Rustige jaarwisseling Krabbendijke kan niet iedereen bekoren Iedere knal levert geld op >LEN 19 Alle ogen waren zaterdag gericht op Krabbendijke. Met een scala aan maatregelen en het deels afschaffen ervan kreeg burgemeester Piet Zoon wat hij wilde: een rustige jaarwisseling. De eerste dag van het nieuwe jaar begint voor de inwoners van de ge meente Reimerswaal met een pluim van hun burgemeester. „De samenleving heeft zijn verant woordelijkheid genomen en dat verdient een groot compliment", zegt Piet Zoon. De afgelopen weken ontstond met name in Krabbendijke ophef over de veiligheidsmaatregelen van de gemeente om excessen tijdens de jaarwisseling te voorkomen. De lijst met 'spelregels' heeft zijn uit werking niet gemist: voor het eerst sinds jaren beleefde Reimerswaal een jaarwisseling zonder vuur- werkbommen, brandende auto's en scheurende brommers. „We heb ben een trendbreuk gerealiseerd. Precies wat ik wilde", zegt Zoon. Inwoner Ton Kramer is eveneens tevreden. Hij is degene die alle par tijen in de gemeenteraad achter zich wist te scharen met zijn voor stel om het vreugdevuur onder lei ding van een werkgroep toch door te laten gaan. „Ik zou het zo weer doen", zegt hij. „Alleen zou ik alles dan wel wat eerder regelen. Ander halve week was wel heel kort dag." Daar is zaterdag niets van te mer ken. Op de afgesproken tijd wordt een container met schoon hout op het kruispunt Dorpsstraat/Noord- weg/Frisostraat neergezet en om Compliment van de burgemeester, een feest zonder wanklank, foto's joh an van der heijden klokslag middernacht gaat de fik erin. Ton en de andere leden van de werkgroep lopen met een rood hesje rond en proberen nieuwjaars wensen te combineren met hun taak als coördinator. De politie kijkt mee, maar hoeft niet meer te doen dan handen schudden en beste wensen in ontvangst nemen. Het vreugdevuur is minder druk be zocht dan anders, maar daar heeft Ton een logische verklaring voor. „Een deel van de mensen is thuis gebleven vanwege de zondagsrust." Narigheid komt tijdens het vreug devuur zelden voor, zegt de Krab- bendijkenaar. „De overlast is meestal overdag, 's Avonds staan alle geloven en culturen hier samen te proosten op het nieuwe jaar." Inwoners lijken niet zo goed te weten wat ze moeten vinden van een kruispunt vol politieagenten en een jaarwisseling zonder uitspat tingen. Bij de ingang van super markt Jumbo wordt zaterdagmid dag veel gesproken over de maatre gelen. „Het is saai. Dit is toch geen oud en nieuw zo", zegt Christien ('alleen voornaam is genoeg hoor'). Ze wijst naar het beruchte kruis punt, waar wat groepjes jongeren rondhangen onder toeziend oog van tien politieagenten. „Ik vind de maatregelen belachelijk. Laat die We hebben een trendbreuk gerealiseerd. Precies wat ik wilde jongeren één keer in het jaar hun gang gaan. Natuurlijk moeten ze re kening houden met normen en waarden, maar op deze manier is er niks meer aan." Christien krijgt bij val van een aantal inwoners dat bij haar is komen staan. Wat een goede middenweg zou zijn voor Krabben dijke, vinden de volwassenen een lastige vraag. Ze kunnen zich er gens ook wel voorstellen dat de ge meente vindt dat er iets moet ge beuren. „Het liep soms de spuiga ten uit", geeft 'Jacco' toe. Hij ziet één voordeel van het vele blauw op straat. „Ik kan nu wel veilig bood schappen doen", zegt hij met een knipoog. CARBID SCHIETEN THOLEN Het is alsof de twaalf melkbus sen op het voetbal veld van sportpark De Bent in Tholen penalty's moeten nemen. Opgejaagd door een combinatie van carbid, water en gas schieten de bus sen om beurten en met een harde knal een bal weg. Iedere knal brengt een va kantie voor Thoolse jongeren met een beperking dichterbij. De organiserende Carbid Stichting Tholen zamelt met het carbidschieten geld in voor een goed doel. Dit jaar is dat project M.A.N.K., een stichting die ervoor zorgt dat jongeren met een verstande lijke beperking op vakantie kunnen. De afgelopen jaren wist initiatiefnemer Len- nard Berrevoets zo'n zes- tot zevendui zend euro op te ha len. Daar hoopt hij ook nu weer op. maandag 2 januari 2017 BE 'Dit is geen oud en nieuw zo' Ellen Jobse Krabbendijke Piet Zoon, burgemeester Met sterretjes is het ook heel gezellig Carbid schieten in Tholen, knallen voor een goed doel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52