Traditie D Veel agressie tegen hulpverleners Multraship bergt gekapseisde kotter 2 MARLEEN BLOMMAERT fcE BESTE WENSEN Column Traditie is belangrijk. Voor sommigen zelfs heel belang rijk. Met oud en nieuw moesten we dus aandacht beste den aan tradities. Het begon met het vooruitzicht van de traditio nele invasie van Haagse vrienden. Dit wordt echter noodlottig door kruist door meneer B. die een tra ditionele wintergriep krijgt, zo doende de vrienden buiten de deur houdt en op oudejaarsavond met hoge koorts ruim voor twaal ven in bed ligt. Vuurwerk is nog zo'n mooie traditie, maar omdat ik een angsthaas ben, we een paar jaar geleden de buurvrouw bijna doorboord hebben met een vuur pijl en we huisdieren hebben, zien we daar vanaf. Een andere traditie is goede voornemens. Aangezien ik een vredelievend mens ben, wil ik mij verzoenen met vijanden van weleer. Dat komt mooi uit, want er is een nazaat van den Spanjaard hier ten huize. Eindelijk de gele genheid om de verzoening voor de tachtigjarige oorlog te regelen. Hij spreekt over zijn traditie. Meneer B. ligt koortsig te wezen en hij is nu de enige heer in het gezelschap. Ik besluit hem ter wille te zijn. Eerst denk ik dat hij mij in de ma ling neemt. We moeten om twaalf uur bij iedere klokslag een druif in onze mond nemen, zonder deze op te eten. Twaalf druiven, twaalf maanden van geluk zullen ons deel zijn. Terwijl Freddie Mer cury's laatste uithaal wegsterft, proppen we ons mond vol met de druiven, raken de tel kwijt en krij gen de slappe lach. Ik verzeker u dat dit geen goed idee is met twaalf druiven in uw mond. Op het moment dat iedereen met on gelooflijke hamsterwangen driftig probeert niet te stikken en voor overgebogen staat, komt meneer B. plots uit bed. Hij kijkt ons ver baasd aan en vraagt zich af of dit een koortsdroom is. Het duurt nog lang voordat het rustig wordt in het land van Hulst die nacht. We beginnen het jaar in elk geval gie rend van de lach.Gelukkig Nieuw jaar of Feliz Ano Nuevo. Hij kijkt ons verbaasd aan en vraagt zich af of dit een koortsdroom is DESTELLING Vandaag: Ik kijk er naar uit om mijn collega's een gelukkig nieuwjaar te wensen Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Man aangehouden voor mishandeling Jan Zwemer is topraadslid Jongen (16) beroofd van mobiel In onder meer Amersfoort, Den Haag, Dordrecht en het Drentse Elim moest de Mobiele Eenheid uitrukken tegen rellende jongeren. In Den Haag keerden relschoppers zich tegen de politie terwijl een agent werd gereanimeerd na een auto-ongeluk. De politie heeft 344 personen bij het Openbaar Ministerie aangele verd wegens misdrijven die te ma ken hebben met oud en nieuw. Dat zijn er aanmerkelijk meer dan bij de vorige jaarwisseling; toen werden op 1 januari 276 mensen bij het OM gemeld. In tien van de 25 veiligheidsre gio's kreeg de brandweer te maken met agressie, scheldpartijen en aan vallen vuurwerk. Toch hoefde de brandweer met 4.024 meldingen ruim 563 keer minder vaak uit te rukken dan een jaar geleden. Wel was er vaak sprake van on rust rond incidenten. Dat blijkt ook uit de meldingen bij het Meldpunt Vuurwerkoverlast. Die lagen met 45.000 weliswaar veel lager dan vo rig jaar, maar het aantal meldingen over vuurwerkletsel en gevaarlijke situaties op straat steeg van 900 naar ruim 1.500. „Er was dus toch vrij veel zwaarder vuurwerk in om loop", concludeert Arno Bonte van het meldpunt. Het ernstigste incident deed zich voor toen een politieman in de Schilderswijk in Den Haag werd aangereden door een 27-jarige vrouw. Van opzet lijkt geen sprake, maar de agent moest ter plekke worden gereanimeerd. Omstanders grepen dat aan om hulpverleners te bekogelen met stenen, flessen en vuurwerk. De agent ligt inmiddels op de intensive care. In het Drentse Elim en in Amersfoort kwam de ME in actie. In Elim grepen ruim 60 raddraaiers hun kans nadat een bouwkeet in de fik was gevlogen. Toen de brandweer kwam blussen, kregen zowel zij als agenten een re gen van stenen en vuurwerk over zich heen. In Amersfoort moest de ME in ac tie komen in de wijk Koppel, waar de ellende begon met een auto- brand. Zo'n dertig relschoppers werden opgepakt. In Dordrecht greep de ME in toen het onrustig werd rond een vreugdevuur. P3 Het lukte vrijdagmiddag al om de kotter met behulp van de drijvende kraan Cormorant te kantelen, waarna alles in gereedheid is ge bracht voor het transport naar Oos tende. „De weersomstandigheden waren goed", vertelde Multraship- directeur Leendert Muller zaterdag. „We moesten ook wel opschieten, want er was slechter weer afgege ven." Wat ook meehielp, is dat de Z 582 een vrij klein schip is, negen tien meter lang en zes meter breed. Muller: „Maar dat zegt niet altijd al les." Het enige nog vermiste beman ningslid, de 42-jarige, in Oostende wonende Spanjaard Fall Diaw Ba- bacar, is niet aan boord aangetrof fen. Op de Z 528 waren drie vissers aanwezig ten tijde van het ongeval. Eén van hen, Johny Ronsijn (50), slaagde erin op de romp van het schip te klimmen, klampte zich vast en werd na zo'n tien uur gered. De derde opvarende, Eric Maeckel- bergh (38) uit Oostende, werd uit het water gevist, maar is later in het ziekenhuis overleden. De oorzaak van het ongeval is nog in onderzoek. maandag 2 januari 2017 Gisteren: Ik heb zin in 2017 675 reacties HENK» BEN JE THUIS Z IK HEB ALLE 2L COLLESAS VANC5CHTENB SEHAB. IK KOM FF BOUCHEN EN BAN SA IK WEER TERUS. VLISSINGEN Een 22-jarige Middelbur ger is tijdens nieuwjaars nacht op de Nieuwendijk in Vlissingen aangehou den, nadat hij een dronken Belg (20) uit Zoerzel had mishandeld. De dronken man werd rond 5.00 uur door portiers uit een hore cagelegenheid gezet. De verdachte gaf het slacht offer zonder anleiding en kele flinke vuistslagen te gen zijn hoofd. Agenten zagen het incident en hiel den de Middelburger aan. De man zit nog vast. MIDDELBURG Jan Zwemer uit Middel burg is door weekblad El sevier uitgeroepen tot topraadslid. Hij staat in een rijtje van negen poli tici die in het kerstnummer in het zonnetje worden gezet. Aanleiding voor zijn verkiezing is zijn inzet voor behoud van de Oost- kerk in Middelburg. Hij wist als raadslid in Middel burg de patstelling te doorbreken die was ont staan rond de redding van het eeuwenoude monu ment. MIDDELBURG Een Middelburger is tij dens nieuwsjaarsnacht op de Markt in Middelburg van zijn mobiele telefoon beroofd. De vermoedelijke dader, een 29-jarige Vlis- singer, is aangehouden. Het slachtoffer waar schuwde agenten en gaf aan dat de dader in een feesttent op het Tymp- aanplein was. De Vlissinger werd op dat moment door de beveili ging naar buiten gebracht, omdat hij zich misdroeg. Deel 8: De magische O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant 710114 003423 Deze bon is geldig t/m 6 januari In meerdere plaatsen in Neder land hebben groepen relschop pers agenten en andere hulpver leners belaagd tijdens de jaarwis seling. Victor Schildkamp Amersfoort/Den Haag Aanrijding politie in Den Haag. foto jos van leeuwen Het Terneuzense sleep- en ber gingsbedrijf Multraship is er vlot in geslaagd de dinsdagnacht voor de kust van het Engelse Ramsgate gekapseisde viskot- ter Zeebrugge 582 te bergen. Het schip is zaterdagmiddag omstreeks half drie in de haven van Oostende afgeleverd. Harmen van der Werf Oostende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2