7 Ik ben een sportman en veel fitter dan mijn leeftijds genoten ineens tot God wenden, maar daar eerder geen blijk van gegeven heb ben. Dan denk ik: pleur op." „Ja. Ik ben een sportman, ik sport mijn hele leven al 5,6 keer in de week. Ik ben nogal fysiek ingesteld en ik vind het geen fijne gedachte dat er een dag komt waarop ik niet meer fit of sterk ben. Ik ben nog steeds veel fitter dan mijn leeftijdsgenoten. Maar ik vind het nu al jammer dat ik niet meer de absolute power heb van tus sen mijn 25ste en 35ste. Toen was ik echt beresterk." „Italië en Ibiza." „Mijn geboorte. Dan zou het mooi zijn als ik met de kennis die ik nu heb alles opnieuw kan doen en een beetje kan bijsturen. Die gedachte is aan trekkelijk." Peter R. de Vries „Door een weekendje weg te boeken, door iets moois op te schrijven. Een brief, een gedicht. Ik ken er nog wel een paar uit mijn hoofd, maar dat is te privé." „Joran van der Sloot. Dan zou ik hem toch wel eens heel goed willen on derhouden over wat hij Beth Hollo- way, de moeder van Natalee, heeft aangedaan. Dat is iemand met wie ik nog altijd contact heb en van wie ik weet hoe zij eronder gebukt gaat wat hij met haar dochter heeft gedaan. Dat wil ik hem wel eens inpeperen. Niet fysiek, want ik vind niet dat je het een met het ander moet vergel den. Maar ik denk dat ik de gave van het woord heb en in staat ben om mensen op een indringende manier zaken voor te houden. Als je daar 24 uur de tijd voor hebt, dan lukt het me wel om de waarheid te zeggen." „Nog niet eens 1 minuut met Patty Brard. Daar geef ik verder geen toe lichting op, behalve dit: ik vind haar een vreselijk mens." „Ik rook niet, heb nog nooit drugs gebruikt. Ik ben er op zich niet op tegen. Ik ben een gematigde drinker, al kan ik ontzettend genieten van een glas wijn. Dat zou ik elke dag wel lusten, maar dat doe ik niet. Dat gaat niet samen met het sporten, en ik wil ook fris en scherp zijn voor mijn werk. Ik bedrijf op mijn manier topsport, door de vele dingen die ik doe en de manier waarop ik ze doe. Maar ik ben heus wel eens dronken geweest. Een jaar of acht geleden heb ik me bij vrienden op Ibiza hele maal klem gezopen en werd ik de volgende ochtend in mijn eigen kots wakker." „Ik sta op en ga e-mails beantwoor den. Vaak lig je dan over iets te pieke ren en kan je het maar beter afhande len." „Ik ben vrij vaak geëmotioneerd. De laatste keer was volgens mij toen de moord op Alex Wiegmink was op gelost en ik bij zijn broer langs ging, met wie ik 13 jaar lang achter de op lossing aan heb gezeten. Toen ik hem zag werden mijn ogen wel even vochtig." „Ik heb samen met mijn zoon Royce een sportmanagementbureau en wij moeten vaak om dezelfde dingen la chen. Het kan soms om een blik of een bepaald woord gaan: wij hebben heel vaak lol." „Dat ik in het boek Judas van Astrid Holleeder op de eerste pa gina uitdrukkelijk werd bedankt voor wat ik heb gedaan. Niet in een algemeen dankwoordje waarin ik ook werd genoemd, maar op de al lereerste pagina een dankwoord aan mij. Dat was een verrassing." maandag 2 januari 2017 Misdaadverslag gever Peter R. de Vries zou Joran van der Sloot graag de waarheid zeggen. FOTO SHODY CAREMAN 17. Heeft u moeite met ouder worden? 18. Waar bracht u de laatste drie zomervakanties door? 19. Welk moment wilt u nóg een keer beleven? 20. Hoe verrast u uw partner? De loopbaan van misdaadverslaggever Peter Rudolf de Vries (14 november 1956) begint bij De Telegraaf. Hij schrijft daarna voor tal van media als Aktu- eel, het Algemeen Dag blad en Panorama over moord en doodslag en publiceert negen true crime boeken. Van 1995 tot en met 2012 maakte hij een televi sieprogramma, sinds dien werkt hij weer als misdaadverslaggever. Hij is getrouwd met Jacqueline en heeft een dochter (Kelly) en een zoon (Royce). Met hem runt hij een bedrijf. 22. Met wie zou u 24 uur willen worden opgesloten? 23. Met wie zou u zeker geen 24 uur worden opgesloten? 24. Wanneer was u het laatst onder invloed (ofwel: in hogere sferen)? 25. Wat doet u tijdens een slapeloze nacht? 26. Wanneer hebt u voor het laatst gehuild? 27. Wanneer heeft u voor het laatst de slappe lach gehad? Wanneer bent u voor het laatst zelf verrast?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7