Van Strien ligt in Terneuzen op koers voor tweede titel op rij Overgaauw snel in Tankloop, Engels verrast met zesde plek 10 Tresonie naar Terneuzen Jeroen van den Broeke volgt in Westdorpe Patrick Verhoosel op. r>tJL:Y v^-r Trainer Jeroen van den Broeke maakt het seizoen af bij voetbal club RIA. De 35-jarige Terneuze- naar volgt Patrick Verhoosel op, die bijna twee weken geleden bij de zondag-vierdeklasser werd ont slagen. Voor Van den Broeke betekent zijn aanstelling bij RIA zijn debuut als hoofdtrainer. „Ik ben aan mijn vierde seizoen bezig als assis tent-trainer bij Terneuzense Boys. De eerste twee jaar was ik assis tent bij Alexander van Keulen. De laatste seizoenen onder Diederik Hiensch." Van den Broeke vindt het nu tijd Het is niet de gemakkelijkste keus die ik maak. Maar het is een mooie uitdaging om een stap hogerop te maken. „Ik hoop dit jaar nog mijn trainersdi ploma TC 2 te halen." Hij blijft tot aan het einde van het seizoen zijn taak als assistent van de zater dag-tweedeklasser uitvoeren. „Het valt goed te combineren. De trai ningen bij RIA zijn op dinsdag en vrijdag. Op donderdag en zaterdag blijf ik betrokken bij Terneuzense Boys." Van den Broeke zag zich op der tigjarige leeftijd vanwege kniepro blemen genoodzaakt te stoppen. Hij speelde, meestal als middenvel der, voor Hoek en Terneuzense Boys. Hij koos na het beëindigen van zijn voetballoopbaan voor het trainerschap. De opdracht is om de Westdorpse club in de vierde klasse te houden. „Het is niet de gemakkelijkste keus die ik maak. Maar het is een mooie uitdaging." Van den Broeke hoopt met een aantal oefenduels een goed beeld te krijgen van zijn selectie, die de ze maand nog wordt versterkt met drie Belgische spelers. Het bestuur van RIA en Van den Broeke heb ben de intentie om na dit seizoen de verbintenis met een jaar te ver lengen. Terneuzen Ronny Tresonie is met ingang van volgend seizoen de hoofdtrainer van zondag-derdeklasser Ter neuzen. Hij volgt dan Michel Leon- hart op, die na twee jaar vertrekt bij de Zeeuws-Vlaamse voetbal club. Tresonie (35) verdiende als voet baller zijn sporen bij Aardenburg en het Belgische Eeklo. Na zijn ac tieve carrière werd hij trainer van SV Sluis. Daar is hij momenteel aan zijn achtste seizoen bezig. Door zijn vertrek bij Sluis kwam de weg vrij voor de overstap naar Terneuzen. Tresonie is in het bezit van het trainersdiploma TC 2. Van Strien en Van Broekhoven be dienen zich beiden van prima netspel. Daarnaast moet Van Broekhoven het vooral van zijn fo rehand hebben en de linkshandi ge Van Strien van haar backhand. „Maar ik stond in deze partij op links, zodat Bernd vanaf rechts veel druk met zijn forehand kon zetten. Ik moest dus vanaf links veel forehands slaan en dat ging ook best goed", aldus de 23-jarige Van Strien, die afgelopen zomer met TC Animo Zeeuws mixed kampioen werd. Van Broekhoven (29) won de toss en behield eenvoudig zijn ser vice. „We liepen meteen uit naar 4-1. Dat was bepalend, want ver volgens ging het min of meer ge lijk op. Er waren diverse lange ral ly's, maar we konden het ook wel een aantal keren snel afmaken", vervolgt de derdejaars studente aan de Sporthogeschool Eindho ven. Van Strien schreef een jaar gele den de mixed-3 in het Racketcen trum al op haar naam, toen nog met Bram Donze. De Hulstenaar is samen met Romy Bonte uit Clinge beoogd medefinalist in de ze klasse. Het Oost-Zeeuws- Vlaamse duo was in het begin van het toernooi met 11-5 te sterk voor de combinatie Van Damme/ Ivens. In poule B van de mixed-5 zijn dubbelspecialist Frank Hamelink en Sophie Boddaert goed op dreef met winst op achtereenvolgens In- grid Buijsse/Marc van Overdulve (10-3) en Nicole Burggrave/Fred van Cauteren (7-4). In het dubbel-5 boekten Sjakco de Braai en Roald Teunissen in poule A twee forse zeges op rij ten koste van Daniel Dobbelaar/ Erwin van de Wege (12-5) en Frank Hamelink/ Gerry van Rumst (11-3). Vader Werner en zoon Kasper Tak (TC Smash) klop ten in poule C met 9-6 de Terneu- zenaars Stefan Dobbelaar en Wout Kolijn. Bij de vrouwen van deze speel- sterkte was er, met beide keren 6-5, winst en verlies voor Maaike Hollestelle en Fleur van Tienen. WESTKAPELLE Ronnie Over gaauw heeft zaterdag met ruim verschil de Tankloop, een wed strijd met start en finish in West- kapelle, gewonnen. De atleet uit Zoutelande had voor de 20 kilo meter 1.10.01 uur nodig. Ralph Wiessner, de Vlissingse nummer twee, kwam binnen in 1.11.28. De broers Michel en Ste fan Schrier volgden op 1.14.46 en 1.14.48, hoewel ze niet helemaal correct waren gelopen. Er kwam echter geen protest van anderen. Opvallend was dat binnen de top tien twee vrouwen finishten. Anjolie Engels-Wisse uit Middel burg was zesde overall met 1.17.40 en Liselotte van den Berg uit Zouterwoude eindigde als ne gende met 1.20.11. Tim Pleijte, genomineerd voor de titel Sportman van het jaar in Zeeland, liet zaterdag de Tankloop aan zich voorbij gaan. De Vlissinger koos voor de Einde- jaarscross in Axel en won die afge tekend. Hij raffelde de 10 kilome ter in het Axelse bos af in 32.58 minuten. Ingrid IJsebaert, net te rug uit Australië, had weinig moeite om de langste afstand bij de vrouwen te winnen. De vetera ne uit Hulst finishte in 45.13 mi nuten. Sander van Doorn en Cathy Poppe waren de snelsten op de 6,8 kilometer. Dennis Thuy en Maaike de Kreek stonden op het hoogste treetje van het erepo dium bij de 3,6 kilometer. Voor de Zeeuws-Vlamingen was er weinig eer te behalen in de natuurlopen in de omgeving van Cadzand. Op de 10 kilometer ging de zege naar Dries Leys uit Brugge. Hij finishte in 36.50 mi nuten. Pas op de zevende plek eindigde de eerste Nederlander: Marco Scherbeijn uit Cadzand. Bij de vrouwen was het niet an ders. Miek Vyncke uit Maldegem won overtuigend in 43.25. Ester de Koning uit Heinkenszand was de eerste Nederlandse op zeven minuten achterstand. Roos de Smit uit Schoondijke zorgde op de 5 kilometer voor de vrouwen nog wel voor een Zeeuws-Vlaamse zege. Marco van der Meulen uit Oostburg liet de tweede tijd noteren bij de mannen. maandag 2 januari 2017 F*. w V i - Jeroen van den Broeke (midden) wordt voor het eerst hoofdtrai ner. Bij RIA maakt hij het seizoen af. foto peter nicolai RIA vindt trainer voor rest van het seizoen Westdorpe —Jeroen van den Broeke Natascha van Strien en Bernd van Broekhoven liggen op koers in de mixed-3 van het Smit Promotions Kersttennis toernooi in het Terneuzense Racketcentrum. De titelfavorie- ten klopten Marianne Fraanje uit Zaamslag en Dennie Cappen- dijk uit Sint-Jansteen met 7-3. Henk van de Voorde Terneuzen Natascha van Strien slaat geconcentreerd een forehand in de mixed-3, met aan het net Bernd van Broekhoven. Het werd uiteindelijk 7-3 tegen Marianne Fraanje en Dennie Cappendijk. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65