m I 'i Rondreizen Europa 2017 Kras.nl/rondreis Krlgkortinqsdaqen Walibi decor voor pornofilm 5 'Pakken daders het belangrijkst' 'Jihadiste' terug naar Nederland of 0900-9697 Meer reizen. Meer beleven BURGEMEESTER in je lijf wil de daders oppakken. Maar het geweld was echt per soonlijk tegen ons gericht." Ze heeft nooit op het punt gestaan naar haar dienstwapen te grijpen. Niet omdat de dreiging niet ern stig genoeg was, maar omdat de si tuatie te onoverzichtelijk was door alle rook en herrie. Na het vertrek van de agenten werden weer woningen en auto's vernield. Inmiddels was er verster king gekomen. Een groep van zo'n dertig politiemensen trok de wijk in en wist uiteindelijk de rust te rug te brengen. Geweld Op nieuwjaarsochtend, na afloop van de dienst, hielden de politie mensen een nabespreking. „Dan hoor je eikaars verhalen. Pas dan komt het besef dat het allemaal heel anders had kunnen aflopen." „Ik draai ook horecadiensten en ben wel eens vaker bij nieuwjaars relletjes geweest", zegt ze. „Maar dit geweld in Vlissingen ging vele stappen verder. Je gaat naar een wijk om gewoon je werk te doen. Om de buurtbewoners te helpen. En dan kom je in een ware veldslag terecht. Wat mij ver baasde was dat mensen met kin deren kwamen kijken en de rellen filmden met hun telefoons. Ik hoop echt dat zij die beelden naar de politie sturen. Dan dienen die filmpjes nog een goede zaak. De buurt heeft er zelf alle belang bij dat de daders worden opgepakt. Je wilt toch niet dat er volgend jaar gewonden vallen." De agente zal voortaan met een ander gevoel door de Vlissingse wijk lopen. „Je denkt dan toch: hier zitten die gasten die mij dit geflikt hebben." Lieke S., de Eindhovense vrouw die in Bulgarije in de cel zit op beschuldiging van jihadisme, komt deze week terug naar Nederland. Dat zegt haar advocaat Atanas Se- petliev. De rechtbank in de Bulgaarse stad Haskovo besloot gister ochtend dat Lieke S. op ver zoek van het Nederlands Openbaar Ministerie uitgele verd zal worden. Volgens haar advocaat werd tijdens de zit ting, die ongeveer een uur duurde, niet inhoudelijk inge gaan op de vraag of S. (33) ter roristische acties in Syrië in de zin had. S. wordt er door het OM van verdacht dat ze op weg was naar Syrië om daar met de islamitische terreur beweging IS mee te gaan vechten. Ze werd op 21 de cember op grond van een in ternationaal opsporingsbevel aan de Turks-Bulgaarse grens aangehouden toen ze op de terugweg was naar Neder land. S. was gisteren zelf aan wezig op de zitting, maar voerde niet het woord. De Eindhovense vrouw zou in korte tijd zijn geradicaliseerd. Schaken is zondig Politie maakt fout met 'vuurwerkdode' De politie in Drenthe heeft gisteren onterecht gemeld dat een vuurwerkslachtoffer uit Meppel was overleden. De man van 45 jaar ligt in kritieke toestand in het zie kenhuis. Een leidinggevende gaat excuses maken aan de familie. De wereld is Kras KRAS BIDDINGHUIZEN In pretpark Walibi Holland in Biddinghui zen is stiekem een pornofilm opgenomen. Enkele mensen hebben seks in waterbaan Crazy River, houten achtbaan Robin Hood, in reuzenrad La Grande Roue en zelfs in de wachtrij van wildwaterbaan El Rio Grande. Een woordvoerder van Walibi meldt dat het bedrijf boos is. „Wij bekijken of we juridische stappen gaan zetten en we zijn aan het onderzoeken welke dat zouden kunnen zijn." De por nofilm is op de website Meiden van Holland van pornoster Kim Holland gepubliceerd. De opna mes zouden eind oktober ge maakt zijn. Er komen geen an dere bezoekers of medewerkers in beeld. woensdag 4 januari 2017 GO De brandweer blust een auto in de Anjelierenlaan in Vlissingen. Agenten werden in de nieuwjaarsnacht in de wijk bekogeld met vuurwerk en stenen, foto roland de jong v Het oppakken van de rad draaiers die verantwoorde lijk waren voor de rellen in Vlissingen, is de eerste prio riteit voor de politie. „Be dreigde hulpverleners en ge dupeerde bewoners verdie nen dat", stelt burgemeester Bas van den Tillaar. Er was geen aanwijzing dat het in de Bloemenbuurt en omgeving uit de hand zou lopen, zegt hij. Er is vanwege een roerig verleden extra aandacht voor de wijk, maar excessen werden niet verwacht. EINDHOVEN Verzorgster Susie Hyde probeert de pinguïns in London Zoo te tellen, leder jaar wordt gecontroleerd hoeveel dieren er in de dierentuin zijn. Die informatie wordt gebruikt voor in ternationale fokprogramma's. Sommige dieren zijn eenvou dig te tellen, zoals tijgers, lastiger wordt het bij mieren en sprinkhanen. Het tellen duurt zeker een week. foto Stephen lock MEPPEL De Turkse tv-prediker Ahmed Unlü heeft forse kri tiek gekregen van de schaak federatie in Turkije. Die pikt het niet dat hij de sport een zonde noemde. Baltische Staten 11 dgn v a. 779 Pracht praal in steden, natuurschoon en rijke tradities Griekenland 8 dgn v a. 729 Indrukwekkende ruïnes, bergdorpjes en mythologie Ierland 8dgnv.a.679 Ruige kusten, heldere meren en eeuwenoude cultuur IJsland 6dgnv.a. 1249 Indrukwekkende watervallen, geisers en gletsjers Italië 5dgnv.a.429 Rijke cultuur, klassieke steden en wijngaarden Kroatië 8 dgn v a. 659 Prachtige kustlijnen, karakteristieke steden en meren Portugal 8 dgn v a. 659 Historische steden, natuur en heerlijke badplaatsen Sicilië 8dgnv.a.629 Oude beschavingen, vissersplaatsjes en de Etna vulkaan Spanje 8dgnv.a.519 Prachtige landschappen, paleizen en charmante steden 70 cpg ANVR VvVj/ Prijzen per persoon o.b.v. 2 persbnerfexclusief resérveririgskosten^en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5