Duitse zussen duiken poedelnaakt de zee in E! Gaslek doet niets af aan feestvreugde, Vlasmarkt Middelburg rustig EN 19 Op de Middelburgse Vlasmarkt werd overlast verwacht, maar in Vlissingen liep het pas echt uit de hand. In Nieuwïand zorgde een gaslek voor een onverwachte vuurwerkvrije zone. maandag 2 januari 2017 In Nieuw- en Sint Joosland was tijdelijk een vuurwerkvrije zone ingesteld door een gaslek. Net daar buiten knalden de vuurpijlen lustig door. foto dirk-jan gjeltema haast ingericht crisiscentrum in de Kerkstraat van Nieuw- en Sint Joos land. Daar was net voor elven een gaslek geconstateerd 'Achter de Kerk'. In de buurt van tien wonin gen aan die straat en het Kerkplein werden te hoge gasconcentraties gemeten. De meeste bewoners bleken niet thuis te zijn, anderen konden wor den opgevangen in het dorps huis. Overigens maakten alleen be woonster Angela Geschiere en haar vriend Rick even gebruik van die opvang. Beheerdersechtpaar Peter en Els Nijssen ontving daarnaast al leen ambtenaren van de gemeente Middelburg en hulpverleners (brandweerlieden, ambulanciers en politieagenten). Die konden in het buurthuis terecht voor een kof fie, een glas fris en een bezoek aan het toilet. De oorzaak van het gaslek was op nieuwjaarsdag nog niet bekend. Het vermoeden is dat - net als vorig jaar in Zaamslag - er vuurwerk in een rioleringsput is gegooid, waarna een gasbuis is gesprongen. Medewerkers van Delta dichtten het lek, waarna de gasconcentratie snel afnam. Tussen half twee en twee mochten bewoners hun wo ningen weer in; op adressen waar de bewoners niet thuis waren, werd een briefje in de bus gegooid met een korte verklaring en een tele foonnummer voor eventuele vra gen. De vuurwerkvrije zone in de Mijn vriendin Nelleke Bosscha is flink benadeeld door het in brand steken van haarauto -Anthony van den Berg, beoogd crowdfunder vierhoek Achter de Kerk/Walra- venstraat/Veerstraat/gedeelte Oude Rijksweg bleef van kracht. In de rest van het dorp werd overigens lustig vuurwerk de lucht ingescho ten. De feestvreugde in Nieuw- en Sint Joosland werd dus nauwelijks verstoord. In diverse Vlissingse straten was dat zondagmorgen vroeg wel anders. In de Bloemenlaan en omrin gende straten werden hulpverle ners bekogeld. Verschillende ruiten (ook van hulpverleningsvoertui gen) sneuvelden en enkele voertui gen van particulieren gingen in vlammen op. Ook 'het Peugeootje van Nelleke Bosscha, een mantelzorger met een baantje die haar auto niet kan mis sen', melden vrienden van de vrouw. Op Facebook veroordelen zij 'het tuig' dat de auto in de fik stak. Vandaag willen ze een crowd- fundactie voor een nieuw autootje beginnen. Bij het nog niet geopende grand café Spoetnik aan de Oude Markt was zaterdag een gezellig nieuw jaarsfeest, met Cowboy Marleen, terwijl het elders in Vlissingen uit de hand liep. foto lex de meester A Het water was koud, maar dat deerde deelnemers aan de blote nieuwjaars duik in Vrouwenpolder niet. foto lex de meester De één wil het ooit eens ge daan hebben, de ander ziet het als hét traditionele opfris- moment voor een nieuwjaar: een naakte nieuwjaarsduik vanaf het strand voor pavil joen Aloha Beach bij Vrou wenpolder. René Hoonhorst Vrouwenpolder I rwin Huitershoven reed gisteren vanuit Zoeter- Imeer naar Vrouwenpol der voor een blote nieuwjaars duik. Hij dook de vorige jaren naakt in Scheveningen en Was senaar het water in, maar wilde nu de zee in Zeeland wel eens proeven. Naast Huitershoven namen nog 32 mensen deel aan de nieuwjaarsduik, zegt voorzitter Mike van Lieshout van naturis tenzwemvereniging Delta Na tuur. Dat waren er wat minder dan vorig jaar, toen het mooier weer was. Van Lieshout was wel een beetje teleurgesteld dat de oproep aan jongeren om ook eens bloot in zee te springen weinig gehoor vond. De meeste deelnemers waren weer afkom stig van de eigen club en trouwe sympathisanten. Uitzonderingen waren de drie zussen Sophia, Karla (beiden 18) en Greta (15) uit het Duitse Erft- stadt. Zij hadden ook moeder Nina zo ver gekregen om poe delnaakt het water in te sprin gen. De dames zijn geen aan hangers van de Frei Körper Kul- tur, maar houden er wel van 'af en toe eens gek te doen'. Thessa Anbeek uit Goes en Jo- chem Weststrate uit Vlissingen deden ook voor de eerste keer mee. Erwin Huitershoven had 'alleen koude voeten' toen hij weer het strand opliep, maar Thessa was al 'helemaal blauw en rood' toen ze nog maar een teen het water in stak. Jochem grijnzend: „Weer iets om van onze bucketlist af te vinken." René Hoonhorst Middelburg Boven de Vlasmarkt in Middelburg is op oudejaarsavond tussen 23.38 en 23.42 uur prachtig siervuurwerk te zien. De knallen klinken een stuk minder hard dan de rotjes, gillende keukenmeiden, zevenklappers, donderbussen en wat al niet meer elders in de stad. Maar op de Vlas markt mocht toch geen vuurwerk worden afgestoken? Bij nadere inspectie blijkt het verbod - ingesteld door de burge meester, omdat vorig jaar een hele reeks rui ten aan de Vlasmarkt sneuvelden door knal vuurwerk niet te zijn overtreden. De anonieme afste- kers plaatsten twee boxen met sprong Vlasmarkt/Beddewijk- straat/Kromme Weele, net voor het bord dat de vuurwerkvrije zone aangeeft. Twee surveillerende bikers, agen ten op de fiets, kunnen er wel om lachen. Zij hebben er vertrouwen in dat het deze nieuwjaarsnacht rela tief rustig blijft op de Vlasmarkt. Ze krijgen gelijk. Pas na vieren is er één onverlaat die, waarschijnlijk om 'stoer' het verbod te overtreden, vuurwerk in de verbodszone aan steekt. Behalve overlast voor sla pende buurtbewoners richten de knallen geen schade aan. Burgemeester Harald Bergmann kreeg de knal niet meer mee. Hij kwam tussen half drie en drie uur nog wel even poolshoogte nemen op de Vlasmarkt. Hij wilde uren eerder, vlak na middernacht, al langs gaan, maar toen zat hij op een in- Stuk Nieuwïand vuurwerkvrij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19