Dieselgate deert Volkswagen niet corendon corendon.nl 10 Fergus Club Europa ah inclusive ZOMER 2017 De eerste pillen smaakten vies, dus hebben ze andere geprobeerd De jonge meisjes uit Zwanenburg die drugstabletten hebben ingeslikt, liggen nog in het ziekenhuis. Maar ze zijn aanspreekbaar. Dat zegt de moeder van één van de meisjes. Luca (12) en Lina (11) moesten maandagavond halsoverkop naar het ziekenhuis worden gebracht, nadat ze meerdere pillen hadden doorgeslikt. Volgens de moeder van Luca, de Litouwse Donata, gaat het hoogstwaarschijnlijk om xtc. Dat heeft ze in het ziekenhuis gehoord. Doodvermoeid staat ze in de deuropening, na een doorwaakte nacht. „Ik heb bijna niet geslapen en moet zo weer naar het zieken huis", verontschuldigt ze zich. „We zijn heel erg geschrokken." Intensive care Volgens haar moeder is Luca weer aanspreekbaar, nadat ze maandag laat met een overdosis drugs naar het ziekenhuis is gebracht. Ze heeft de hele nacht op de intensive care gelegen. „Ze hebben een paar pillen genomen", zegt Donata. „Er zaten verschillende kleuren pillen in het zakje. De eerste smaakten vies, dus hebben ze nog een andere kleur ge probeerd." Een volwassen huisgenoot heeft de meisjes opgemerkt en 112 gebeld, zegt de moeder. „Luca kon niet meer praten. Lina nog een beetje." Daarna kwamen al snel drie ambu lances en een traumahelikopter naar de volkswijk, om de meisjes naar het ziekenhuis te brengen. De meisjes beweren een zakje ge kleurde pillen te hebben gevonden in de bosjes van de Domineeslaan, om de hoek. Ze zouden hebben ge dacht dat het snoepjes waren. Som mige buren noemen dat verhaal on geloofwaardig. „Een kind van twaalf stopt toch niet meer zomaar dingen in haar mond", reageert een buurvrouw. De moeder van Luca houdt vast aan het verhaal dat de drugs in de bosjes zijn gevonden. Familievriend Aru- nas Kulikauskas zei gisteravond dat er geen drugs in het huis lag. „Wij zijn oostblokkers. Wij drinken al leen maar." De politie heeft met honden de omgeving van de Domineeslaan uitgekamd, maar geen drugs aange troffen. Het onderzoek naar de pre cieze toedracht gaat verder. Er werden vorig jaar in Neder land 43.819 nieuwe Volkswagens geregistreerd, blijkt uit gegevens van de RAI Vereniging en BO- VAG. Daarmee komt VW uit op een marktaandeel van 11,4 pro cent. Ruim voor Renault (9,2 procent), Opel (8,5 procent), Peugeot (7,3 procent) en Ford (5,6 procent). Deze fabrikanten ston den in 2015 ook in het rijtje van de populairste merken. De Volkswagen Golf was vorig jaar het best verkochte model (12.432), gevolgd door de Renault Clio en de Volkswagen Polo. Ook de Opel Astra en de Volkswagen UP! waren vorig jaar populair. Die twee auto's hebben vorig jaar de Volvo V40 en de Peugeot 308 uit de top vijf verdrongen. Er zijn vorig jaar in totaal 382.825 nieuwe personenauto's geregistreerd. Dat is vijftien pro cent minder dan in 2015. BOVAG en RAI stellen dat het aantal in 2016 flink lager is doordat er eind 2015 juist een grote piek in de verkoopcijfers was. Toen profi teerden zakelijke rijders nog van een fiscaal aantrekkelijke bijtel ling en werden in één maand 70.000 nieuwe auto's geregis treerd. Per 2017 zijn er nog maar twee bij tellingstarieven voor privége- bruik van de auto van de zaak: 4 procent voor volledig elektrische auto's en 22 procent voor de rest. Dit betekent dat voor nieuwe plug-in hybrides in 2017 meer bij telling betaald moet worden dan in 2016. Voor auto's die meer dan 106 gram CO2 per kilometer uitstoten, geldt in 2017 juist een lager tarief. Beide typen vallen voortaan in dezelfde categorie van 22 procent. BOVAG en de RAI Vereniging denken dat de automarkt nu weer in 'rustiger vaarwater' komt, omdat er de komende ja ren 'geen ingrijpende fiscale wij zigingen' meer gepland zijn. Daarmee komt er een eind aan de jarenlange marktverstoring. Nu tijdelijk met Geheel vernieuwd familieresort Spetterende splash pool voor kinderen Op korte afstand van Paguera Gratis frequente shuttleservice naar het strand A-la-carterestaurant Miniclub (4-12 jaar) en animatieteam Gratis wifi Speciale familiesuites NU BOEKBAAR 023 75106 06 woensdag 4 januari 2017 GO 'Pilmeisjes' zijn buiten gevaar Koen Voskuil Zwanenburg Moeder van Luca Volkswagen was in 2016 het meest verkochte automerk onder Nederlandse consumen ten. Ondanks het schandaal van het sjoemelen met de uit stoot van diesels, kozen auto mobilisten net als in 2015 mas saal voor het Duitse merk. Peter Groenendijk Bunnik April v a€399 Mei v.a€499 Juni v.a€549 Juli v.a€649 Aug. v.a€699 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en reserveringskosten per boeking. Prijzen zijn exclusief Nieuwjaarskorting (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10