SoLmaR Flights oe Man €299,- 4 Het nieuwe jaar in Turkije is begonnen zoals het oude eindigde: met een terroristische aanslag. Ten minste 39 feestvierders in een exclusieve nachtclub vonden de dood. MaLGRaT TERREUR AANSLAG IN TURKSE NACHTCLUB 8 DAGEN HP Na de aanslag op de nachtclub be gon de Turkse politie in Istanboel met man en macht een klopjacht naar de schutter, die in de chaos wist te ontkomen. Op talloze plek ken zette de politie straten af en richtte controleposten in. In de nacht van oud en nieuw was de politie massaal aanwezig in de metropool aan de Bosporus. Ze ker 25.000 man was op de been in de hoop een terroristische aanslag te voorkomen. Velen in burger. Sommigen verkleed als kerstman of actief als straatverkoper van geroos terde kastanjes. Ten minste 39 van de feestvier ders in Istanboel vonden de dood. Ongeveer 70 anderen raakten ge wond. Velen van hen liggen in kri tieke toestand op afdelingen inten sieve zorg in de ziekenhuizen. Ge vreesd wordt dat het dodental nog kan oplopen. Vijftien of zestien slachtoffers komen uit het buitenland. Volgens het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken zijn er geen aanwijzingen dat er zich Nederlan ders onder de slachtoffers bevon den. De meeste getroffenen zijn toeristen afkomstig uit het Mid den-Oosten. Vijf komen uit Saoedi- Arabië, drie uit Jordanië, twee uit Het is tegen 01.15 uur als een man schietend met een kalasjnikov naar de ingang van de exclusieve nacht club Reina rent, waar de Turkse jet set en buitenlandse toeristen het nieuwe jaar inluiden. Eerst schiet de terrorist twee be wakers neer. Dan rent hij naar be neden en opent het vuur op een feestende menigte van bijna 600 mensen in de restaurants en op de dansvloer. Schreeuwend en in pa niek rennen de feestgangers alle kanten uit. Sommigen springen in het ijskoude water van de Bospo rus. Fatih Kir, een Belg van Turkse af komst, maakte de aanslag mee. „Ik zag mensen rondom mij doodval len. Het was echt een ramp", ver telde hij enkele uren later geschokt aan VTM Nieuws. Met enkele veilig heidsmensen kon Kir vluchten. Vrienden van hem raakten lichtge wond. Sinem Uyanik, die ook in club Reina was, viel flauw in de chaos en paniek die uitbraken. Ze lag al op de grond met haar echtgenoot op haar om zich tegen de kogelregen te be schermen. „Twee of drie mensen die door de kogels werden getroffen vielen neer. Hij bleef maar schieten. Speciale politietroepen brachten ons in veiligheid", zegt ze kort na het bloedbad. Beveiliger Fatih Cakmak, die als bewaker bij de ingang een van de eerste slachtoffers was, overleefde op 10 december de dubbele aanslag bij het voetbalstadion van Besiktas. Daarbij kwamen toen 45 mensen om het leven: 39 politieagenten en acht burgers. Tunesië, een uit Israël en een uit België. Volgens de minister Soylu van Binnenlandse Zaken was er sprake van één dader. Premier Yildirim sprak berichten tegen dat de terro rist als kerstman verkleed naar bin nen zou zijn gegaan. Tegen de Turkse krant Hurriyet zei de eigenaar van Reina dat er ex tra veiligheidsmaatregelen waren genomen nadat de Amerikaanse ambassade had gewaarschuwd voor een mogelijke aanslag in T\ir- kije. Club Reina ligt aan de oever van de Bosporus en is een populaire uit gaansgelegenheid onder de Turkse jetset en rijke buitenlandse toeris ten. Ook voetballer Wesley Sneij- der en zijn vrouw Yolanthe zijn er vaak te vinden. In de lente van 2013 presenteerde Yolanthe er haar sie- radenlijn tijdens een glitter- en gla- mourfeest. Veel familieleden en vrienden waren uit Nederland ge komen om die lancering bij te wo nen, zoals Ali B, Patty Brard en Pe ter van der Vorst. Op Instagram laat Yolanthe we ten geschokt te zijn door de aanslag. Boek snel en profiteer van vroegboekkorting tot wel 27% Beste prijs, goede reis! SPANJE 0495-588740 www.solmar.nl maandag 2 januari 2017 GO Eerst vloeit champagne, daarna bloed bezoekers van nachtclub Reina zijn tijdens oud en nieuw doodgeschoten. Zo'n 70 mensen raakten gewond. Mare Guillet Istanboel Op beelden van een beveili gingscamera van de nachtclub is te zien hoe de dader zich al schietend toegang verschaft. Zin in Zon? Ga naar solmar.nl voor nog meer vakanties naar de zon! Hotel Luna Park--* Rustig gelegen hotel in het gezellige Malgrat de Mar 4 april 2017 Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen het vervoer. Adm kst 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4