o( Istanbul Xh rouwt Zeeuw wint 15 miljoen in Oudejaarsloterij Kras Kortingsdagen Jongeren veroorzaken overlast in Vlissingen Verkeer in Zeeland EOORHiO Efl-@ Êfe^2017!;-„ Walcheren I 39 doden bij schietpartij \0 in nachtclub »P4 De rellen ontstonden rond half elf na een melding van een kleine brand in de Bloemenlaan. Bij aan komst vlogen de stenen en vuur werk de brandweer om de oren. Een brandweerauto raakte beschadigd. De politie rukte massaal uit. Tijdens het tumult gingen auto's in vlam men op, gooide de groep jongeren vuurwerk door brievenbussen en gingen ruiten van een kapper en een kringloopwinkel aan diggelen. Ook de ruiten van twee politiewa gens moesten het ontgelden. De politieleiding besloot tiental len agenten naar de Bloemenlaan en omgeving te sturen om de orde te herstellen. Dertig van hen gingen in ME-tenue de wijk in om de rel schoppers op te sporen, die zich in middels in kleine groepjes hadden opgesplitst. Pas tegen half vier werd het rustig in de wijk. Burgemeester Bas van den Tillaar van Vlissingen is geschokt dat hulpverleners tij dens nieuwjaar zijn belaagd door jongeren. „Handen af van onze hulpverleners. Zij moeten hun werk te allen tijde ongestoord en veilig kunnen doen." „We balen van wat zich in Vlis singen heeft afgespeeld", aldus een verontwaardigde Marco van Leeu wen, officier van justitie. „Dit was nu precies wat we niet willen, dit onzinnig geweld." Tijdens een pers conferentie zei hij dat het praktisch lastig was om mensen aan te hou den. De jongeren wisten precies welk pad zij moesten nemen om uit We balen van wat zich in Vlissingen heeft afgespeeld handen van de politie te blijven om vervolgens ergens anders weer op te duiken. Van Leeuwen heeft goede hoop de komende dagen wel rel schoppers op te pakken. De politie is bezig met een buurtonderzoek en heeft videobeelden. In Nieuw- en Sint Joosland moest de politie vlak voor de jaarwisseling in actie komen om te voorkomen dat vuurwerk werd afgestoken. Ver- moedelijk als gevolg van een stuk vuurwerk, ontstond een gaslek. Tien woningen mochten daardoor tijdelijk niet bewoond worden. Van de evacuatie-opvang in het dorps huis werd door twee mensen ge bruikgemaakt. De andere bewoners waren of niet thuis of vonden er gens anders tijdelijk onderdak. Rond twee uur 's nachts was het dorp weer veilig. Van Leeuwen, plaatsvervangend politiedistrictschef Eric Nagelkerke en burgemeester Harald Bergmann van Middelburg spraken overigens van een relatief rustige jaarwisse ling. De brandweer hoefde maar liefst 48 keer minder in actie te ko men dan vorig jaar en de politie telde honderd minder incidenten. Er werden negen personen gearres teerd voor vechtpartijen. In Krabbendijke verliep de jaar wisseling rustig. In voorgaande ja ren was het dorp decor van grote vreugdevuren, brandende auto's en rondscheurende brommers. De ge meente Reimerswaal nam dit jaar maatregelen: extra politie, een alco holverbod op straat en hogere boe tes. Dat wierp zijn vruchten af. In de twee Zeeuwse ziekenhui zen zijn twaalf mensen behandeld, voor alcoholvergiftigingen en vuur werkletsel. Zorgzaam in Terneuzen behandelde drie mensen met oog letsel. Een van hen was er dermate ernstig aan toe dat hij naar het zie kenhuis in Gent moest.P2 P19 VLISSINGEN De prijswinnaars ontvangen ieder 15 miljoen euro belastingvrij. De winnaars blijven anoniem, meldt de Staatsloterij. Ook waar in Zeeland de prijs is ge vallen, wil de Staatsloterij niet W Ongelukken in 2016 eisen 19 doden prijsgeven in verband met privacy. Ook enkele bewoners van de Meerkoetstraat in Zierikzee vielen in de prijzen. De Postcodeloterij deelde daar gisteren de Buurt-Ton uit. Hoe hoger het aantal loten, des te groter het aandeel in de prijs. Naar verluidt zouden van de negen woningen vijf bewoners met de Postcodeloterij meespelen. Half januari krijgen alle winnaars een brief over de hoogte van het gewonnen bedrag. Glashandel MELIESTE Nieuwsmedia Meer reizen. Meer beleven Kras.nl/kortingsdagen of bei 0900-9097 70 cpg Brandweer en politie bekogeld Een groep van 25 jongeren heeft tijdens de nieuwjaars nacht in de Bloemenlaan in Vlis singen agenten en brandweer mannen bekogeld met stenen en zwaar vuurwerk. Een brand weerauto en twee politieauto's werden vernield, diverse auto's gingen in vlammen op en ruiten sneuvelden. Niemand raakte ge wond. De politie verrichtte geen arrestaties. De schade loopt in de tienduizenden euro's. Ab van der Sluis Vlissingen -Marco van Leeuwen, OM Bij de Oudejaarstrekking op za terdag 31 december is de hoofdprijs van 30 miljoen euro gevallen op twee halve Staats loten die gekocht zijn in Zeeland en Gelderland. P15 GOES maandag 2 januari 2017 5°C Wisselvallige week pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Zie kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1