LujJdjd/ffJzJfJI fjJ TanriaijJ 14 at \y Het was een champagneloos oud en nieuw voor Thijs Römer, maar hij heeft een 'te gek jaar' achter de rug. Het bracht hem drie mooie rollen, waaronder één in zijn eigen serie Weemoedt (vanaf vanavond op tv), én een nieuwe liefde. Thijs. Een schaterlach volgt. „Je kunt wel stellen dat zij mij heeft versierd." Wat 2017 gaat brengen, is nog een beetje ongewis. Misschien een nieuw huis, buiten Amsterdam. Een tweede seizoen van Weemoedt zou ook leuk zijn. „Het ligt aan de wetten van de commerciële tv of er een nieuw sei zoen komt, of er een groot genoeg publiek is in de doelgroep." Een ver volg op zijn boek Weemoedt, waarop de serie is gebaseerd, komt er sowie so. „Ik denk dat het me nu makkelij ker afgaat, want ik heb al een veel be ter idee van de personages. En ik heb 't gevoel dat ik hierin wel mag falen, het is niet erg als het niet direct lukt. Dat kan in mijn baan als acteur niet." En het wordt het jaar waarin hij na een alcoholvrije periode van twee jaar - vandaar die champagneloze jaarwisseling - voor het eerst weer mag drinken van zichzelf. „Iedereen heeft een zwakte in zijn leven, bij mij is dat drank. Het biedt me veel plezier en ik wilde gewoon niet dat het ooit in mijn leven een probleem zou wor den. Ik had een horrorscenario voor ogen dat ik op mijn 44ste met iets te gele tanden en een slechte huid in een afkickkliniek in Schotland zou zitten. Dan kan ik beter, nu ik 38 ben, ingrijpen." Op 16 augustus - de da tum waarop hij dan twee jaar geleden gestopt is met drinken - schenkt hij zichzelf een gin-tonic in. Die dag staat omcirkeld in zijn agenda. Hij ziet het al helemaal voor zich. Ja, daar verheugt hij zich op. Het hoge woord moest er uit. Ja, Thijs Römer is hartstikke verliefd op bal lerina Igone de Jongh. Ei genlijk had hij het nog wat langer onder de pet willen hou den. Het is nog pril. Maar met het ge hijg van de roddelbladen in de nek, die ronkende verhalen in de pen had den over vreemdgaan, is hij toch maar op de daken geklommen om zijn liefde ervan af te schreeuwen. „Ik geneer me om dit te doen, want het is nog zo pril en 'van ons'. Dat we het nu bevestigen, heeft te maken met de leventjes van twee 6-jarigen (zijn dochter Sammie, haar zoon Hugo, red.) die van alles horen op het schoolplein. Igone en haar man zijn al een jaar uit elkaar, wij zijn net een paar weken samen." „Ik weet nu: alle bedenkingen en twijfels en cynische gedachten die je hebt na het mislukken van een lange relatie, kunnen overvleugeld worden door zoiets gezelligs als verliefdheid. Met een hernieuwd soort optimisme denk ik dat het gaat slagen. Al blijft de vraag: hoe doe je dat, een relatie goed houden?" De jaarwisseling heeft Thijs niet met Igone aan zijn zijde gevierd, maar oud en vertrouwd met zijn ex- vrouw Kat ja Schuurman en hun dochter Sammie. „De liefde die wij voor elkaar hebben is door de schei ding niet stukgemaakt." Het is bijzonder dat hij juist afgelo pen jaar weer verliefd werd. Sinds ja nuari heeft hij 'onwerkelijk hard' ge werkt, met als resultaat de 'Thijs Rö- mer-overkillshow' op tv met liefst drie series in de eerste maanden van dit jaar. „Begin 2016 was ik benieuwd hoe ik er nu bij zou zitten. Maar het was zo leuk, dat ik er energie van kreeg. En ik vond het interessant om, voor mijn eigen serie Weemoedt, de touwtjes een keer in handen te heb ben." De drukke draaischema's waren vooral fysiek een opgave. „Voor Job in Weemoedt (vanaf vanavond op RTL 5 om 21.30 uur), die al een tijd liefdes verdriet heeft, wilde ik afvallen. Het gezellige vet moest eraf, want Job drinkt te veel en eet te weinig. Een maand voor de opnames van Nieuwe Buren (nu op Videoland) ben ik heel hard gaan trainen, want mijn perso nage Steefis een opgepompt type, met een baard en staartje. En toen weer door met een keurig blond hoofd voor agent Evert in Moord- vrouw." Zijn agenda liet geen gaatje vrij voor een uitbundig sociaal leven, en het was dan ook via social media dat hij zijn nieuwe vriendin vond. Igone is bevriend met mensen die Thijs ook goed kent, zoals zijn Moord- uroiuu-collega's Achmed Akkabi en Fockeline Ouwerkerk. En Chantal Janzen. En Wendy van Dijk. „Ik hoorde die naam wel heel veel, dat maakte me nieuwsgierig. Toen ik als zo'n beetje de laatste Nederlander een Instagram-account aanmaakte, kreeg ik op een gegeven moment een like van Igone. Oh, dat is die vrouw die al mijn vrienden inpikt! Ik heb een foto van haar teruggeliket. Zij stuurde me daarna een berichtje en zo is het balletje gaan rollen", vertelt Alle twijfels kunnen worden overvleugeld door zoiets gezelligs als verliefdheid 7 dagen Het Loiredal, de tuin van Frankrijk 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs Fascinerend Schotland Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 15 dagen Rondreis Spanje Portugal 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 8/10 dagen Wenen, Wienerwald Wenen, Wienerwald Bratislava maandag 2 januari 2017 Thijs Römer: „Met een hernieuwd soort optimisme denk ik dat het gaat slagen. Al blijft de vraag: hoe doe je dat, een relatie goed houden?" FOTO MARTI KA DE SANDERS 'Igone heeft mij versierd' Weemoedt, vanavond RTL 5, 21.30 uur. Marlies van Leeuwen 44 Ballerina Igone de Jongh is Thijs' nieuwe liefde, foto's rtl Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Diverse vertrekdata 2017 r Brochure en (Q318) 58 09 58 boekingen: .„cl www.bolderman.nl I Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskoSten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 14