II I 6 INTERVIEW PETER R. DE VRIES Voor misdaadverslaggever Peter R. de Vries (60) was hét hoogtepunt van 2016 het oplossen van de zogenoemde Posbankmoord. Na 13 jaar werd mede dankzij de betrokkenheid van De Vries een bekennende verdachte aangehouden voor de moord op Alex Wiegmink uit Drempt. Liever staand sterven dan op je knieën leven, dat heb ik van mijn vader „Joyce Iskandar. Zij zat bij mij in de klas en woonde aan hetzelfde pleintje. Daar was ik als zesdeklasser behoorlijk verliefd op, maar het werd niet erg beantwoord. Het was heel pril en onschuldig; wat wist je als jongen van 12 nu helemaal van ver sieren?" „Niet. De telefoon is een onmisbaar onderdeel geworden van mij als per soon." „Ik ben niet gauw ergens bang voor, ik vind dat je als misdaadverslaggever onbevreesd moet zijn. Het enige waar ik angst voor heb, is dat me iets overkomt wat buiten mijn macht ligt. Daarmee bedoel ik een ziekte. Dat ik opeens iets voel en dat ze zeggen: je hebt die en die ziekte, in een vergevorderd stadium." „Voor de oplossing van een moord die nog op mijn lijstje staat." „Ik kan geen enkel muziekinstru ment bespelen en ik ben wel eens ja loers op mensen die dat wel beheer sen." „Op mijn iPad staat veel werk van The Cats. Jeugdsentiment. Die mu ziek doet me nog altijd wat." „Dagelijks." „Een 1 en dat kan voor elk vak ge weest zijn. Tussen mijn 12de en 15de wilde ik niet erg. Vooral exacte vak ken interesseerden me helemaal niet, ik vulde bij toetsen soms niets in. Op een gegeven moment zag ik in dat kennis macht is. Dat het je status en geloofwaardigheid brengt wanneer je ergens goed in bent. Toen ben ik me gaan inspannen, gaan lezen en gaan leren." „Ik heb een bepaald ongeduld, als mensen treuzelen, traag van begrip zijn, zaken niet willen snappen. Dan reageer ik korzelig en aangebrand. Dat heb ik misschien een beetje van haar." „Een rechte rug. Op zijn graf staat de tekst: liever staand sterven dan op je knieën leven. Dat heb ik van hem overgenomen. Hij stond ergens voor, kon tegen de stroom ingaan, nam het voor anderen op, op een onverwachte manier. Dat zijn zaken die ik herken in mezelf." „Dat mijn ouders me nooit hadden moeten dwingen om naar de kerk te gaan. Dat is altijd tegen mijn zin ge beurd. Dat heeft altijd veel strijd ge geven en heeft zelfs verpestend ge werkt in mijn jeugd. Ik vind het heel jammer dat mijn ouders niet hebben ingezien dat het niets goeds bracht." „Een moeilijke man. Iemand die niet voor de weg van de minste weerstand kiest. Die vaak de strijd aangaat. Die het leven soms wat eenvoudiger zou moeten nemen, maar dat niet doet." „Het klinkt triviaal, maar dat is Downtown van Petula Clark. Dat is al 25 jaar het liedje van mij en mijn dochter Kelly. Toen ze 5 was bracht ik haar elke ochtend naar school en dan had ik in de auto een cd'tje met hits uit de jaren 70 opstaan. Altijd als ze in de auto stapte, wilde ze dit liedje horen. En dat doet ze nog steeds, al is ze inmiddels 30." -•* „Ik heb bijna nooit spijt. Alles wat ik doe, is behoorlijk weloverwogen. Dat wil niet zeggen dat alles goed heeft uitgepakt, want ik neem heus wel eens een verkeerde beslissing. Maar ik vind het moeilijk om spijt te heb ben van iets waar ik goed over nage dacht heb. Ik heb niet geheel toevallig een boek geschreven met de titel: Al leen huilebalken hebben spijt." „Oesters, dat vind ik echt een delica tesse." „Een geloof dat heeft geleid tot onge looflijk veel bloedvergieten op de we reld. Anderzijds geeft dat geloof ken nelijk heel veel mensen hoop en hou vast. Ik hou vooral vast aan het feit dat het voor onvoorstelbaar veel strijd heeft gezorgd. Ik geloof zelf niet, maar ik heb wel veel respect voor mensen die gelovig zijn. Iemand die in God gelooft en daar troost uit put - dat kan ik soms best mooi vin den. Waar ik een hekel aan heb, zijn mensen die zich in netelige situaties maandag 2 januari 2017 'Enige waar ik bang voor ben is een enge ziekte' Jeroen Schmale 1. Wie was uw eerste liefde? 2 Hoe lang kunt u zonder telefoon? 3 Waar bent u bang voor? 4. Waar kunnen we u altijd voor wakker maken? 5 Als u morgen wakker zou wor den met een nieuwe kwaliteit of mogelijkheid, welke zou dat zijn? 6. Wat is uw guilty pleasure? 7. Hoe vaak spreekt u uw beste vriend(in)? 8. Wat is het laagste cijfer dat u ooit gehaald hebt? 9. Welke slechte eigenschap heeft u van uw moeder? 10. Welke goede eigenschap hebt u van uw vader? 11. Als u iets kon veranderen aan uw opvoeding, wat zou dat zijn? 12. Wat ziet u als u in de spiegel kijkt? BWelk lied ontroert u? 14. Waar heeft u het meeste spijt van? 15. Wat is uw lievelingsgerecht? 16. Wie is God voor u?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6