Van Ginkel: fan op afstand wordt redder in nood Alleen op ervaring wint Krul het van Onana 26 „Heb je me niet zien trainen dan?", zegt een zelfverzekerde Marco van Ginkel in Spanje, na de vraag of hij weer volledig fit is. In zijn frisse blik schuilt bra voure. Even daarvoor stopt de door PSV net weer van Chelsea gehuurde middenvelder een uit trap van Remko Pasveer achte loos tussen de knieën. Het bewijst dat Van Ginkel (24) lekker in zijn vel zit. Vlak bij het voormalige Formule i-circuit in Zuid- Spanje begint zijn tweede hoofdstuk bij PSV. De man met de bovenbenen van een topwielren- ner hoeft zich na een uitstekende eer ste periode in Eind hoven niet meer te bewijzen en komt totaal anders bin nen dan elf maan den geleden. „Ik denk dat dat in derdaad het grootste verschil is. Vorig jaar wisten de mees te spelers wel dat ik kon voetballen, maar je moet toch altijd aan elkaar wennen en in de groep een plekje zien te ver overen. Nu voelt het al meteen vertrouwd, omdat we eerder maanden hebben samenge speeld en ik voor mijn gevoel een bijdrage heb geleverd aan het kampioenschap. Ik vind ze ker niet dat ik als vedette binnen kom, maar ik snap wel heel goed dat er iets van me verwacht word." Van Ginkel keek de afgelopen maanden min of meer als een ge blesseerde PSV'er toe in Enge- lk hoop eraan bij te dragen dat anderen meer scoren land. Hij was en is weliswaar ei gendom van Chelsea, maar leef de toch vooral mee met de ploeg waarmee hij in mei werd beju beld op de platte kar in Eindho ven. „Ik wist dat er een kans was dat PSV me opnieuw wilde hu ren en daardoor voelde ik me nog altijd verbonden met de ploeg. Er zijn ook maar een paar nieuwe gezichten nu, dus het is alsof er weinig veranderd is." Terwijl hij revalideerde, zag Van Ginkel dat PSV zich moei zaam manifesteerde. „Ik heb de meeste duels live gezien. Het pro bleem was dat er te veel gelijke spelen tussen zaten en dat PSV in bijna al die wedstrijden vaker had moeten en kunnen scoren. Dat moet verande ren en daarmee zeg ik denk ik wei nig verrassends. De achterstand is nu behoorlijk, maar laten we niet doen of we kans loos zijn. Er zijn nog 17 wedstrijden te gaan en alles is nog mogelijk als de dingen vanaf nu wat beter vallen voor ons." Hij put hoop uit het verleden. „Vo rig jaar hadden we na de winter zelf een sterke fase en verloor Feyenoord een serie wedstrij den." PSV pakte in de laatste 18 wedstrijden van vorig seizoen 49 punten. Eén nederlaag, een ge lijkspel en verder alleen maar driepunters. „Ik wil de club nu graag op nieuw helpen", zegt Van Ginkel. „Ook omdat het hier vorig jaar een superperiode voor me was. Natuurlijk is het mogelijk om iets toe te voegen. Ik ben geen Messi die er per seizoen dertig in schiet, maar hopelijk kan ik er met mijn spel aan bijdragen dat ook de rest meer aan het scoren komt." IVorm Ronald Waterreus zat recent bij Ajax - PSV in de Amster dam Arena en observeerde André Onana eens grondig. „Man, wat een atleet", zegt de oud-keeper van onder meer PSV en Oranje. „Het is fijn om naar die jongen te kijken. Zijn stijl, de kracht. Ja, daar kan ik wel van genieten. En op een paar slippertjes in het begin na, heeft hij het goed gedaan. Dus ik zie eigenlijk geen enkele reden om hem nu of eventueel na de Afrika Cup ineens te passeren. Je ziet ook dat zijn verdedigers op hem vertrouwen. Het is niet voor niets dat het centrale duo Sanchez/Viergever zo goed func tioneert." Punt voor Onana. 2 Werkwijze van Bosz Als Peter Bosz in zijn eerste halfjaar als trainer van Ajax iets heeft bewezen, dan is het wel dat reputaties bij hem niet tellen. Riechedly Bazoer, Kenny Tete, An war El Ghazi, Nemanja Gudelj en Jairo Riedewald internationals? Voor Bosz was dat geen reden om ze niet te passeren. En waarom zou hij die richtlijn ook nu niet hanteren? Onana (20) heeft van zelfsprekend een mindere staat van dienst dan Krul (28), maar Bosz is wel het type dat het liefst zo min mogelijk wisselt als hij zijn ideale formatie eenmaal heeft gevonden. Ook hier weer een plus je achter de naam van de Kameroe- ner dus. 3 Ervaring Toen Jasper Cillessen ver trok naar FC Barcelona wa ren er bij Ajax intern nogal wat twijfels over Onana. Nu al goed ge noeg om met de druk in Ajax 1 om te gaan? Mwah. De leiding van Ajax stond er zelfs op dat Cilles sen nog de belangrijke return in de voorronde van de Champions League tegen Rostov zou keepen. Om vervolgens Krul te huren van Newcastle. Maar het verhaal is be kend: het duurde veel langer dan verwacht voor Krul wedstrijdfit was. Ervaring, zeer bruikbaar in een naderende titelstrijd, heeft Krul echter ontegenzeggelijk. Na tuurlijk door zijn heldenrol tij dens die krankzinnige penalty reeks op het WK van 2014 tegen Costa Rica, maar toch vooral van wege die 160 wedstrijden in het eerste elftal van Newcastle Uni ted. Is ook wat waard. 4 Toekomst Onana is de keeper voor de nabije toekomst van Ajax. Hij heeft een contract dat hem op papier nog tot de zomer van 2018 in Amsterdam houdt. Zet dat eens af tegen Krul. Die gaat over een paar maanden terug naar Enge land. Een optie tot koop heeft Ajax niet bedongen. Dan kies je toch voor de toekomst? Water reus: „Eigenlijk zou het helemaal geen rol moeten spelen. Gehuurd, gekocht, hoe lang het contract nog doorloopt. Bosz stelt echt wel de speler op met wie hij denkt de meeste punten te halen. Maar Krul en Onana ontlopen elkaar nauwelijks. Dus dan is het wél weer logisch om ook wat verder vooruit te kijken." De winnende slag is daarmee voor Onana. Eindstand: Onana - Krul: 3-1 voor fwcuij LAAT JE BETOVEREN DOOR DE MAGISCHE WERELD woensdag 4 januari 2017 Marco van Ginkel is eigendom van Chelsea, maar hij leefde de voorbije maanden vooral mee met PSV. Nu kan hij 'zijn' ploeg ook op het veld weer helpen. Rik Elfrink Jerez de la Frontera Marco van Ginkel In Portugal traint Tim Krul voor het eerst voluit mee met Ajax. Maar moet André Onana, die mo gelijk alsnog wordt opgeëist voor de Afrika Cup, wel uit het doel verdwijnen? Beide keepers langs de meetlat. Daniël Dwarswaard Alcantarilha In vijftien competitieduels kreeg André Onana dit seizoen slechts tien goals tegen. Acht maal hield hij de 'nul'. Tim Krul (r) in actie, André Onana kijkt toe. FOTO PRO SHOTS CLUB vanlSf^S Plopsa Indoor Coevorden, het mooiste indoorpretpark van Nederland, telt 25 magische thema-attracties en neemt kids tussen 2 en 10 jaar mee op hun eerste grote avontuur. Bumba, Plop, Wickie de Viking en Mega Mindy staan te popelen om je te ontmoeten! Kom mee genieten van de Bumba Show, een confettidans en Meet Greets met de Plopsa-figuren. Exclusief voor Clubleden: Prijs: van 18,75 voor 10,00 per ticket. Kinderen tot 1 meter gratis. Datum: zondag 19 februari a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55