NYNKE DE JONG 'Verhuisd, want ik trok het reizen echt niet meer' of bel ons 088 - 70 70 600 6 Treinleed: lange reistijden Rondreis Highlights van Toscane Kunuku Aqua Resort Curasao Column @nynke ik wil graag van de gelegen heid gebruikmaken om ie mand te bedanken. Ik weet niet wie bedacht heeft dat het WK Darts rond de feestdagen ge houden moet worden, maar die gene verdient een koninklijke onderscheiding en een leven lang gratis bier. Want er is geen sport die zo perfect bij het einde en het begin van het jaar past als deze. Die dagen die je vult met kerstkliekjes eten en in je jog gingbroek op de bank hangen, bijkomend van alle feestjes en champagne. En waar bij je dan naar pijl tjes gooiende y mannen kunt kij- ken. Je hoeft niet echt op te let ten, omdat de punten speciaal voor jou keihard geschreeuwd worden. Een beetje wegdomme len op de bank mag. Je kunt fana tiek meeleven met al die geta toeëerde mannen die zo goed de triple twintig weten te vinden, maar je kunt ook met verbazing vanaf de zijlijn kijken, luisterend naar commentatoren die enthou siast dingen roepen als 'en dan sta je dus gewoon tegen jezelf te darten als het ware'. Tijdens het WK Darts hoefje ook nog niet aan je eigen goede voornemens te denken. Misschien heb je al nieuwe hardloopschoenen en een kettlebell gekocht, omdat je in 2017 aan je nieuwe, slanke, fitte ik wilt gaan werken. Maar godzij dank wordt het WK Darts vooral gespeeld door mannen die er uit zien alsof ze hun zwanger schapskilo's ook nog niet kwijt zijn, en die mannen worden ge flankeerd door supporters die, gehuld in een morsig bananenpak, hele meters bier achterover klokken alsof er geen goede voornemens bestaan. Dan kun je op de bank die overgeble ven koude schotel ook nog wel naar binnen lepelen. Zou je dit alles in de zomer uit zenden, dan heeft RTL7 waar schijnlijk de helft minder kijkers. Dan zit je niet te wachten op een stel mannen in van die zweterige polyester bloesjes die belachelijk goed zijn in het focussen op een bord. En daarom genoot ik maan dagavond extra van de winst van Michael van Gerwen. Ik juichte hem naar de overwinning, maar ik genoot ook, omdat het mijn laatste lanterfant-uren waren. Nu Michael klaar is, moet ik ook écht aan de slag met 2017. In de zomer gaat niemand naar mannen in polyester kijken De 20-jarige studente Dominique de Wit uit Enkhuizen is één van de reizigers die daardoor is gedu peerd. „Ik ben in september maar in Amsterdam gaan wonen, omdat ik dat treinreizen echt niet meer aankon", aldus de studente. De Noord-Hollandse heeft geen goed woord over voor de treinverbin ding tussen Enkhuizen en de hoofdstad. „Als alles goed gaat ben je er zo, maar dat is dus meestal niet het geval. De treinen zitten bovendien overvol. Negen van de tien keer kon ik staan." De studente luchtvaartdienst verlening die op Schiphol werkt en in Hoofddorp op school zit, zegt te zijn verhuisd om 'rust te kunnen pakken'. „Met de trein van 6.54 zou ik om 8.25 uur op school zijn, maar dat haalde ik in de prak tijk bijna nooit. En na 8.30 uur mag ik de les niet meer in. Uit voorzorg nam ik twee treinen eerder." Ge volg is dat ze bijna twaalf uur van huis was. „Ik ging om 6:30 uur de deur uit en kwam pas om een uur of zes weer binnen. Toen ik een kamer aangeboden kreeg, twij felde ik geen moment." r nu v.a. Ind. vliegreis Verblijf in een middenklasse hotel o.b.v. halfpension NL-sprekende reisleiding 7- t/m 23-daagse vliegreis per KLM of Air Berlin O.b.v. All Inclusive Zeer geschikt voor families (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) reizen «nl woensdag 4 januari 2017 GO Darts Vervolg van voorpagina Reizigersorganisatie Rover her kent de klachten over de spits- treinen. „Als er veel defecte trei nen aan de kant staan, machi nisten gladde rails melden of er iets aan sporen of wissels man keert, zijn de extra 'spitstoevoe- gers' de eerste treinen die ge schrapt worden", aldus treinken- ner Tim Boric. Marcia Nieuwenhuis Rotterdam Student Dominique de Wit was de vertragin gen meer dan beu. FOTO OLAF KRAAK veel voordeel 749 zie stipreizen.nl/ittosb zie stipreizen.nl/cwkunb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. stipreizen.nl Carfagnana Carrara Montecatini Terme V\~ Florence Luaca |#Pisa) Volterra w San Gimignano Siena Maak kennis met alle hoogtepunten van Toscane tijdens deze schitterende 8-daagse groepsrondreis. U bezoekt o.a. de beroemde steden als Pisa met zijn scheve toren, het historische Lucca en de kunststad Florence. Ook ontdekt u de bijzondere geschiedenis van Siena en maakt u een adembenemende panoramatour door Garfagnana. Boek deze reis al voor een fantastische prijs v.a. slechts €555. Incl. vliegreis, transfers en verblijf o.b.v. halfpension. Een topreis voor een hele fijne prijs! Het prachtige All Inclusive Kunuku Aqua Resort biedt tal van mogelijkheden voor een perfecte zonvakantie met familie of vrienden. Geniet van een comfortabel verblijf in de ruime appartementen of splinternieuwe kamers in het nieuw gebouwde hotelgedeelte. Boek nu tegen de scherpste prijzen en geniet van de Caribische zonnestralen op de hagelwitte stranden en ontdek al snorkelend of duikend de schitterende, kleurrijke onderwaterwereld van Curagao. Pakt u de koffers vast?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6