Thools feestjaar smaakt naar meer Partij voor Goes kritisch over digitaliseren parkeervergunningen Ifc Foutje bij onderhoud kerkklokken zorgt voor nachtelijke overlast 7 Najaren van nachtelijke stilte zijn de kerkklokken in Wissenkerkeweer te horen. De buurt ligt er wakker van. Het was 's nachts altijd zo lekker rustig in de omgeving van de Voorstraat in Wissen- kerke. 's Avonds om twaalf uur sloegen de kerkklokken van de Opstandingskerk voor het laatst. Pas om zeven uur in de och tend hervatten de klokken hun ge lui weer. Dé garantie voor zeven uur onafgebroken slaap. Maar sinds kort is dat niet meer zo. Sinds een aantal dagen laat de kerkklok om het half uur weer we ten dat-ie wakker is. Met slapeloze nachten voor de omwonenden als gevolg. „Ze zijn een jaar of zeven stil ge weest 's nachts", aldus een 'buur vrouw' van de kerk. „Maar sinds een week worden wij weer uit onze slaap gehaald. Het is de hele buurt al opgevallen." De Wissen- kerkse trok via de social media aan de bel bij de gemeente Noord-Be veland. „En ze zouden het uitzoe ken, kreeg ik als antwoord." John Baaij van het tegenover de kerk gelegen Hotel De Kroon heeft een donkerbruin vermoeden wat de oorzaak is van het nachtelijke klokkenspel. „De klokkenmaker is hier vorige week bezig geweest. Ik denk dat er toen iets mis is ge gaan." Bij de gemeente hebben zich in middels al meer klokkenluiders gemeld. „Het is een foutje", meldt de voorlichter. „Vorige week is er onderhoud gepleegd en waar schijnlijk is er iets verkeerd inge steld. Maar we gaan het oplossen." En zo moet de rust weer terugke- THOLEN De stichting die afgelo pen jaar verantwoordelijk was voor de activiteiten rondom het 650-ja- rig bestaan van Tholen, wil een aantal evenementen een vervolg geven. De inwoners mogen kiezen welke zij graag zien terugkomen. Een nieuwe stichting met nieuw bestuur moet die festiviteiten gaan organiseren, mits financieel haal baar, meldt het Tholen 650-bestuur op haar Facebookpagina. Naar aanleiding van het succes van het afgelopen feestjaar is het idee ontstaan om een selectie van de gehouden evenementen in ere te houden. Inwoners kunnen stem men op een poll op de website tho- len650jaar.nl of hun mening geven op de gelijknamige Facebookpa gina. Op deze pagina worden tap toe, havendag en Tholen's got ta lent al genoemd als activiteiten. Voorwaarde voor de feestelijke verlenging in Tholen is wel dat zich nieuwe bestuursleden melden om activiteiten te organiseren en dat sponsoren hun medewerking (blij ven) verlenen. De gemeente wil parkeervergun ningen en bezoekerskaarten voortaan digitaal verstrekken. Het huidige systeem zou 'fraudege voelig en arbeidsintensief zijn, is het argument. Voor het verlengen of wijzigen van een parkeerver- gunning moet voortaan gebruik worden gemaakt worden van het Digitaal loket Parkeren. Inloggen kan met een DigiD. Voor beta ling van de parkeervergunning wordt van de inwoners verwacht dat zij internetbankieren. Voor hulp bij aanvraag, wijzigen en be talen van de parkeervergunning kan telefonische hulp worden in geroepen, of mensen kunnen naar een speciaal spreekuur over digi taal parkeren op dinsdag 17 of don derdag 19 januari. Net als de ouderenbonden vraagt ook de PvG zich af in hoe verre de digitalisering voor met name ouderen een vooruitgang is. Vooral het internetbankieren en inloggen met DigiD zal voor hen problemen opleveren, verwacht de partij. Volgens fractievoorzitter Stan Meulblok zijn zij daarvoor afhan kelijk van derden. Het risico van misbruik van gegevens ligt daarbij op de loer, aldus de PvG. De fractie wil dan ook van het college weten of er andere manieren zijn om van het digitaal loket gebruik te maken en betalingen te doen. Ook wil de partij graag inzicht krijgen in wat er zo fraudegevoelig en arbeidsintensief is aan de hui dige manier van uitgeven van par keervergunningen en bezoekers- kaarten. ren in nachtelijk Wissenkerke. Zo als dat een aantal jaren geleden ook al eens gebeurde. „Want die klokken hebben altijd geslagen 's nachts", weet Baaij. Hij runt al meer dan 25 jaar het hotel café tegenover de kerk. „Bij de ho telgasten was het de meest ge hoorde klacht. Maar de toenmalige burgemeester wou er niks aan doen." Daar kwam verandering in toen in 2008 Henny van Kooten aantrad als burgemeester van Noord-Beve land. „Die kwam bij ons in het café en vroeg of we nog wat te wensen hadden. Toen heb ik hem uitge legd over die klokken en gevraagd of hij daar niks aan kon doen. Dat was toen zo geregeld. En ik denk dat dit probleem ook zo weer op- Het zal zowel opgelost zijn, ze doen hier nooit moeilijk gelost kan worden. Want ze doen hier nooit moeilijk. Dat is een kwestie van even langsgaan." Baaij vertelt dat er in het verle den vooral in de zomer veel klach ten waren over de kerkklokken. „Dan slapen veel mensen met de ramen open en hoor je het nog veel beter." Een anekdote van lang geleden schiet de hotelier te binnen. „We hadden toen een aantal kostgan gers die dat lawaai beu waren. Die zijn toen in de toren ge klommen en hebben de boel met kussens en dekens afge dekt. Dat wou toen wel hel pen." Hoe lang het gaat duren tot dat de klok er 's nachts weer het zwijgen toe doet, is nog onduidelijk. Daarover kon ook de woordvoerder van de gemeente niks zeggen. „De termijn waarop dat gaat ge beuren is onbekend. Maar het komt goed." woensdag 4 januari 2017 BE Klokgebeier verstoort de slaap Willem Adriaansens Mensen die een bestuursfunctie willen bekleden, kunnen mailen naar info@tholen650jaar.nl. Inwoners van Tholen hebben nog tot 20 januari de tijd om te stem men op hun favoriete evenement. De digitalisering van parkeer diensten in Goes blijft de ge moederen bezighouden. Na de ouderenbonden stelt ook de Partij voor Goes (PvG) vraagte kens bij het voornemen. Luc Oggel Goes De rust is ver te zoeken in Wissenkerke nu de kerkklok elk half uur slaat, fotomarcelledavidse -John Baaij, Hotel de Kroon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68