Wijnaldum houdt Liverpool in titelrace t 1, Anderson: Van Gerwen verdient WK te winnen' 2 DIEDERIK SMIT 1 Zelfs een ijzersterke Raymond van Barneveld kan in de halve finale van het WK darts niet op tegen een fabelachtige Michael van Gerwen (2-6). DARTS WK IN LONDEN Column Laat ik vooropstellen dat ik geen makelaar ben. Maar als de Argentijnse spits Carlos Tévez in 2017 een driekamerappar tement wil kopen binnen de ring van Amsterdam, op de begane grond, met voldoende bergruimte en het liefst een tuin, dan zou dat moeten kunnen lukken. Zelfs als zijn vrouw zou stoppen met haar parttimebaan. Dit hypotheekadvies durf ik wel aan door Tévez' overgang naar de Chinese Traditionsverein Shanghai Shenhua. Volgens verschillende media zou de Argentijn in twee jaar tijd meer dan 70 miljoen euro gaan verdienen. In de zomer van 2015 keerde Tévez terug naar zijn oude club Boca Juniors, waarna hij twitter- de: „Mijn hart barst uiteen van ge luk, ik ben weer thuis." Anderhalf jaar later is het vooral zijn porte monnee die zal uitbarsten van ge luk. Het zou gaan om een weeksala- ris van meer dan 700.000 euro. Na een dag sparen kan Carlos Tévez alsnog de noodlijdende Haarlem se Honkbalweek laten plaatsvin den. Na twee dagen sparen, kan Tévez kan na twee dagen een woni in Goirle kopen hij een eengezinswoning kopen in Goirle. Na drie dagen kan hij een hoekwoning kopen in Goirle. Na een week sparen, kan hij Giel Bee- len een jaar lang voor hem laten werken. Desnoods als tuinman. Na een maand kan Carlos Tévez al le bezuinigingen terugdraaien die de gemeente Raalte vanaf 2014 heeft doorgevoerd. Na een jaar kan hij shirtsponsor van FC Barce lona worden. Maar hij kan ook nog een halfjaartje doorsparen en Arda Turan kopen en hem vervol gens in een penthouse in Goirle la ten wonen. Na twee jaar heeft hij ruim 70 miljoen euro verdiend. In 2014 nam de Chinees Hui Wang ADO Den Haag over voor 8 miljoen euro. Na twee jaar sparen zou Tévez dus negen ADO Den Hagen kunnen kopen. Tijden veranderen. Vroeger gin gen Nederlandse spelers naar buitenlandse clubs. Nog even en Nederlandse clubs gaan naar buitenlandse spelers. Dankzij zijn goal op Anfield hield zijn team de achterstand op koploper Chelsea beperkt tot zes punten. Het maakte de middenvel der in één klap tot de held van zijn ploegge noten en de uitzinnige fans op de tribune. Wijnaldum werd door trainer Jürgen Klopp voor af in het programmaboekje speciaal uitgelicht om de suppor ters op zijn waarde te wijzen. De 26-jarige Nederlander gold min of meer als een onzichtbare kracht, meer nuttig dan flamboyant. Zaterdag liet hij binnen acht mi nuten zien dat Klopp hem niet voor niets van Newcastle United naar Liverpool haalde. Zijn treffer was van de buitencategorie. Toen Adam Lallana voorzette vanaf de zijkant, torende Wijnaldum hoog boven verdediger Aleksandar Ko- larov uit. Met zijn voorhoofd sloeg hij de bal vervolgens keihard naar de grond. De afronding was zo bij zonder dat reserveaanvoerder James Milner de stijl vergeleek met die van Alan Shearer. Een gro ter compliment kan een voetbal ler in Engeland nauwelijks krij gen. Bijna verlegen legde Wijnal dum, slechts 1 meter 78 groot, na afloop uit dat van toeval geen sprake was. „Ik weet dat mensen niet van mij verwachten dat ik scoor met mijn hoofd. Maar als pupil oefende ik heel vaak op kop pen." Wijnaldum ver telde niet plotseling meer vertrouwen te hebben gekregen. „Ik voel me vanaf de eer ste dag thuis hier. Iedereen helpt me." De kritische lokale pers sloot de international onmiddellijk ruim hartig in de armen. De Liverpool Echo beloonde hem met een 'io' na een lofzang. „Wijnaldum, nor maliter zo op de achtergrond en onopgemerkt, scoorde op geweldi ge wijze", schreef de krant. „Hij was fenomenaal van het eerste tot het laatste fluitsignaal." Als je nagenoeg alles wint in een jaar, zo als Michael van Ger wen in 2016 heeft gedaan, dan ben je nog niet meteen de populairste darter van allemaal. Misschien juist wel niet. Het is duidelijk bij wie de sympathie van de 3.000 toeschouwers in Alexandra Pal ace ligt voorafgaand aan de Ne derlandse halve finale van het WK. Bij de opkomst van Ray mond van Barneveld galmt het 'Barney Army' uit vrijwel alle ke len door de hal. Hoe anders is de sfeer vlak voordat Van Gerwen zijn opwachting maakt op het po dium. Er klinkt zelfs een licht fluitconcert. Uitgesproken underdog Barney is er zichtbaar door geïnspireerd en grijpt de eerste set meteen met de maximale score: 3-0. En lijkt direct de tweede stap rich ting een stunt te zetten als hij ook in de tweede set de leiding neemt. Maar Van Gerwen, toch met af stand de nummer één van de we reldranglijst, laat de Barney Army niet te ver wegmarcheren: 0-1 wordt 2-1 in sets voor MVG, maar ook Barney geeft zich nog niet ge wonnen. Vooral zijn uitgooiper centage houdt hem op de been; liefst 82 procent in de eerste vier sets. En beide kemphanen kun nen fantastische driepijlsgemid- deldes overleggen tijdens de pau ze die dan volgt: 114,72 voor Migh ty Mike en Barney blijft keurig bij: 113,92. Ter vergelijking: Gary Anderson kwam in zijn halve fi nalepartij tot een gemiddelde van 103.45. Dat Van Gerwen daartoe in staat is, verbaast niemand. Maar van de kunsten van Van Barne veld kijk iedereen, ondanks zijn fraaie zeges op Adrian Lewis en Phil Taylor, toch weer verbaasd op. Hij dwingt zijn 22 jaar jonge re landgenoot om het uiterste uit zichzelf te halen. Ongetwijfeld gaan de gedachten van Mighty Mi ke in deze fase af en toe terug naar een jaar geleden, toen de weg naar de wereldtitel voor hem hardhandig werd geblok keerd door diezelfde vermaledij de Van Barneveld, die toen ook al boven zichzelf wist uit te stijgen. Versnelling Maar dan gaat het snel. Van Ger wen vindt een extra versnelling. Zijn gemiddelde stijgt zelfs even naar 116,31. Van Barneveld kijkt begrijpelijkerwijs verbouwereerd als hij met een moyenne van bo ven de 110,58 en een uitgooiper centage van 75 procent tegen een 2-5 achterstand in sets aankijkt. Ongehoord. In de achtste set gooit de volledig ontketende Van Gerwen ook nog op een haar na een ninedarter; dat zou de eerste zijn geweest in het hele toernooi. Van Gerwen verpulvert in de met 6-2 gewonnen krachtmeting een recordgemiddelde (114,05) dat Taylor lang geleden tijdens een WK-partij haalde 111,21. Of hij nu wel of niet voor de tweede keer (na 2014) wereld kampioen wordt in de partij tus sen de nummers één en twee van de plaatsingslijst, volgens Van Gerwen zal het recordaantal dartswereldtitels wel altijd in be zit van Taylor blijven. „Want ik stop ongeveer op mijn 40ste. Ik ga echt niet zo lang door als Phil. Bovendien is het nu een stuk moeilijker om wereldkampioen te worden dan in zijn gouden tijd. Hij zal voor altijd de aller grootste blijven, maar ik ben de allerbeste. Dat wil ik in de finale en in de komende jaren blijven bewijzen." Na een heel matige eerste sei zoenshelft heeft PSV opnieuw de knip getrokken voor de man die vorig seizoen veel indruk maakte in de eredivisie: Marco van Gin kel. Na een halfjaar afwezigheid keert de 24-jarige middenvelder van Chelsea op huurbasis terug in Eindhoven. PSV wil met de transfer uitstralen dat het de titel race met Feyenoord en Ajax nog niet heeft opgegeven. Het enige verschil met vorig jaar is dat Van Ginkel nu niet op de laatste, maar op de eerste dag van de winterse transferperiode komt. Met dreiging en diepgang vanuit het middenveld moet de zesvoudig international een im puls geven aan de Eindhovense aanval. Met 25 goals in 17 competi tieduels was PSV het afgelopen halfjaar ongekend improductief. De komst van Van Ginkel stond al gepland voordat Siem de Jong twee weken geleden op nieuw geblesseerd raakte. Vanaf maandag 2 januari 2017 @DiederikSmit Tévez Met een krachtige, perfect geplaatste kopbal bezorgde Georginio Wijnaldum (foto) op oudejaarsavond Liverpool een benauwde overwinning op Manchester City (1-0). Geert Langendorff Liverpool Max van der Put Londen LONDEN Op basis van de sta tistieken tot aan de halve finales mocht Peter Wright hoop koes teren op een zege op zijn land genoot Gary Anderson, de rege rend wereldkampioen. Het toer- nooigemiddelde van de man met de hanenkam (103,58 met drie pijlen) deed namelijk nauwe lijks onder voor dat van The Flying Scotsman (104,38). Het belangrijke uitgooien van een legje lukte Wright tot gisteren echter een stuk beter, met 54 procent tegen 45 procent van Anderson. Ook in het plaatsen van een break (winnen van een leg waarin je zelf niet begint) scoorde Wright veel hoger: 57 procent om 44 procent. Die cijfers leken gisteravond al snel de prullenbak in te kunnen, toen Anderson uit de startblok ken schoot en werkelijk ieder foutje van Wright genadeloos af strafte: 3-1 in sets. Snakebite wankelde, maar kon de stand ge lijktrekken. Daarna nam Ander son het initiatief weer over. Hij pakte de zevende set door 157 uit te gooien en won daarna zes legs op rij: 6-3. Zijn reeks gewon nen WK-partijen werd daarmee verlengd tot zeventien. „Als iemand het verdient om dit WK te winnen, dan is het Mi chael van Gerwen. Hij heeft dit jaar verbluffend veel goed darts laten zien. Maar hij zal er voor moeten knokken", waarschuw de Anderson, die opgaat voor zijn derde wereldtitel op rij. PSV-aanval A Marco van Ginkel foto pro shots PSV is bij de eerste stappen op de winterse transfermarkt be paald niet voor de originaliteits- prijs gegaan. Met exact hetzelf de recept als begin vorig jaar moet de weg naar de derde ti tel op rij worden ingeslagen. Rik Elfrink Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30