Als vis niet lukt, dan maar friet Oordeel bouwtitels later 7 GOUD VOOR OUD SUCCES DANKZIJ GOUDEN DUO Zwanger, rouwend of in een rolstoel. Wat er ook aan de hand is: de klik tussen Marcel en Daniëlle blijft. ^^uitje van I het A jaar. Als ik de zaal inkijk, ben ik soms tot tranen ge- roerd", zegt Daniëlle. Marcel: „Wij staan op het podium, maar zijn natuurlijk vol ledig ondergeschikt aan alles wat er gebeurt. Het gaat om dat feest voor ouderen. En het geeft de grootste genoegdoening als dat lukt." Andersom is de waardering van het publiek hartverwarmend. De cadeautjes, bedankjes en de oprechte belangstelling. „Wij wachten de bussen met mensen altijd op. Nadat ik zwanger was ge weest vroeg iedereen: hoe is het met je kindje? Of ze zeiden: wat ben je alweer slank. De mensen le ven echt met ons mee." Ook de run op tickets is on- vermin- groot. Er zijn 946 stoelen beschikbaar. Er meldden zich dit jaar 1.500 mensen aan. Het vrijwilligersleger is eve neens onvermoeibaar enthousiast. Tijdens Goud voor Oud, waarmee traditioneel de aftrap wordt gege ven voor het festival Aemstie Alive, zijn alleen al tachtig leerlin gen van Pontes Pieter Zeeman (derde- en vierdejaars consump tief) van de partij. Tien jaar erva ring, rasartiesten, supervrijwilli- gers én een gouden duo. „En toch staan we elk jaar weer met zweet in onze handen als het begint. Want vanzelfsprekend wordt dit nooit." GOUDVOOROUD gestaan. Zwanger ('Dat was het enige jaar dat ze dikker was dan mij'), helemaal in de gloria, in de rolstoel na een operatie maar ook rouwend. „Mijn moeder was vorig jaar net overleden. Dat was voor mij heel beladen", blikt Marcel te rug. Daniëlle: „Maar ook in zo'n si tuatie vang je elkaar op." En niet voor niets. „Ik heb Goud voor Oud in mijn hart gesloten. Oudere mensen die je zo ziet ge nieten. Voor sommige men sen is dit het Sponsor lf maanden per jaar spreken ze elkaar nau welijks. De resterende tijd hebben Marcel Wil- I lemse (47) uit Burgh- Haamstede en Daniëlle van Ton geren (34) uit Renesse stevig 'ver kering'. In de aanloop naar het evenement Goud voor Oud haalt het presentatieduo moeiteloos de banden aan. Dit jaar voor de tiende keer. Om donderdag 26 ja nuari weer samen te kunnen schitteren tussen optredens van BN'ers als Anny Schilder met ]an Keizer en Willeke Alberti door. „We maken het ook altijd uit na afloop", grinnikt Marcel. „Eén keer zelfs officieel", voegt Daniëlle toe. Op de foto's die toen zijn gemaakt, brengt ze quasigeschokt haar hand naar haar mond. „We zijn een ge boren duo. Qua chemie was het er We zijn een geboren duo. Qua chemie was het er bij ons meteen bij ons meteen. Maar je wordt elk jaar natuurlijk wel wat professio neler." Zo bereidt het tweetal vooraf hun presentatie van arties ten tot in de puntjes voor, om daar eenmaal op het podium ook mak kelijk weer van af te wijken. „We springen in op wat er gebeurt en hebben zo veel respect voor elkaar dat we de ander die ruimte ook geven." Marcel over Daniëlle: „Ze is spontaan. Je kunt afspraken met haar maken. Het is gewoon een tof mens." Daniëlle over Marcel: „Hij is heel creatief, spontaan en heeft veel humor." Op de bühne voelen de twee feilloos aan wanneer ze de ander even uit de wind moeten houden. Want hoewel Goud voor Oud jaar najaar een topfeestje is, heeft het presenta tieduo wel in wisse lende ge- moeds- toestan- den zij- aan-zij De Raad van State doet later uit spraak in het beroep van een aantal inwoners tegen het bestemmings plan Nieuw-Haamstede. In dat plan dwingt de gemeente de bewoners hun grond snel te bebouwen. Doen ze dat niet, dan vervalt de bouwbe- stemming en is de grond alleen nog als tuin te gebruiken. Met het laten vervallen van bouwtitels hoopt de gemeente elders op Schouwen- Duiveland betaalbare woningen te kunnen realiseren. Het beroep is 16 november behandeld in Den Haag. De uitspraak had er al moeten zijn, maar de afdeling Rechtspraak geeft zich nogmaals zes weken de tijd. Achter de lelijke muur in de Hoge Molenstraat in Zierikzee worden binnenkort frietjes gebakken. Al had aannemer Eric Boot, die het pand opknapt, er liever een luxe viswinkel in gehuisvest. Daar zijn echter geen ondernemers voor te vinden. „Jammer, want dat is nou echt iets wat we missen in Zierik zee. Ik gooi er nog wat advertenties tegenaan en anders maar niet. Voor een frietzaak staan ze in de rij, dus nou ja, dan maar friet." Boot, van vastgoedbedrijf Boot en Voermans, maakt er een sport van krotten te kopen om iets moois van te maken. Zo stuitte hij ook op het pandje tussen de broodjeszaak en het parkeerterrein aan de Hoge Molenstraat. De bo venverdiepingen verbouwt hij tot groot appartement. Zoals het er naar uitziet, is de verbouwing eind maart klaar. Dan kijken parkeerders tegen een keu rig gestucte of gepotdekselde muur aan. woensdag 4 januari 2017 SO Een maandje verkering per jaar Daniëlle en Marcel in de foyer van zorgcentrum Duinen van Haamstede: een groot deel van de gratis kaarten worden via zorgcentra en ouderenbonden verdeeld, foto ernesta verburg Marcel Willemse en Daniëlle van Tongeren in hun outfit van vorig jaar. Ook daaraan wordt jaarlijks veel aandacht besteed. FOTO ERNESTA VERBURG Goud voor Oud draait om mu ziek, polonaise, emotie en ple zier. Ook de cijfers zijn indruk wekkend. Mede dankzij het sponsorende Boerderij Mo lenberg en 200 vrijwilligers worden onder de 946 gasten 1.000 perencakejes, 5.000 hapjes, 3.000 broodjes en 1.000 desserts met choco lademousse uitgeserveerd. De entree is gratis. Esme Soesman Burgh-Haamstede -Daniëlle van Tongeren Ton van den Nouweland Burgh-Haamstede Wendy Wagenmakers Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59