u Pleijte sterk in Axel, Doedee verrast mannen in Nieuwdorp T resonie nieuwe trainer Terneuzen 10 Overgaauw en Engels winnen 20 kilometer in Westkapelle De Belg Jan Hoppenbrouwers profiteert van verkeerd lopen van Zeeuwse tegenstrevers. De Leeuw niet te kloppen bij sneldammen De overwinningen van Ronnie Overgaauw en Anjolie Engels in de Tankloop, een wedstrijd van 20 kilometer met start en finish in Westkapelle, waren zaterdag over duidelijk. De uitslag van de halve afstand gaf wel discussie. De hoofdrolspelers daarin waren de Belg Jan Hoppenbrouwers en de Zeeuwen Arjo Verhage en Sven Vermeulen. Het probleem zat 'm in het keer punt voor de atleten die de 10 kilo meter liepen. Verhage en Vermeu len werden met de kopgroep van de 20 kilometerwedstrijd recht door doorgestuurd richting Dis hoek, maar zij hadden linksaf moe ten slaan. Na een paar honderd meter kregen ze door dat ze te ver waren. Hoppenbrouwers, die aan vankelijk een achterstand had, was wel goed teruggestuurd en kwam daardoor terecht tussen 'Ik liep op kop en ineens zat die Belg achter me. Misschien is hij wel ergens afgestoken Verhage en Vermeulen. Hoppenbrouwers finishte na 38.38 minuten. „Het bordje was duidelijk", stelde hij na afloop, waarmee hij maar wilde zeggen Bij de Tankloop kwamen liefst 450 atleten aan het vertrek, foto lex de meester dat hij terecht gewonnen had. Nummer twee Verhage was het daar niet mee eens. „Ik liep op kop en ineens zat die Belg achter me. Misschien is hij wel ergens af gestoken. Samen met Sven heb ik zeker 500 meter meer gelopen, dus zou ik moeten winnen." Bij de vrouwen liep de Mid delburgse Eva Boonman een ster ke 10 kilometer. Zij klokte een tijd van 44.02 en bleef Bianca de Regt en Nelleke Balde voor. 450 deelnemers Klokslag 12.00 uur werden op Oudejaarsdag de 450 deelnemers van bij de tank weggeschoten door Anton Vael. Na 19.43 minu ten was Middelburger Ruben Bou- tens de eerste finisher op de 5 kilo meter. Hij zat voor Emiel Nefs en Thijs Koops. Lisa Jobse had 22.08 minuten nodig om op de vijfde plaats overall te eindigen. Opmer kelijk was dat er in totaal negen vrouwen in de top 20 zaten. Ondertussen ging de kopgroep van de 20 kilometer richting Dis hoek, met daarin onder anderen Ronnie Overgaauw, Ralph Wiess- ner, Stefan en Michel Schrier, Johnny Hoogerland, Wim van Sparrentak en Anjolie Engels. Op de terugweg sloeg Overgaauw zijn slag. De atleet uit Zoutelande finishte na 1.10.01 uur, op ander halve minuut gevolgd door Wiess- ner. De finish van de broers Schrier was merkwaardig: zij kwa men van de trap bij de tank af naar de finish en hadden kenne lijk een afslag gemist. Daar kwam geen protest over, waardoor Van Sparrentak op plaats vijf in de uit slag kwam. Hoogerland kwam flink uitgeput over de meet op plaats zeven. „Tot 17 kilometer ging het goed en kon ik in de buurt van Anjolie Engels blij ven.", zei hij. „Daarna had ik het moeilijk op mijn eerste 20 kilome ter." Anjolie Engels, op weg naar het langere werk, kwam als zesde aan, in 1.17.40. De Middelburgse had drie minuten voorsprong op Li- selotte van den Berg en tien minu ten op de debuterende Monica Sanderse. AXEL Tim Pleijte, genomineerd voor de titel Sportman van het jaar in Zeeland, liet zater dag de Tankloop aan zich voorbij gaan. De Vlissinger koos voor de Eindejaarscross in Axel en won die afgetekend. Hij raffelde de 10 kilometer in het Axelse bos afin 32.58 mi nuten. Ingrid IJsebaert, net terug uit Austra lië, had weinig moeite om de langste afstand bij de vrouwen te winnen. De veterane uit Hulst finishte in 45.13 minuten. Sander van Doorn en Cathy Poppe waren de snelsten op de 6,8 kilometer. Dennis Thuy en Maaike de Kreek stonden op het hoogste treetje van het erepodium bij de 3,6 kilome ter. Voor de Zeeuws-Vlamingen was er weinig eer te behalen in de natuurlopen in de omge ving van Cadzand. Op de 10 kilometer ging de zege naar Dries Leys uit Brugge. Hij finish te in 36.50 minuten. Pas op de zevende plek eindigde de eerste Nederlander: Marco Scher- beijn uit Cadzand. Bij de vrouwen was het niet anders. Miek Vyncke uit Maldegem won overtuigend in 43.25. Ester de Koning uit Heinkenszand was de eerste Nederlandse op zeven minuten ach terstand. Roos de Smit uit Schoondijke zorgde op de 5 kilometer voor de vrouwen nog wel voor een Zeeuws-Vlaamse zege. Marco van der Meu- len uit Oostburg liet de tweede tijd noteren bij de mannen. Oud-wielrenster Baukje Doedee liet in de Oudejaarscross van Nieuwdorp, die een leng te had van 9 kilometer, alle mannen haar hie len zien. Na 34.24 minuten was de overwin ning voor de voormalige wielrenster uit Drie wegen. William de Jonge gaf bijna een mi nuut toe op haar en bleef Pascal Gakeer en Martien Geelhoed voor. De Oliebollenloop voor leden van de Goe- se atletiekvereniging AV'56 is gewonnen door Patrick de Vos. Zijn tijd op de 10 kilome ter was 35.10 minuten. Yvonne Moerland was de snelste vrouw in 40.46. VLISSINGEN Ronny Tresonie (35) is met ingang van volgend seizoen de hoofdtrainer van zondag-derdeklasser Terneu zen. Hij volgt dan Michel Leon- hart op, die na twee jaar ver trekt bij de Zeeuws-Vlaamse voetbalclub. Tresonie verdiende als voet baller zijn sporen bij Aar denburg en het Belgische Eeklo. Na zijn actieve carrière werd hij trainer van SV Sluis. Daar is hij momenteel aan zijn achtste sei zoen bezig. Door zijn vertrek bij Sluis kwam de weg vrij voor de overstap naar Terneuzen. Tre sonie is in het bezit van het trai nersdiploma TC-II. Voetbalclub RIA W. heeft met trainer Jeroen van den Broe- ke al snel een opvolger gevon den voor Patrick Verhoosel, die bijna twee weken geleden werd ontslagen. Hij maakt het sei zoen af bij de zondag-vierdek lasser uit Westdorpe. De 35-jari- ge Terneuzenaar is momenteel ook assistent-trainer bij zater dag-tweedeklasser Terneuzense Boys, maar hij zegt die functie goed te kunnen combineren met zijn aanstelling als hoofd trainer van de Westdorpenaren. RIA staat halverwege het sei zoen voorlaatste. Van den Broe- ke ziet het als voornaamste taak om de club in de vierde klasse te houden. Voor Jordan van Langevel- de komt er na zesenhalf jaar een einde aan zijn tijd bij zater dag-eersteklasser Kloetinge. De assistent van hoofdcoach Arie van der Zouwen heeft besloten per direct te stoppen bij de club. Van Langevelde had vorige week een gesprek met Kloetin ge over zijn positie voor vol gend seizoen. Marcel Lourens, op dit moment ook assistent, volgt Van der Zouwen dan op als hoofdtrainer. „Maar het plaatje dat de club voor ogen had, kwam niet overeen met mijn persoonlijke ambities", legt hij uit. ZIERIKZEE Goesenaar Johnny de Leeuw is vrijdag winnaar ge worden van het Kerstsneldam- toernooi van Zierikzee. Hij was in vorm. Van de 24 deelnemers bleef hij als enige ongeslagen. In zijn acht partijen kwam de veelvoudig Zeeuws kampioen zes keer tot winst. Tweemaal (tegen Wim Koppejan en Aart Slager) speelde hij remise. Jeroen de Jonge uit 's-Graven- polder eindigde als tweede en diens plaatsgenoot Wim Koppe jan werd derde in de eindrang schikking. maandag 2 januari 2017 Wrevel bij Tankloop over uitslag van 10 kilometer Sjaak Sinke Westkapelle —Arjo Verhage

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38