Vuurwerkschade Goes:13.000euro Appartementen De Kraayert klaar 'Borrel' bij boswachter 6 Tholen vordert ruim ton van vakantiepark BE" Recreatiepark De Pluimpot heeft een schuld van 148.000 euro aan toeristenbelasting openstaan bij de gemeente. Dat blijkt uit raadsstuk ken. Tholen heeft herhaaldelijk ge probeerd het geld terug te krijgen, maar zonder succes. In 2015 wilde het college beslag- leggen, maar ook dat lukte niet. Het vakantiepark heeft toen bij de ge meente aangedrongen op schuldsa nering, waarbij de gemeente drie kwart van de vordering zou kwijt schelden. Daar is het college niet op ingegaan. In 2016 is wel een af spraak gemaakt over schuldsane ring. Het college ging akkoord met een gedeeltelijke kwijtschelding, maar wilde over 2015 nog wel het volle pond. Een paar maanden later is het col lege alsnog akkoord gegaan met kwijtschelding van het grootste deel van de schuld, onder voor waarde dat ondernemer binnen an derhalve maand 36.000 euro op ta fel zou leggen. Maar weer werd niet betaald. Alle vertrouwen op een goede afloop is nu weg. Het college beraadt zich op juri dische stappen en daarbij wordt faillissementsaanvraag nadrukke lijk meegewogen. t Tholen beraadt zich op juridische stappen en daarbij wordt faillissement meegewogen Uit een memo van de juridisch adviseur van het vakantiepark (dat ook bij de stukken zit) blijkt dat het park in de problemen is gekomen omdat een financieel partner is af gehaakt. Toen was er al veel geïn vesteerd en bleek schuldsanering noodzakelijk. Namens zijn cliënt meldt de adviseur dat het park er al les aan is gelegen om nog deze maand tot een financiële afwikke ling te komen. De fractie van ABT is bang dat de situatie maar voort zal duren en heeft daarom een voorstel gemaakt. „We willen niet nog een keer op die fiets meerijden", zegt Han van 't Hof van ABT. Garantstelling De fractie wil dat voor het komende jaar de toeristenbelasting per maand wordt afgedragen. Daar naast wil de fractie een persoonlijke garantstelling van de ondernemer voor de afdracht, plus een persoon lijke garantstelling voor de afspra ken over het wegwerken van de schuld. Als het aan ABT ligt moet het vakantiepark de volle 148.000 euro schuld aflossen. Donderdag vergadert de ge meenteraad over de kwestie. On dernemer Jeroen Knols kon giste ren niet reageren. Hij is met vakan tie. GOES Tijdens de jaarwisseling is in Goes voor een kleine 13.000 euro schade aangericht aan ge meentelijke eigendommen. Zoals eigenlijk elk jaar moesten vooral de afvalbakken het weer ontgelden, 17 exemplaren a 655 euro per stuk werden opgeblazen. Verder sneuvelden zes ver keersborden (420 euro) twee pa piercontainers (100 euro) en een stadsplattegrond van 1200 euro. Bij de materiële schade zijn de voorzorgsmaatregelen niet mee geteld, zoals het preventief af schermen van parkeerautomaten en containers. Overigens leken veel vuur werkliefhebbers zich weinig aan te trekken van het feit dat op oud jaarsdag pas vanaf 18.00 uur vuur werk mocht worden afgestoken. Al ver voor dat tijdstip waren za terdag voortdurend harde knallen te horen in de stad. Twee keer zoveel De vastgestelde vuurwerkschade valt tot dusver minder hoog uit dan een jaar geleden, toen voor bijna 20.000 euro aan vernielin gen werd aangericht. De schade aan gemeentelijke ei gendommen is echter wel twee keer zoveel als in 2015, toen er voor 'slechts' 6770 euro gerepareerd moest worden aan gemeentelijk bezit. De Goese jaarwisseling is ver der relatief rustig verlopen. KWADENDAMME De boswach ters van Natuurmonumenten heb ben komende zondag warme cho colademelk klaar staat bij het infor matiepunt De Zwaakse Weel bij Kwadendamme. De boswachters doen als enige Zeeuwse post mee aan de landelijke nieuwjaarsactie 'warm welkom' van Natuurmonumenten. Voor de kinderen is er een kampvuur om marshmellows te roosteren. De boswachters doen mee om in contact te komen met de natuur liefhebbers. Normaal staan ze vaak ergens alleen in het veld te werken aan de natuur en is weinig contact. Het informatiepunt De Zwaakse Weel is open tussen 11.00 en 15.30 uur. „Het gebouw is van binnen totaal gestript", zegt Dick Gorsse, locatie manager. „En we zijn nu volop be zig met de opbouwfase." Bijna alle appartementen in De Kraayert zijn inmiddels verhuurd. Onder de nieuwe bewoners zijn vijf mensen die nu nog in aanleun woningen achter De Kraayert wo nen. Als iedereen is verhuisd, wor den deze woningen gesloopt. De mensen die in de nieuwe ap partementen trekken kunnen ge bruikmaken van alle faciliteiten van het verzorgingshuis, zoals het restaurant, de winkel en eventuele zorg aan huis. De andere vleugel van verzorgingshuis De Kraayert is al verbouwd. Hier zijn groepswo ningen gekomen voor verpleeg huiszorg en mensen met dementie. Behoefte Eén groepswoning is voor mensen met een verstandelijke beperking en geheugenproblemen. In Lewe dorp is behoefte aan geschikte wo ningen voor senioren. Gorsse: „Wij zien dit daarom als een mooie ont wikkeling voor SVRZ én het dorp." IN DE REGIO Kookclub in Erasmuspark Rommelmarkt iPadcursus MIJN DORP, MIJN STAD jöiLf.is"' y 1/ jï\ woensdag 4 januari 2017 De Pluimpot moet schuld aflossen Vakantiepark De Pluimpot is de gemeente Tholen 148.000 euro schuldig aan niet afgedragen toeristenbelasting. Op verzoek van Algemeen Belang Tholen (ABT) en met steun van de SP en de PvdA wordt donderdag een extra raadsvergadering gehou den. ABT komt met een voorstel om het hele bedrag terug te vor deren en de directie persoonlijk garant te laten staan. Melita Lanting Tholen De nieuwe appartementen in De Kraayert in Lewedorp worden half maart opgeleverd. In een van de twee vleugels van het voorma lige verzorgingshuis zijn de oude kamers omgebouwd tot moderne appartementen waar de bewo ners zelfstandig wonen. Melita Lanting Lewedorp GOES Zorgorganisatie SVRZ houdt op donderdag 12 ja nuari de kookclub Lekker koken in de ontmoetingsruimte van het Erasmus park in Goes. Het doel is om samen te koken met eigen recepten en ideeën. De bij eenkomst duurt van 17.00 tot 20.00 uur en kost vier euro per persoon. Meer informatie en aanmelden via j.koning@svrz.nl of via 06-10961576. Aanmelden kan tot maandag 9 januari. KORTGENE In Kortgene wordt zaterdag 7 januari een rommelmarkt gehouden van 09.00 tot 16.00 uur aan de Oudedijk 3. Parkeren en toe gang zijn gratis. De opbrengst van de verkopen op de rommelmarkt is be stemd voor het on derhoud van de Nicolaaskerk in Kortgene. HEINKENSZAND Bibliotheek Ooster- schelde begint vrij dag 13 januari met de cursus werken met de iPad. De cursus bestaat uit vier lessen, op vier opeenvolgende vrijdagen, en vinden plaats in Biblio theek Heinkens- zand. Elke les duurt van 09.30 tot 11.30 uur. De cursus kost 70 euro. Bibliotheekleden krijgen 15 euro kor ting. Voor aanmelden en meer informatie: bi- bliotheekooster- schelde.nl of via 0113-562626. KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt op zater dag 14 januari van 10.00 tot 16.00 uur de startbijeenkomst van een snoeicursus voor fruitbomen. Er wordt aandacht besteed aan het tijdstip en de wijze van snoeien. Na de startbijeenkomst is er keuze uit twee praktijkdagen: donder dag 19 en 26 januari of zaterdag 4 en 11 februari. De cursus kost 80 euro, dat is inclusief consumpties, reader en lunch. Voor meer informatie en aanmelden: info@fruit- teeltmuseum.nl of 0113-344904. ARCHIEFFOTO RONALD DEN DEKKER GOES Grote Markt, 09.00- 22.00 uur-Open stelling Schaats baan; Jeugdcen trum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - Inloopspree kuur voor vragen over de computer; 10.00-11.00 uur- Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur- Digitaal Café; Am bachtscentrum, Kattendijksedijk 27, 13.00-17.00 uur - Kinder-Doe-Dag met creatieve acti viteiten en work shops; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 15.00 uur - Familie musical Peppa Pig - De Grote Plons; Molenplein, 16.00 uur - Voorstelling Kerstcircus Barani KAPELLE Cederhof, Ceder laan 9, 08.00-21.00 uur - Expositie schilderijen Kees Bruijnes en ten toonstelling verza meling minikerst- stalletjes door Wim van der Linden; Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 13.00-17.00 uur- Expositie Langs het tuinpad van mijn vader; De Vroone, C.D. Vereekestraat 74,13.00-17.00 uur - Biljarten voor se nioren; 19.15 uur - Bridgeavond KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewegingsuur voor 50+ SINT ANNALAND Museum de Mee stoot, 14.00-17.00 uur - Kerstexposi tie door 14 Thoolse kunstenaars. CURSUS FRUITBOMEN SNOEIEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67