II iiLiJdjyrrfJzjfj, nJ i» 4 JAARWISSELING AGENTE MIKPUNT De Vlissingse Bloemenbuurt was één van de plekken waarde politie deze jaarwisseling in het nauw gedreven werd. Een agente doet voor het eerst haar verhaal. Ze heeft het idee dat de dienders bewust 'in de val zijn gelokt'. „Mensen aanhouden? Natuurlijk wilden we dat wel, elke vezel in je lijf wil dat. Maar het kon gewoon niet. We werden bestookt met zwaar vuurwerk, je kon nauwe lijks wat zien door de rook, niets horen door de harde knallen. Men sen aanhouden? Dan hadden we een tank moeten hebben." Twee dagen na haar dienst in de nacht van oud en nieuw doet een van de betrokken agenten haar verhaal over de nieuwjaarsreden in de Vlissingse Bloemenbuurt. „Ik had het gevoel dat we in de val werden gelokt. Het is echt een wonder dat niemand gewond is geraakt." Ze wil niet met naam in de krant, ook om haar naasten niet in gevaar te brengen. Oppassen De agente was met haar collega als een soort vliegende keep beschik baar voor inzet op Walcheren, toen ze de oproep kreeg om naar Vlissingen te gaan om de tien agenten in de Bloemenbuurt te as sisteren. De buurt maakt deel uit van het Middengebied in Vlissin gen, een multiculturele volkswijk waarin de laatste jaren veel is ge daan aan stadsvernieuwing. „Er was brand en de brandweer had onze hulp nodig. Daarbij kre gen we de waarschuwing op te passen voor zwaar vuurwerk. Toen we de wijk in gingen vertelden We werden bestookt met zwaar vuurwerkje kon nauwelijks wat zien door de rook buurtbewoners dat de ruiten van de kringloopwinkel eruit lagen. We wilden er de wacht houden tot de glaszetter het pand dicht kon maken, maar we werden direct een mikpunt. Er werd zoveel zwaar vuurwerk naar ons gegooid dat we op een gegeven moment wel weg moesten. Wij hadden geen beschermende kleding aan. Het werd gewoon te gevaarlijk. Dat is heel frustrerend. Door alle rook was het moeilijk de daders te zien. Wij hebben reflecterende strepen op ons uniform, dus zij za gen ons wel." Bedreigd Volgens haar had de groep rad draaiers het doel om de politie mensen wat aan te doen. „Ze scho ten de brandgangetjes in en doken dan achter ons weer op. Ik had het gevoel van alle kanten bedreigd te worden. Ik en mijn maatje kon den tegen een muur gaan staan zodat ze ons in niet in de rug kon den aanvallen, maar dat konden niet alle collega's. Belangrijk was om bij elkaar te blijven. Voorko men dat je alleen zou komen te staan." Om een idee te geven van de zwaarte van het vuurwerk vertelt ze: „Ze schoten met een stuk zwaar vuurwerk over een dak. Het belandde op straat. Eerst zag je al leen een vlammetje en daarna klapte het uit elkaar. Je voelde ge woon de drukgolf tegen je lijf slaan. Je moet er niet aan denken als zo'n explosief vlak naast ie mand ontploft." Op een gegeven moment besloot de politie zich terug te trekken en te hergroeperen. „Ik was blij toen ik dat bevel kreeg. Hoe tegenstrij dig dat ook klinkt, want elke vezel Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 6 www.bolderman.nl 12 dagen Rondreis Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen 12 dagen Toscane, Bloemenrivéra en de Cöte d'Azur 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol 12 dagen Rondreis Kroatië Rondreis Dalmatische kust 8 dagen Gerlos in het Zillertal Kirchbergin Tirol woensdag 4 januari 2017 Bloemenbuurt 0:40 uur Brand in winkel 01:19 uur Auto in brand VLISSINGEN l0GEWEG iNJELIERENLAAN Schuitvaartpark iEVELTLAAN ra V. GOG 23:15 uur Auto in brand O m 2 m z i- fc» mSE 02:03 uur: Binnenbrand Overig Bloemenbuurt 00.30 - 02.00 u: 6 auto's vernield Ruiten vernield van minstens 5 woningen en 3 winkels 'Opeens zit je midden in een veldslag' Theo Giele Vlissingen v.a. slechts Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: rs. I<ame.r end. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4