Helden! ROVZ laat mensen die onwel werden en verongelukten buiten de telling De oorzaak van de ongevallen varieert, de meeste doden vallen onder automobilisten (13) Onder fietsers vielen vijf doden te betreuren. Stoffel Slabbekoorn raakte de Klaagmuur in Jeruzalem aan De ijzige kou zorgde voor een lagere opkomst bij de nieuwjaarsduik in Kortgene, maar de bewondering voor de deelnemers was groter dan ooit. Onder luide aan moedigingen van het publiek renden de helden het water in. Als beloning wachtte er warme chocolademelk, een borrel en complimenten. Ook op tal van andere plaatsen in Zeeland waren er nieuwjaarsduiken. Het Zeeuws-Vlaamse verkeer heeft in 2016 opnieuw het meeste aantal levens gekost. Bij diverse ongeval len kwamen zeven mensen om het leven. Twee van hen hadden de Bel gische nationaliteit. In heel Zeeland verloren negentien mensen het le ven in het verkeer, het overgrote deel (13) automobilisten. Het verkeer eiste het leven van vijf fietsers en één passagiere op een motor. Dat blijkt uit een over zicht van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) en meldingen van de poli tie in Zeeland. In 2015 kwamen 15 mensen om het leven. Het ROVZ laat dodelijke ongevallen als gevolg van onwelwordingen buiten be schouwing. De meeste doden in Zeeuws- Vlaanderen vallen op een lokale (60 km/uur) weg. De oorzaak van de ongevallen varieert, van frontale botsingen als gevolg van een foute inhaalmanoeuvre tot ongevallen waarbij mensen van de weg raakten en tegen een boom botsten. In het Zeeuws-Vlaamse verkeer kwam één fietser om het leven. Een 47-jarige man uit Sint-Niklaas ver ongelukte op de Heidestraat in Hei kant toen hij in een groepje fietsers reed. Hij botste met een mede-fiet ser en viel, net toen een auto pas seerde. Op de Bevelanden vielen vijfver- keersdoden, Schouwen-Duiveland telde twee dodelijke verkeers slachtoffers in 2016, Tholen één en Walcheren vier. De meeste Zeeuwse verkeersdo den vielen ook dit jaar in de zomer maanden: twee in juli en vier in au gustus. Alleen in februari was geen enkel dodelijk slachtoffer te betreu ren. Uit de cijfers en meldingen van het ROVZ en de politie Zeeland komt naar voren dat de meeste ver keersslachtoffers tussen de 20 en 40 jaar oud waren. In de leeftijdscate gorie 40-60 jaar vielen vijf doden, boven de zestig jaar ook vijf doden en onder de twintig jaar één ver keersdode, een meisje van tien jaar. Van een verkeersslachtoffer is de leeftijd niet bekendgemaakt. De jongste dode in het verkeer was tien jaar oud, het oudste slachtoffer was negentig Het oudste slachtoffer in 2016 was een 90 jaar oude vrouw. Zij ver ongelukte in januari in Middelburg toen een inparkerende bestelbus tegen haar aanreed. Zij overleed twee dagen later aan haar verwon dingen. Een overzicht van de afgelopen zeven jaar 2016 19 verkeersdoden 2015 15 verkeersdoden 2014 30 verkeersdoden 2013 18 verkeersdoden 2012 15 verkeersdoden 2011 17 verkeersdoden 2010 30 verkeersdoden It maandag 2 januari 2017 pzc.nl e-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl ZEELAND 17 nirvox. Verkeer 2016 eist 19 doden Ab van der Sluis Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41