Zwetsloot wachter Plompe Toren 6 Kerstvakantie Rond 1450 kon je roepen naar de overkant IN DE REGIO Kennismaken met Zhineng Qigong Kookclub in Erasmuspark Cursus voor ex-borst- kanker- patiënten Tip voor wie zich een dag toerist in eigen regio wil voelen. Doe een boodschap bij de Spar van Port Greve bij Den Osse. Schuif daar aansluitend nog even aan in restau rant Gusto. Ga wat drinken in strandcafé DOK op strandpark De Zeeuwse Kust in Renesse. Of roetsj van de glijbaan in het zwembad van de Renesser camping De Wijde Bliek. En voor wie zich écht volle dig in een andere wereld wil onder dompelen: rij vier kilometer noord waarts de Brouwersdam op. Daar biedt Port Zélande een dagvullend programma aan vertier. Dat is geen probleem. Veel jeugd van Schouwen-Duiveland weet in ieder geval zwembad Aqua Mundo prima te vinden. Met z'n turbotun nel en - lekker voor de adrenaline - populaire wildwaterbaan. In drukke tijden wordt wel geadvi seerd vooraf zwembadkaarten te reserveren. Als het park vol zit en iedereen besluit te gaan plonsen, kom je er als buitenstaander niet meer in. Er is van alles te doen. De familie Breuls (ouders Sonja en Lanny en hun kinderen Tara en Perry) uit Apeldoorn is net een avond eerder in het park neergestreken. „En ik denk nu al: vier dagen is te kort om alles te kunnen doen", zegt Sonja. Temeer omdat de familie vast en zeker van plan is hun midweek Port Zélande niet alleen in het park te slijten. Lanny: „Dat zou ik jammer vinden. We zijn hier juist ook om door de duinen te sjokken. Apel doorn is prachtig mooi. Het is bij ons supergroen. Maar zee en strand missen we daar. Zelfs de vogels hier klinken anders." Daar waagt het gezin zich aan mi nigolf in de Adventure Factory. Ge- legen tussen springkussens, een mini-motorenbaan en een touwen- parcours. Met een beetje mazzel ben je er net als de Orry Friends Kids Disco losbarst. Terwijl ouders neerzijgen voor een hapje en een drankje wordt de kroost geënter- taind. Daarvoor zijn Tara en Perry overigens te oud. „Maar het zwem bad is echt superleuk", reageert Tara spontaan. „Vooral de glijbaan. Daar word je door gelanceerd." Het kan niet op. Een super, kleding zaak en souvenirs. Allemaal te vin den in het overdekte en verwarmde Market Dome. Waar je tussen ter rasjes doorstruint. Het horeca-aan- bod is net zo gevarieerd als dat je in zo'n park mag verwachten. Van snack tot Italiaans en grill. Gezellig druk. Met een overvol boe melt je dat een stukje de Brouwers dam overtrekt. Ook buiten zijn er activiteiten zat. Zwetsloot volgt Dirk Sterkenburg uit Serooskerke op die vijfjaar lang het gezicht was van deze attractie van Natuurmonumenten. Ex- brandweerman Zwetsloot voelt zich verbonden met de toren en de inlaag erom heen. „De ontstaansge schiedenis van dit stukje Neder land inspireert me. Rond 1450 was de Oosterschelde bij de toren zo smal dat je naar iemand op de an dere oever kon roepen en elkaar kon verstaan. Nu kun je wel roepen, maar er is niemand op Noord-Beve land die je zal horen." De torenwachter is aanspreek punt en gastheer voor inwoners en bezoekers. Hij geeft ook rondleidin gen door de toren, die het verhaal vertelt van het verzwolgen Schouwse dorpje Koudekerke. Naast torenwachter blijft Zwetsloot vrijwillig boswachter van Natuur monumenten op Schouwen-Dui veland. Hij verzorgt excursies door de Kop van Schouwen en over het eiland Neeltje Jans. Met zo'n 35.000 bezoekers per jaar is de Plompe To ren een van de drukst bezochte mo numenten van Zeeland. De gratis toegankelijke bezienswaardigheid werd in 2015 gerenoveerd. De Plompe Toren is dagelijks van 9 tot 17 uur geopend. MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 4 januari 2017 SD ZIERIKZEE Het Osmanthus in Zierikzee houdt op 12 en 13 januari kennismakingsles sen in Zhineng Qi gong. Zhineng Qigong be staat uit medita tieve gezondheids oefeningen uit het oude China. Deze oefeningen zijn eenvoudig te leren en zeer effectief om en zal om 11.45 uur eindigen. ZIERIKZEE materiaal en hand outs. Inschrijven kan via de yogast- udiozeeland.nl. GOES MUI li A Vlnr Lanny, Tara, Perry en Sonja Breuls uit Apeldoorn spelen mi nigolf in Port Zélande. foto dirk-jan gjeltema de gezondheid te verbeteren. De ken nismakingswork shop van donder dag 12 januari be gint om 09.00 uur en zal om 10.15 uur eindigen. De kosten bedragen 10 euro. De workshop van vrijdag 13 januari begint om 10.30 uur Dermiz Huid- en Oedeemtherapie en Yogastudio Zeeland hebben een speci ale cursus ontwik keld voor ex-borst- kankerpatiënten die begint op 10 januari in Zierikzee. De kosten voor de cursus bedragen 210 euro inclusief Zorgorganisatie SVRZ houdt op donderdag 12 ja nuari de kookclub 'Lekker koken' in de ontmoetingsruimte van het Erasmu spark in Goes. Het doel is om samen te koken met eigen recepten en ideeën. De bijeenkomst duurt van 17.00 tot 20.00 uur en kost 4 euro per persoon. Meer informatie via j.koning@svrz.nl of telefoon 06- 10961576. Aanmel den kan tot maan dag 9 januari. Toerist spelen in eigen regio Esme Soesman Brouwersdam Ook als je geen huisje huurt? Nog meer te doen? En op het park? Valt er tijdens de kerstva kantie wat te beleven op Schouwen-Duiveland? In de rubriek Kerstvakantie trek ken we er dagelijks op uit. Vandaag hangen we echt de toerist uit. Winkeltjes? Druk? Arno Zwetsloot (56) uit Burgh- Haamstede is de nieuwe wachter van de Plompe Toren aan de Oos- terscheldedijk bij Burghsluis. Ton van den Nouweland Burghsluis - Arno Zwetsloot, torenwachter BROUWERSHAVEN Yogacentrum Be happy, 16.30-17.45 uur: Yogales Mari anne van den Haak; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Overzichtstentoon stelling Wolter aan de Wand; Dorpshuis de Schutse, 09.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.00-17.00 uur: Volwassen Ontmoetingplaats, 19.30-21.30 uur: Gevoelsschilderen en fotoschilderen; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis, 13.30 uur: Koersbal, OUWERKERK Watersnoodmu seum, 11.30 en 14.00 uur: Voorstel ling Stormkracht, 11.30-16.00 uur; Knutselworkshops; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 14.00- 17.00 uur: Verkoop expositie bijzondere Pop-up boeken aangevuld met een kerstboom vol gehangen met mi niatuurschoentjes van Harrods; Dorpshuis, 09.00- 10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Binnendijk; ZIERIKZEE Fizi, 14.30 uur: Trolls (NL); Laco Sportcentrum, 13.30-15.30 uur: Gratis vakantietrai ning bij Turnvereni ging Delta Sport; Ondernemersate lier Room nr 9, 19.30-21.30 uur: Nieuwjaarsbijeen komst Wereldvrou wen Ahoy!; Yvonne's Arthouse, 13.00-15.30 uur: Les in vrij tekenen of schilde ren; FRUITBOMEN SNOETEN r^~ m KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt op zater dag 14 januari van 10.00 tot 16.00 uur de snoeicursus voor fruitbomen. Er wordt aandacht besteed aan het tijdstip en de wijze van snoeien, archieffoto ronald den dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58