€2,50 8 lëücvmuR^S WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week vonden we een frietwagen, inclusief toebehoren en vergunning. Het voortzetten van een fami lietraditie, daarvoor heeft Tatjana Kooman (28) uit Renesse gezorgd. Dat ging niet zonder slag of stoot. „Mijn opa had 37 jaar een frietkraam aan het Grevelin- genmeer: Rinus Patat. Een begrip in deze regio", vertelt Kooman. „Toen mijn oma ziek werd, heeft mijn opa zijn frietwagen van de ene op de an dere dag verkocht. Ik hoorde dat pas daarna. Jammer, want ik had de zaak graag overgenomen." Met de verkoop van de frietzaak werd ook het nostalgische plekje aan het meer overgedragen. „Vaak ver koop je frietwagen en vergunning in één. Vanaf het moment dat mijn opa de frituur van de hand had gedaan, had ik alleen nog de herinneringen aan die fantastische plek. Als kind speelde ik er iedere zomervakantie aan het water. Ik ving er krabben en visjes en tussendoor aten we ijs en frietjes bij opa." Toen Kooman in 2012 hoorde dat de nieuwe eigenaar zijn wagen wilde ver kopen, was ze er als de kippen bij. „Meteen heb ik de wagen en de ver gunning teruggekocht. Zo was de cirkel rond en begon ik mijn eigen frietzaak: Tat's Patat." Zo opa, zo kleindochter. Kooman merkte direct de impact van de fami lietraditie. „Sommige mensen bestel den een bakje friet en vertelden me dat ze hier al dertig jaar kwamen krab- vissen. 'Ben jij de kleindochter van Ri nus? Wat leuk!' Als ze dat wisten, stonden we vaak in mum van tijd ver halen van vroeger op te halen." Klanten vinden het leuk dat ik de kleindochter van Rinus ben Dankzij een flinke klantenkring kon Kooman de frietwagen aan het Greve- lingenmeer vervangen door een grote frietzaak in een dubbeldekkerbus op diezelfde plek. Daarnaast besloot ze een jaar geleden de zaak uit te breiden met een frietwagen aan de Brouwers- dam, het walhalla van watersporters. Kiezen Maar het werken in twee frietzaken bleek moeilijk te combineren. Kooman: „Ik wilde het gezicht van de zaak zijn, maar kon mezelf niet in tweeën splitsen. Stond ik aan de Brouwersdam achter de frituur, baalde ik dat ik er niet was bij het Grevelingenmeer en andersom. Ik moest kiezen." Kooman koos voor het haventje bij het Grevelingenmeer. „Daar hebben we een grote schare vaste klanten, dat is onze familieplek." Over interesse heeft Kooman niet te klagen. „Bin nen twee dagen had ik al 25 telefoon tjes. Ik twijfel er niet aan dat de wa gen een nieuwe eigenaar krijgt." DE CONCURRENTIE DETAILS MAKEW woensdag 4 januari 2017 Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een jaaragenda. Hester Boog aard (25) uit Middelburg: „Ik gebruik zowel de agenda op mijn telefoon als een papie ren agenda. Vorig jaar kocht ik voor 2,50 euro een agenda. Maar ik vergat hem telkens mee te nemen. En dan zette ik afspra ken maar in mijn telefoon. In mijn agenda heb ik eigenlijk nog geen woord ge schreven. Vroeger op school was een mooie agenda wel een dingetje. Toen gaf ik er minstens 10 euro aan uit." Jan Tevel (61) uit Goes: „Momenteel bezit ik geen jaaragenda. Want ik hoef maar weinig afspraken te noteren. De paar zaken die ik echt niet moet vergeten, zet ik in mijn telefoon. Met frisse tegen zin, want ik vind een digi tale agenda niet overzich telijk. Mis schien schaf ik komende jaren weer een nor male agenda aan. Liefst een met volle week per pagina. Die koop je al voor 5 euro: geen geld voor het gemak datje ervan hebt." Angela Bos hoven (55) uit Middelburg: „Sinds drie jaar koop ik geen jaar agenda meer. Ik sla alle af spraken op in mijn telefoon en de planning van mijn werk beheer ik op mijn laptop. Vroeger was de prijs nooit een criterium, ik zocht vooral een compacte agenda die makkelijk in mijn tas paste. Gemiddeld was ik daar 5 euro aan kwijt. In mijn naaste omgeving heeft iedereen een digitale agenda." Zo opa, zo kleindochter Hans Puik —Tatjana Kooman Tatjana moest kiezen tussen haar twee frietza ken. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Object Friet wagen, inclusief toebeho ren en ver gunning Verkoper Tatjana Kooman (28) uit Renesse Prijs N.o.t.k. Gezien op Prikbord Friet wagen, prijs: 5.000 euro (Markt plaats, Leeuwar den). Mobiele frituur- en snackwagen, prijs: 15.000 euro (Marktplaats, Beek). Frituurwagen en Foodtruck ineen, prijs: 4.750 euro (Markt plaats, Valkenswaard).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50