Veere zet in op sociale media Ifc 6 Lutemgroep Middelburg bestaat 100 jaar B en W van Veere willen de, in de plattelandsgemeente toch al kleine, kloof tussen gemeentebestuur en burgers zo veel mogelijk dichten. Zo is een WhatsAppnummer (06-23584577) ingesteld om snel vragen te kunnen stellen. Bewoners van Biggekerke ge bruiken via dit nummer al een ge spreksgroep als ze op de hoogte willen blijven van of vragen willen stellen over de toekomstige multi functionele accommodatie in het dorp. In dat gebouw krijgen het dorpshuis en de basisschool een plek. Mensen met klachten of kri tiek op de (bouw)plannen hoeven niet bang te zijn dat heel het dorp hen als zeurpiet ziet. „Op het gemeentehuis zijn alle apps te lezen, maar deelnemers aan de groep krijgen alleen antwoord op eigen vragen en opmerkingen", legt een woordvoerster van de ge meente uit. Commissie- en gemeenteraads vergaderingen zijn voor geïnteres seerden vanaf 16 januari thuis direct te volgen via de website van de gemeente: veere.nl/live. MIJN DORP, MIJN STAD Penningmeester Marielja ten Brug- gencate vertelt dat de groep hon derd jaar geleden begon als een ge mengde landgroep. „Clubs speciaal voor meisjes waren niet gebruike lijk en waterscouts bestonden nog niet." Toch is dat wat Lutem -een samenvoeging van Luctor et Emergo- uiteindelijk is geworden: waterscouting voor meiden. De leden van de scoutinggroep zijn verdeeld in vier speltakken. De jongste leden, van zeven tot elf jaar, worden dolfijnen genoemd. Zij le ren spelenderwijs de eerste dingen die van pas komen op het water. Vanaf groep acht kunnen de scouts terecht bij de zeeverkenners. Daar krijgen ze al wat meer verantwoor delijkheid en zijn ze veel bezig met roeien, zeilen en het onderhoud aan de boten. Bij de Wilde Vaart horen de le den van zestien tot en met achttien jaar. Zij maken onder begeleiding hun eigen programma en planning. „Ze zorgen zelf dat de boten zijn opgeknapt voor het vaarseizoen en ze bedenken wat ze tijdens de op- Zeilen, kamperen en gezelligheid, dat is waar leden van Lutem van houden komst doen", zegt Ten Bruggen cate. „Ze varen niet alleen, maar houden soms ook een beautymid dag, of gaan cupcakes bakken." De groep voor de oudste leden wordt de Stam genoemd. Zij ko men één keer in de maand voor de gezelligheid bij elkaar, om bij te kletsen onder het genot van een drankje. „Het merendeel van de stamleden zet zich in als vrijwilli ger en geeft leiding aan de jongere groepen", aldus de penningmees ter. Er is volgens haar nog veel aan was van nieuwe leden, ondanks dat er verschillende scoutinggroepen zijn in Middelburg. In totaal telt De Lutem zeventig leden en vrijwilli gers. Ten Bruggencate begrijpt wel waarom: „Bij scouting kun je zijn wie je bent, niemand hoeft zich te bewijzen. Het is supergezellig en heel afwisselend. Er mogen en kun nen dingen, die je thuis niet kunt of mag doen. Natuurlijk zijn er regels, maar het is geen strikt regime." Het honderdjarig jubileum wordt het hele jaar door gevierd. In maart gaan alle groepen samen een week end op kamp, tijdens de reguliere bijeenkomsten krijgen leden regel matig wat extra's ('dus bijvoorbeeld niet alleen warme chocomel, maar ook slagroom erbij') en in het derde weekend van september wordt een feestweekend georganiseerd met op de zondag een reünie voor leden en oud-leden. Oud-leden kunnen zich aanmelden door een e-mail te sturen naar info@lutem.nl. IN DE REGIO Kennismaking met The Dancing Path Lezing over Plato Tabletcursus Culi- winterfeest woensdag 4 januari 2017 Telefonistes en ambtenaren op het gemeentehuis van Domburg krijgen de helft minder aan tele foontjes binnen dan tien jaar te rug. Inwoners van Veere maken steeds meer gebruik van internet en WhatsApp om vragen te stel len en mededelingen te doen. René Hoonhorst Domburg VLISSINGEN De Zeeuwse Komedie voert vanaf vrijdag 13 januari een nieuwe productie op in De Piek in Vlissingen. De productie Sophie is geschreven door Roos Ouwehand en is een stuk vol humor en ontroering. Sophie is een poëtisch portret van een doorsnee Nederlandse vrouw en tegelijker tijd een aanmoediging om iets van ons leven te maken. De première op vrijdag 13 januari begint om 19.30 uur, toegang kost 10 euro. Reserveren kan via zeeuwsekomedie.nl. GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur - Koffie ochtend voor senioren MIDDELBURG Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur - Koffie-inloop voor bewoners van Wijk Dauwendaele; Ci nema Middelburg, 13.30 uur - Verto ning Mijn naam is Courgette; 15.15 uur - Vertoning Toni Erdmann; 20.00 uur - Vertoning I, Daniel Blake; Ontmoe- tingskerk, Ooster- scheldestraat, 17.00-19.00 uur - Kinderkookcafé voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar OOSTKAPELLE Eben-Haëzer- school, Vlaamse Gaai 2,10.30-13.00 uur - Kinderbijbel club; Duinvlietweg 6,13.30-16.30 uur - Middeleeuwse mid dag bij Terra Maris met muzikant Tjebbe de Trommer SEROOSKERKE Het oude Brand spuithuis, Toren straat 32,13.00- 17.00 uur - Exposi tie Lady GAGA in een schoolklas van de vorige eeuw in Oostkapelle door Aad en Marianne van Os VEERE Stadhuis, 13.00- 17.00 uur - Ten toonstelling Be tween Light and Darkness van Theodora Plas VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.30 uur - Re creatieve wandel tocht over afstan den van 5 of 10 ki lometer; Vrijenho- venzaal, Basken- burgplein 8, 09.00 uur - Peutergym; Ter Reede, 14.30 uur - Optreden Sopraan Angelique Wardeniers Al eeuw het hoofd boven water Waterscouting Lutemgroep Mid delburg verklaart het feestjaar zaterdag tijdens de nieuwjaars borrel voor geopend. De oudste meisjesgroep van Nederland be staat honderd jaar en dat zijn ze van plan goed te vieren met bor rels, kampen, extraatjes voor de leden en als kers op de taart een reünie. Elodie Kint Middelburg Marielja ten Bruggencate De scoutinggroep bestaat honderd jaar en viert het hele jaar feest, archieffoto anda van riet MIDDELBURG The Dancing Path houdt woensdag 11 januari van 19.00 uur tot 22.00 uur een kennismaking les Dansen vanuit je hart. De les is in het Van Cittershof in Middelburg. Opgeven kan via 0118-617781 of via dancingpath- elle@gmail.com. MIDDELBURG Stichting ISIS houdt woensdag 11 januari een lezing over Plato. De lezing is bedoeld om jezelf te bevrijden uit het leven dat vooral ge richt is op het bezit. De lezing begint om 19.45 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middel burg. OOSTKAPELLE Stichting Welzijn Veere en ZB Plan bureau en Biblio theek van Zeeland houden vanaf don derdag 12 januari de cursus Android voor beginners. Deze wordt gege ven in het gebouw van Stichting Wel zijn Veere aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. De cursus behan delt de werking van een tablet van begin af aan. De lessen duren van 13.30 tot 16.00 uur. Aanmelden via info@welzijnveere. nl of via 0118- 583687. KOUDEKERKE De Ondernemers vereniging Koude- kerke houdt op za terdag 14 januari een culi-winter- feest. Op het Dorpsplein is een wintermarkt waar eten, drinken en muziek centraal staan. Het winter feest begint om 16.00 uur. De opbrengst wordt verdeeld onder Scouting De Valkeniers, Harmo nie Voorwaarts en Ride4Kids. NAJAARSPRODUCTIE SOPHIE IN PREMIÈRE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34