r u 5 b. Kleingeld pasteuriseerde melk om te toveren in heerlijke doe-het-zelf-yoghurt. „Het eindresultaat van elke yoghurt wordt uiteindelijk vooral bepaald door drie factoren", legt Jan uit. „Allereerst de precieze cultuur die wordt gebruikt; de twee bacteriën zijn namelijk on der te verdelen in talloze 'stammen'. Als tweede de duur van het fermen tatieproces. En tot slot de tempera tuur waarbij dit gebeurt." Scheef Na zes blinde smaakrondes worden de rapportcijfers uitgedeeld en voor wat extra duiding nog de verpakkin gen nageplozen. Het oordeel is opval lend mild. Alle zes de (huis)merken bieden volgens het panel prima yo ghurt met nagenoeg dezelfde mooie, gladde textuur. „Er zit geen enkele slechte yoghurt bij. Het onderscheid is uiteindelijk ook een beetje een kwestie van smaak", erkent Jan. Ter wijl er bij het grote publiek de laatste decennia wat smaakvervlakking is opgetreden, houden yoghurtpuritei- nen zoals de panelleden namelijk nog altijd van die kenmerkende yog- hurtsmaak: lekker zuur dus. Ofwel: „Je mond mag best een beetje scheef- trekken als je een hap neemt." Voltreffer Het verklaart de laatste plek van Mil- sani: qua mondgevoel en structuur is DE UITSLAG Yoghurt y xJm er weinig mis mee, maar de yoghurt is uitzonderlijk mild qua smaak en zonder enig zuurtje. „Deze yoghurt smaakt zo flauw dat ie in een kom met ontbijtgranen volledig overscha duwd zou worden", weet Jan. Hoe anders is het gesteld met de twee ambachtelijke boerenyoghurts. Winnaar Gijs (van de Gelderse boer Ernst van der Schans) en runner-up Weerribben Zuivel (van familie De Lange uit Overijssel) maken hun ho- Je mond mag er best van scheeftrekken gere prijskaartje volgens de panelle den ruimschoots goed met de hoog ste treden op het ereschavot. Met res pectievelijk 4 en 3,7 gram vet per too milliliter zijn ze ook met afstand de volste van de zes varianten. Vooral de yoghurt van Gijs is een voltreffer dankzij zijn gladde textuur, smeuïge, volle smaak en een heerlijk zuurtje. Een ware sterrenyoghurt. „Een diepe buiging", oordelen de panelleden unaniem. Test Alle resultaten opeen rijtje APP Minder tijd op je mobiel Schoonmaak Hulp bij zo'n beetje alles ■4 a woensdag 4 januari 2017 Geen zure gezichten, maar louter ruime voldoendes. 1. Gijs. (€1,59 p/l). Ware ster- renyoghurt: smeuïg van smaak, heerlijk zuur en ook qua textuur duidelijk de dikste. 4. Zaanse Hoeve, Albert Heijn (€0,75 p/l). De gulden mid denweg: zeker geen flauwe be doening, maar ook niet bekken- trekkend zuur. Z VOLLE VOLLE 1MHURT YOGHURT 2. Weerribben Zuivel. (€1,59 p/l). Een karnemelk- achtig zuurtje dat lekker lang blijft hangen. Goed vol ook. Zoals yo ghurt hoort te zijn. 5. Jumbo. (€0,95 p/l). We derom een aar dige middenmo ter. Het mag best wat zuurder en vetter, maar prima voor het grote publiek. /V -j - i~" 3 ta 3. Campina. (€1,13 p/l). Lekker 3) romig in de mond, yoghurt maar toch echt wat te mild van smaak voor de zui- velpuristen. Dat kan gedurfder. 6. Milsani, Aldi (€0,75 p/l) Mooie textuur, milsani maar helaas mil We der dan mild. Zelfs zo flauw dat de smaak na Jjii. elke hap direct wegebt. K 44 —Jan Hoogenboom Geen lid van de Consu mentenbond maar wel benieuwd naar alle tes ten van het afgelopen jaar? In Testjaarboek 2017 heeft de belangen- club alle testresultaten verzameld, van elektro nica tot voeding. Het boek is verkrijgbaar via de site 22, e- book 14). IRHRBOFK procent van de 75-plussers gebruikt internet. Bron: CBS Een goed, maar lastig vol te hou den voornemen: minder tijd aan je mobiel spenderen. Ironisch genoeg is er een app die je kan helpen om de verslaving terug te dringen. BreakFree houdt bij hoe én hoe vaak je jouw telefoon gebruikt en drukt je met je neus op de feiten, maar beloont ook goed gedrag. Het platform Werk sters.nl gaat uitbrei den. Op de nieuwe on line marktplaats Hulpen.nl kun je behalve schoonmakers nu ook bijlesdocenten, compu terhulpen, muziekdo centen, klusjesmannen, verhuishulpen, chauf feurs en tuinmannen vinden. In de eerste weken hebben zich al meer dan 2.000 hulpen aangemeld door heel Nederland. 9 W*rkst*rs nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47