Angenent: 'Heb een leven voor en na 4 januari 1997' De wereld volgens Michael van Gerwen Klopt weer. De twee jaar zonder wereldtitel waren een smet op zijn heerschappij in het darts. 24 DARTS MICHAEL VAN GERWEN A Kort Transfer Davids op stage bij Telstar Edgar Davids (43) is de komende drie we ken te vinden op het trainingsveld van Tel star. Davids gaat in het kader van de KNVB- opleiding trainer-coach 1 stage lopen bij de Jupiler League-club uit Velsen. De voorma lig speler van onder meer Ajax, AC Milan, Juventus en FC Barcelona volgt een aange past traject van de cursus coach betaald voetbal. Davids liep eerder al stage bij FC Twente en bij een club in Dubai. IAAF geeft Russen hoop Russische atleten kunnen weer voorzichtig aan deelname aan internationale wedstrij den denken. De internationale atletiekbond IAAF heeft richtlijnen gepresenteerd waar aan ze moeten voldoen om weer te mogen sporten. Zo moeten de atleten aan kunnen tonen dat ze niet betrokken zijn geweest bij dopingpraktijken van de Russische bond en dat niemand uit hun begeleidingsteam een dopingverleden heeft. Hanegraaf naar rechter Voormalig manager Jacques Hanegraaf (foto) van oud-wielrenner Thomas Dekker heeft een kort geding aangespannen tegen auteur Thijs Zonneveld en uitgeverij Over- amstel, vanwege Dekkers biografie Mijn Ge vecht. Hanegraaf wil een verbod op een nieu we druk van de bestseller. De oud-wielren ner meent dat er leugens in het boek staan over hem en laakt het gebrek aan weder hoor. De rechtszaak dient morgen. UITSLAGEN Nederlaag Terug Als een zonnekoning, relaxed en vrolijk, pa radeert Michael van Gerwen de middag na zijn machtsgreep door de gangpaden van het prach tige, statige Renaissance Hotel in hartje Londen, waar hij tijdens het wereldkampioenschap resi deerde. Ver weg van hordes men sen die om een handtekening vra gen, ver weg ook van het spelers hotel waar vrijwel al zijn concur renten waren neergestreken. Niks mocht hem afleiden van zijn gro te doel: het terugveroveren van de Sid Waddell Trophy, die hij in 2014 'mijn baby' noemde toen hij de cup voor het eerst mocht om helzen. „Zo, dat is klasse van Raymond. Hij komt morgen toch naar het Award Dinner", zegt Van Gerwen als hij een blik werpt op zijn tele foon en een berichtje van landge noot Van Barneveld ziet. „Hij zat er helemaal doorheen na die ne derlaag tegen mij, maar nu komt hij toch naar Londen. Mooi." De Vlijmenaar heeft zin in de gezamenlijke maaltijd van spelers, organisatoren en grote sponsors waarop hij - dat kan niet anders - de prijs voor beste darter van het jaar uitgereikt zal krijgen. „Alleen al daar binnenkomen als wereld kampioen is prachtig. Iedereen in die zaal van het superchique Royal Dorchester Hotel is in drie delig pak en staat dan op om te klappen. Kippenvel, echt." Dat Van Barneveld zichzelf na de uitschakeling 'niet meer goed ge noeg' noemde, vindt Van Gerwen overigens grote onzin. „Hij heeft zijn beste darts ooit gegooid dit toernooi." Maar of Barney het WK nog ooit zal winnen, betwijfelt hij. „Net als Phil Taylor kan Ray mond nog altijd van iedereen win nen. Maar op een WK moet je drie weken scherp zijn, van Gary Anderson én van Michael van Ger wen winnen. Dat zie ik die twee, met alle respect, niet gauw meer doen." Wat als hij de finale tegen An derson niet had gewonnen? „Dan was de vakantie van Daphne en mij in Zuid-Afrika de komende weken een heel stuk minder gezel lig geworden. Maar luister, het kan altijd erger. Iemand die bij de Olympische Spelen net naast goud grijpt, krijgt pas vier jaar la ter weer een kans op dat allerhoog ste podium. Voor ons is het WK het ultieme en dat vindt gelukkig elk jaar plaats." Darts op de Olympische Spelen? Van Gerwen ziet het niet snel ge- Of we koffie willen? Croissantje misschien? Roerei? Restaurant Éléve - bekroond met een Miche- linster - is officieel nog dicht, om tien uur in de ochtend. Maar alles kan als Henk Angenent naar de bo venste verdieping van het WTC Expo in Leeuwarden komt. Een vriend runt de zaak, maar er is meer waarom deze plaats zo speciaal is voor de Elfstedentocht winnaar. Elf etages lager staat An genent op die gruwelijk koude vierde januari van 1997 in alle vroegte met nog 300 schaatsers in een kooi. Als vee, klaar voor een transport van 200 kilometer. Op schaatsen. Voor een kruisje, voor eeuwige roem. „Iedereen werd gek, wilde voor in die kooi staan, om hier als eer- Voor Bartlehiem wist ik al dat ik zou gaan winnen ste weg te lopen", haalt Angenent na de koffie beneden herinnerin gen op. De inwoner van Woubrug- ge, dan al 29 jaar maar zonder Elf- stedenervaring, weet amper wat hem te wachten staat. Van 1985 en 1986 kent hij alleen de verhalen. Dat er eerst ruim 1.500 meter gelo pen moet worden naar de Zwette, waar de schaatsen onder gebon den worden. „Niet dat ik daar vrees voor had, hoor. Ik liep des tijds halve marathons in de zo mer. Maar pas je niet op, dan loop je jezelf op zo'n stukje wel hele maal naar de kloten, 's Morgens vroeg, in de vrieskou." Als de kooi exact om 5.30 uur open gaat, weet Angenent niet wat hij meemaakt. „Rechts een haag van mensen. Links een haag woensdag 4 januari 2017 VOETBAL ATLETIEK WIELRENNEN De Bulgaarse tennisser Grigor Dimitrov (17de van de wereld) en de Duitser Alexander Zverev (24ste) zijn gestrikt voor het ABN AM- RO World Tennis Tournament in Rotterdam, dat op 13 februari begint. Douwe de Vries (34) schaatst tot en met de Olympische Spelen van Pyeongchang in 2018 voor Team LottoNL-Jumbo. Albert Rusnak vertrekt waarschijnlijk van FC Groningen naar Real Salt Lake in VS. De clubs hebben al overeenstemming bereikt. VOETBAL Engeland. Premier League: Bournemouth - Arsenal 3-3, Stoke City - Watford 2-0, Crystal Palace - Swan sea City 1-2. Chelsea Liverpool Manchester City Arsenal Tottenham H. Manchester Utd Everton West Bromwich Bournemouth Southampton 19-49 20-44 20-42 20-41 19-39 20-39 20-30 20-29 20-25 20-24 Stoke City 20-24 Burnley 20-23 West Ham United 20-22 Watford Leicester City Middlesbrough Crystal Palace Sunderland Swansea City Hull City 20-22 20-21 20-19 20-16 20-15 20-15 20-13 23 De Duitse mid denvelder Julian Draxler verruilt VfL Wolfsburg voor de de Fran se topclub Paris Saint-Germain. De 23-jarige in ternational te kent een con tract voor 4,5 jaar bij de Fran se kampioen. I Kiki Bertens (fo to) heeft haar eerste tennispar- tij in 2017 verlo ren. De als vijfde geplaatste Ne derlandse ver loor in het Nieuw-Zeeland- se Auckland van de Amerikaanse Lauren Davis: 6-7 (3) 4-6. John van 't Schip (53) heeft per direct zijn trainerstaken neergelegd bij de Australische voetbalclub Mel bourne City FC. Hij keert terug naar Nederland om daar zijn zie ke vader bij te staan. ■E o ti Het wordt gezellig in Zuid-Afrika Max van der Put Londen De Premier Lea gue Darts telt dit jaar drie Nederlan ders. Michael van Gerwen is als titel verdediger én num mer één van de we reld automatisch geplaatst, Ray mond van Barne veld en Jelle Klaasen hebben een wildcard ge kregen. Op de dag af twintig jaar na dato is Henk Angenent (49) nog altijd de laatste winnaar van de Elf stedentocht. Terug met de ijs- koning van 1997 naar het decor van die ene magische winter dag, waar hij nu nog steeds aan herinnerd wordt. Arjan Schouten Leeuwarden Henk Angenent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24