u Voorzitter: geen Mighty Mike-effect Klanten helpen voor ze hulp nodig hebben, geeft echt een kick. 3 1.288 klagers na overlast vuurwerk „Jazeker. In 2012 hadden we nog zes leden. Inmiddels zijn het er vijf tig. We hebben zes teams en een jeugdafdeling. Dat is te danken aan de tomeloze inzet van enthousiaste Darts is een mix van talent en training leden. We zijn een serieuze club die darten uit de cafésfeer haalt. Sinds 2013 zitten we in het Racket centrum Terneuzen. Natuurlijk drinken ook wij wel eens een bier tje. En bij ons zie je geen rare fratsen zoals roze hanenkammen. Ook geen armen vol tattoos." „Tja, hoe leg ik dat uit... Wat is er nou zo leuk aan voetbal?" VLISSINGEN Bij het meldpunt vuurwerkoverlast zijn rond de jaarwisseling in totaal 1.288 mel dingen binnengekomen. Lande lijk kwamen er 48.000 klachten binnen. Het meldpunt is maandag avond om middernacht gesloten. Het aantal meldingen over te vroeg afgestoken vuurwerk en bange huisdieren is lager dan een jaar geleden, 2.261 keer belde ie mand met een melding. Daar staat tegenover dat het aantal meldingen van gevaarlijke situa ties op straat, letsel en schade door vuurwerk is gestegen. Het meldpunt vuurwerkover last was deze jaarwisseling voor het vijfde opeenvolgende jaar ge opend. Het is een initiatief van dertig lokale GroenLinks-frac- ties in het hele land. DELTA woensdag 4 januari 2017 PC Van Gerwen baat de dartclub Veel trainen en een dosis talent zijn essentieel voor een goede darter, vindt Wesley van Hoeijen, voorzitter van RCT-Darts. foto peter nicolai Het lijkt crescendo te gaan met RCT Darts. - Wesley van Hoeijen, RCT Kun je uitleggen wat er nu zo leuk is aan pijltjes op een bord gooien? Het is met darts net als met veel andere activiteiten die in verenigingsverband wor den gespeeld. Aanwas van onderaf blijft uit. Theo Giele Vlissingen De Zeeuwse Darts Federatie telt zo'n 500 leden, verdeeld over 55 teams. Goes, Terneuzen en Oost-Souburg zijn de plaat sen waar het meest darts wordt gespeeld. Voorzitter Cees van Leeuwen uit Vlissingen denkt niet dat het succes van Michael van Gerwen zal leiden tot een toeloop van nieuwe leden. „Er zullen misschien wat meer dartsborden worden verkocht, maar ik verwacht niet dat meer mensen competitie gaan spe len." Toch in Zeeland geen on verdienstelijke provincie op dartsgebied. Karin Krappen, voormalig winnares van onder meer de Women's World Darts Trophy, werd vorig jaar nog tweede op het Nederlands kam pioenschap. Toen Raymond van Barneveld zijn eerste grote zeges boekte, steeg het aantal wedstrijddarters in de provincie naar zo'n zeshonderd. Sindsdien gaat het langzaam bergaf waarts. De eerste wereldtitel van Mighty Mike zorgde nog voor een kleine opleving. Van Leeuwen verwacht geen herha ling van die kleine hype uit 2014. „Ik ben behoorlijk pessimistisch. Ik heb het gevoel dat mensen niet meer zo nodig in competi tieverband willen spelen." Kijk voor het verhaal van Frans en zijn collega's op DELTA.nl/daardoenwehetvoor Al tien jaar beheer ik het beste internet van Zeeland. Met 8 mensen bewaken we het netwerk 24/7 in het Network Operation Center. Dat doen we uiteraard in ploegendienst. Mijn dag ziet er altijd anders uit, want je bent een dienstbewaker. Je moet anticiperen op situaties die variërend zijn. We benaderen klanten ook proactief. Vaak hebben ze zelf niet eens door dat er iets aan de hand is, maar als wij vinden dat het netwerk bij hen niet optimaal is, bellen we ze op om dit te melden. Dan kijken we samen wat er aan gedaan kan worden. Komen we er telefonisch niet uit dan sturen we een monteur om te gaan kijken. Mocht het nodig zijn vervangen we het modem direct. Klanten waarderen deze service enorm. Daarnaast maken we uitdraaien van gebieden, waar het signaal niet aan onze hoge normen voldoet, nogmaals daar merken mensen vaak niks van. Daar gaat dan een speciaal team naartoe, om dit gebied weer optimaal te verbinden. Het beste internet van Zeeland moet natuurlijk wel het beste blijven! - Frans, netwerkbeheerder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31