Aanslag verdeelt Turkije Onderzoek naar nieuwjaarsreden in Vlissingen duurt voort Het waren geen 'gewone' nieuwjaars- rellen in de Vlissingse Bloemenwijk. Vandalen gingen georganiseerd te werk. Walcheren Adverteerders weten precies-^ wie je bent Aanslag op nachtclub Istanbul wakkert tweestrijd aan tussen westers levende en religieus islamitische Turken De politie Zeeland gaat ervan uit dat de nieuwjaarsreden in Vlissin gen niet spontaan zijn ontstaan. Er sprake is geweest van een voorop gezet plan dat door een groep van zo'n 25 jongeren werd uitgevoerd. De bewakingscamera's in de wijk waren al voor nieuwjaars nacht vernield. Hout was verza meld om de auto's goed te laten branden. De vandalen maakten zich onherkenbaar voordat ze hun spoor van vernielingen door de Vlissingse Bloemenbuurt trokken. „Deze factoren bemoeilijken het rechercheonderzoek. We hopen dat mensen daarom extra gemoti veerd zijn om mee re helpen deze zaak op te lossen", aldus de politie. Tot gisteravond waren er geen aanhoudingen verricht. Doordat de vandalen zich onherkenbaar had den gemaakt, is de politie afhanke lijk van tips uit her publiek om de schuldigen met voldoende bewij zen achter slot en grendel te kun nen zetten. Een aantal buurtbewo ners heeft al beeldmateriaal ter be schikking gesteld. Tien mensen hebben gisteren en op nieuwjaarsdag aangifte gedaan van onder meer vernieling, poging tot brandstichting en zware mis handeling. De politie verwacht, ge zien het aantal schadegevallen, dat nog meer aangiftes zullen volgen. In de buurt werden meer dan tien auto's systematisch in brand gestoken en vernield. Van vijf wo ningen van woningstichting L'es- caut en een winkelpand gingen de ruiten aan diggelen. De vandalen gebruikten daarvoor vuurwerk en bakstenen. In de kringloopwinkel werd brand gesticht, maar ingrij pen van omwonenden voorkwam dat het hele pand in de hens ging. Politiemensen werden met stenen en vuurwerk bekogeld. Over de to tale schade in de Bloemenbuurt kon de gemeente Vlissingen giste ren nog niets zeggen. Woningbouwstichting L'escaut verdenkt leden van de groep van We hopen dat mensen extra gemotiveerd zijn om te helpen deze zaak op te lossen het opblazen van de brievenbussen in de hal van appartementencom plex Atico aan het Pablo Picassop- lein, een paar dagen voor oud en nieuw. „Dat gebeurde op 28 de cember. Wij denken dat dezelfde mensen hier verantwoordelijk voor zijn", aldus een woordvoer ster van de woningbouwstichting. Nieuwsmedia It c? Spoor van ravage was gepland Cora (I) en dochter Lara (r) Dourlein bij Lara's uitgebrande Ford Ka, haar eerste autootje, foto dirk-jan gjeltema Theo Giele Vlissingen - Politie Zeeland De politie vraagt getuigen van de vernielingen in de nieuw jaarsnacht zich te melden en om eventueel beeldmateriaal be schikbaar te stellen, (tele foon: 0900-8844; het politie WhatsApp-nummer: 06 -1220 7006 of anoniem:0800-7000). »P4,P10& ZEELAND 2 dinsdag 3 januari 2017 6°C Buien en pzc.nl veel wind Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1