qigong; 20.00 uur: Taiji gevorderden; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren, Rummikub; SAS VAN GENT St.Albert, 13.00 uur: Handwerken, biljar ten, kaarten; Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; De Statie, 10.00 uur: Kidz games 5 t/m 12 jaar; SINTJANSTEEN Steense bossen aan de Heerstraat, 14.00 uur: Moun tainbike clinic voor kinderen van 6 t/m 13 jaar; SLUIS Groote Markt, 12.00-21.00 uur: Schaatsbaan; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Bingo; De Hoeve, 09.30 uur: Biljart- les; 09.45 uur: Hatha yoga; De Vliegende Vaart, 10.00 uur: 31ste Ju- piler Pluym Indoor Soccertoernooi; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop kaartjes maken. Restafval

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77