O CD A 9 Middelburger verliest nipt de sprint om de derde plaats De Middelburgse schaatser wordt vierde tijdens het knotsgekke NK marathon in Heerenveen. „Zulke bizarre races rijd je niet vaak." Zo'n NK heb ik nooit eerder gereden. Het ging allemaal heel erg hard Schaken Sylvester Niels Mesu, normaal zo alert, zat gis teren in de openingsfase van het NK marathon niet goed op te letten. Dat had grote gevolgen voor de 24-jarige Middelburger, die uiteindelijk nét een podiumplaats aan zich voorbij zag gaan. „Ik zat in het begin een beetje te nonchalant achter in het peloton", vertelde hij. „Daardoor kon ik niet meteen meegaan toen de wedstrijd na vijftien rondes al ontbrandde. Ik had nooit verwacht dat het tóen al zou gebeuren. Er waren immers nog 135 rondes te gaan." De ploeg van Royal A-ware zorgde voor al het spektakel. Bob de Vries, één van de rijders uit de sterrenploeg van de uitgekookte coach Jillert Ane- ma, reed weg en de mannen uit de andere ploegen moesten dus al vroeg reageren. Mesu: „Hij pakte als eerste een ronde voorsprong op het pelo ton. Dat lukte mij uiteindelijk ook, maar juist toen ik dat had gedaan, sprong hij weg voor nóg een ronde. Ik was - net als een paar anderen - te laat. Dat was daarna heel moeilijk te herstellen, hoe goed ik ook reed." Want de ploegmakkers van Bob de Vries zorgden voor een moordend tempo. „De jongens van A-ware heb ben ons gewoon schaatsles gegeven", bekende Mesu. „Zo'n NK heb ik nooit eerder gereden. Het ging alle maal heel erg hard." In de slijtageslag hield de Walche- naar overigens heel goed stand. Op één ronde achsterstand van Bob de Vries en de meegeslopen Simon Schouten draaide hij uitstekend mee. „Uiteindelijk wist ik dat de derde plaats voor mij het hoogst haalbare was", zei hij. „Daar heb ik dan ook al les voor gegeven." Het leek ook brons te gaan wor den. Toen de zes mannen met één ronde achterstand mochten gaan sprinten, had Mesu nog wat kracht in zijn benen over. Hij trok de sprint vol aan, maar werd in de laatste me ter nog gepasseerd door Robert Post. „Ik heb eigenlijk alles gedaan wat ik moest doen", stelde de Middelbur- ger. „Op het voorlaatste rechte stuk reed ik naar Frank Vreugdenhil toe, die een klein gaatje had geslagen. Technisch zag het er allemaal goed uit. En ook die laatste bocht was per fect. Ik kwam als eerste het laatste rechte eind op. Maar toen begon ik te krabbelen. Het werd harken. Daar door kon hij me nog net voorbij gaan. Heel zuur. Echt balen. Ik was na afloop ook wel even boos op me zelf. Ik weet namelijk dat ik beter ben dan hij. Maar ja, ik weet ook dat je dat dan moet laten zien op zo'n moment." Alternatieve Elfstedentocht Dat het met de vorm van Mesu wel goed zit, is duidelijk. Hij staat twee de in de tussenstand van de KPN Ma rathon Cup, won afgelopen maand de KPN Vierdaagse en is vierde ge worden op een ongewoon zwaar NK. Zijn goede gesteldheid moet hij nu nog minimaal een maand zien vast te houden. Op 1 februari is namelijk de Alternatieve Elfstedentocht, waar bij hij zijn titel verdedigt. Bij die wedstrijd in Oostenrijk komt ook Erwin Mesu weer in beeld. De 26-jarige broer van Niels reed gis teren een ietwat ongelukkig NK; hij reed halverwege de koers in een scheur, viel en moest de strijd sta ken. Hij is evenwel veel meer een na- tuurijsrijder. Hij wacht, terwijl hij ki lometers maakt in de buik van het pe loton, echt op de buitenwedstrijden. maandag 2 januari 2017 &5 Dirk van Dooren heeft zijn favorie- tenrol waarge maakt door het traditionele Olie- bollentoernooi van de Schaak- klub Souburg op zijn naam te schrijven. In het Souburgse schaaktoernooi bleef hij Joey Grochal, Mark Smits, Henrik Westerweele en Robin Bosters op weerstands- punten de baas. Allen kwamen uit op 5,5 pun ten. Tim van den Broeke is zater dag bij de Sylves- tercross in Soest, de voor naamste oudejaarswed- strijd van Neder land, 36ste ge worden. De Vlis- singer finishte na 10.400 meter in 38.53 minuten. Middelburger Er- win Harmes ein digde met 39.18 als 44ste. De winnende tijd was 34.51, gelo pen door de Deen Abdi Ulad Hakin. ■E o a Nonchalance in het begin kost Mesu een medaille Niels Mesu (links) ligt nog voorop in de sprint om de derde plaats, maar ziet uiteindelijk Robert Post (rechts) nog voorbij zich komen. FOTO ANDRÉ WEENING/ORANGE PICTURES Roeland van Vliet Heerenveen Niels Mesu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37