NYNKE DE JONG IJzersterk gestel koningin Elizabeth vertoont barstjes 9 Mannen aangehouden in Keulen Britten bezorgd om slepende verkoudheid WEET JIJ AL WAT HET IS? LU STER EN RAAD HET GELUID music Column Nog nooit zag ik mijn vrienden, kennissen en twittervrienden elkaar zo bewust en oprecht een gelukkig nieuwjaar wensen als deze keer. Er werd gerept van een verzoe nend 2017, een rustig 2017, een liefdevol en redelijk 2017. wereld ziet er op 1 januari het zelfde uit als een dag ervoor. Het enige wat wij kunnen doen is al die goede voornemens maar weer eens afstoffen en ze langer volhouden dan tot pakweg 14 ja nuari. Dus wens ik u succes met afvallen, met stoppen met roken, met het vinden van de grote liefde of met het bijeenrapen van de moed om eens bij die ver schrikkelijke liefde weg te gaan. Wens ik u sterkte met chemoku- ren en afscheid en wens ik veel geluk en gezondheid voor alle ba by's die nu nog veilig in de bui ken van hun moeders zitten. En voor het land wens ik dat we allemaal weer wat vaker tot tien tellen voordat we iets zeg gen. Dat we liever doen tegen el kaar, ook tegen diegene met wie je het niet eens bent. Dat we het weer op een beschaafde manier met elkaar oneens kunnen zijn, zonder dat er bij elk punt van kri tiek meteen een digitale doods bedreiging wordt gestuurd. stofte Claudia de Breij het woord 'barmhartig' weer eens af. En dat is wat we nodig hebben: barm hartigheid. Je lost er eigenhandig de wereldproblematiek niet mee op, maar het is een goed start punt voor een mooier 2017. Ik wens dat we vaker tot tien tellen voordat we iets zeggen Elizabeth is al bijna twee weken dagen niet meer in het openbaar gezien. De Britse koningin voelde zich al op 22 de cember dusdanig belabberd dat ze per helikopter naar Sandringham reisde in plaats van met de trein. Daar besloot de vorstin, die formeel het hoofd is van de Anglicaanse kerk en haar religieuze ver plichtingen zeer serieus neemt, de vie ring te laten schieten. Haar echtgenoot prins Philip (95) werd in de week voor kerst ook al geveld door de griep. Philip was wel aanwezig in de parochiekerk van de Heilige Maria Magdalena. Het is voor het eerst in 28 jaar dat de vorstin tijdens de feestdagen ziek op bed ligt. De vorstin let altijd goed op haar ge zondheid en laat zich jaarlijks preventief onderzoeken in het Londense King Ed ward VII ziekenhuis. Elizabeth heeft een ijzeren gestel en zegt praktisch nooit bijeenkomsten af. Alleen in 2013 annu leerde ze een tweedaags bezoek aan Rome vanwege een maag- en darmont steking. In 2003 was ze een tijdje uitge schakeld na een knieoperatie. Overleden De slepende verkoudheid van de Queen houdt de gemoederen van de Britten flink bezig. Helemaal nadat vorige week plots een tweet verscheen van BBC News waarin stond dat de vorstin overleden was. Al snel bleek het om een nepbericht te gaan, toch was er even paniek en ver warring. Buckingham Palace reageerde: „De Queen is niet overleden. Ze herstelt alleen van haar fikse verkoudheid." Koningin Elizabeth is populair onder haar onderdanen, mede dankzij sociale media. Het Britse koningshuis is met werd met meer nadruk gedaan dan voorgaande jaren. Nu had den we er natuurlijk ook net een week van jaaroverzichten opzit ten, waardoor we maar weer eens met de neus op de feiten werden gedrukt dat 2016 nou niet be paald het jaar van de rust en de rede was. En terwijl wij elkaar omhels den en wensten dat 2017 liever en mooier zou worden, stond er al weer een NOS-pushbericht op onze telefoons dat er in Istanboel een kerstman met een geweer een nachtclub was binnenge drongen en om zich heen had ge schoten. Ho ho ho, 2017. Zo zouden we niet beginnen. De wereld zal niet om twaalf uur magisch zijn veran derd. De meer dan 22.600 verstuurde tweets het meest actief op Twitter. Elizabeths tradi tionele kerstboodschap trok dit jaar ruim acht miljoen kijkers, 600.000 meer dan vorig jaar. Britse media wijten de hogere kijkcijfers 'aan de rust die de koningin in deze tumultueuze tijden uitstraalt'. Vanwege haar hoge leeftijd gaat de vor stin het, na meer dan 60 jaar op de troon, wel wat rustiger aandoen. Elizabeth liet afgelopen december weten dat ze het aantal buitenlandse reizen beperkt. Ook stopt ze als beschermvrouw van tientallen liefdadigheidsinstellingen. Die taken schuift ze door naar kroonprins Charles, en de klein zoons William en Harry. De slepende verkoudheid maakt de vorstin én de Britten duidelijk dat haar ijzeren gestel barstjes begint te vertonen. maandag 2 januari 2017 @nynke Wen se In haar Oudejaarsconference KEULEN De politie van de Duitse plaats Keulen heeft op ou dejaarsavond een he leboel mannen ge controleerd en in sommige gevallen gearresteerd. Vol gens de politie zijn er zo'n duizend mannen staande gehouden en gecontroleerd. Rond de driehonderd mannen zijn op het station van Keulen uit een trein gehaald. Eerder werden er al ongeveer 150 man nen omsingeld en ge controleerd op het centraal station. Een deel van hen kreeg een straatver bod en de mannen die zich niet konden identificeren zijn vastgezet. Groot-Brittannië vreest voor de ge zondheid van koningin Elizabeth. De 90-jarige vorstin kamp met een ern stige, slepende verkoudheid en moest daarom gisteren de traditio nele nieuwjaarsviering in Sandring- ham afzeggen. Gerben van 't Hof Londen/Rotterdam ledereen gaf elkaar virtueel een stevige pakkerd, en dat Prins Philip ver laat de nieuwjaars viering, zonder de zieke Elizabeth. FOTO'S AP/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9