Nu al veel vertrekgarantie! Of toch Evi? BUSREIZEN 2017 1 effeweg.nl EUWS 11 Klachten na storing Staatsloterij Haagse flat 50 miljoen euro rijker Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Een storing bij de lotenchec- ker op de website van de Staatsloterij heeft tot een reeks van klachten geleid. Mensen wilden controleren of ze een prijs hadden gewon nen in de Oudejaarstrekking, maar kregen via de checker onduidelijke meldingen. Via de site kregen sommigen de melding dat ze met hun lot niks hadden gewonnen, maar via de app was dit wel het ge val. De Staatsloterij bood via Twitter excuses aan en advi seerde mensen om via de trekkingsuitslag op de web site hun loten te controleren. Mensen kregen ook het advies om hun loten te bewaren, omdat sommigen misschien een lot hebben weggegooid waar toch een prijs op is ge vallen. „Rond uur vannacht kwa men er achter dat er iets mis was", aldus een woordvoer der. „We hebben de checker toen meteen uitgeschakeld en hebben mensen geadviseerd loten via de uitslag te contro leren. We hopen uiteraard dat mensen niet hun lot al weg hebben gegooid. Als dat wel het geval is, kunnen mensen het lot misschien nog uit de prullenbak vissen." Ik vind acteren heel spannend, maar ik weet nog niet of ik me hiervoor zeker genoeg voel Minister van Milieu doodgeschoten In Burundi is de minister van Milieu Emmanuel Niyon- kuru (54) doodgeschoten. Hij werd volgens de politie in de hoofdstad Bujumbura op weg naar huis onder vuur ge nomen. Een vrouw die de minister vergezelde, is aange houden voor verhoor. Het is de eerste politieke moord in Burundi in bijna twee jaar. President Pierre Nkurunziza sprak zijn af schuw uit over de aanslag. Sinds hij begin 2015 besloot een derde ambtstermijn na te streven, is het gewelddadig protest enorm toegenomen. Den Haag is een aantal miljo nairs rijker. De PostcodeKan- jer van 49,9 miljoen euro is gevallen op postcode 2555 VX, een flat aan de Donker Curtiusstraat in de hofstad. Dat werd gisteravond om half tien in het programma Hart van Nederland bekendge maakt. De deelnemers die meespelen verdelen met el kaar de helft van de Postcode- Kanjer van 49,9 miljoen euro (24,95 miljoen euro). Buurt genoten uit complete postco- degebied 2555 verdelen met elkaar de andere helft van de miljoenenprijs. In 2009 viel de PostcodeKanjer, toen 27,9 miljoen, op nieuwjaarsdag ook al in Den Haag. Terwijl Nederland champagne bij- schonk of naar Claudia de Breij keek, hadden Eden Jemessi (25) uit Nijmegen en Shannon Toes (26) uit Maarssen wel wat anders aan hun hoofd: hun baby's stonden op het punt van geboren worden. Shannon lag te puffen in het Diakonessenhuis in Utrecht, Eden in het Radboudumc in Nijmegen. Nagenoeg tegelijkertijd kwamen hun baby's ter wereld: in de eerste minuut van het nieuwe jaar. Beide ouderparen dachten: dit is de eer ste van 2017. 'Kan niet anders'. Inmiddels weten de ouders van beide baby's dat er nóg een kindje pal na de jaarwisseling ter wereld kwam. „Ik denk dat wij echt de eerste waren", lacht moeder Eden Jemessi die met Gevaney haar tweede zoontje kreeg. „Bij ons stond de klok echt op 00.00 uur. En wat seconden." Toch zat de kleine Evi daar in Utrecht heel dicht bovenop, lacht haar vader Maarten van Rheenen. „Ook in de eerste minuut van het jaar. Alleen heb ik niet op de se conden gelet." Dat het zo'n fotofinish zou wor den, is een verrassing. Eden was uitgerekend om pas op 8 januari te bevallen, terwijl Shannon 29 de cember was uitgerekend. „Ik voelde overdag al wat", vertelt Eden. „Het ging ineens heel snel. In een paar uur was hij er. Toen ik het vuurwerk hoorde had ik pas door dat het net nieuwjaar was." Bij Shannon liep het anders, ver telt Maarten. Zij was al een paar dagen in het ziekenhuis voor een bevalling die drie dagen duurde. „De gynaecoloog zei een tijdje te rug nog: het wordt zeker geboren in 2016. We dachten eerder aan kerst dan aan 1 januari." De ouders van beide baby's zijn amper met oud en nieuw bezig ge weest. Maar bevallen tijdens de jaarwisseling is wel bijzonder. „De doktoren bleven heel professio neel", zegt Maarten. „Niet tussen door 'gelukkig nieuwjaar' roepen of zo. Maar daarna hoor je wel vuurwerk natuurlijk. Heel bijzon der. Nu kunnen we altijd tegen onze dochter roepen: al dat vuur werk buiten is speciaal voor jou." VLUCHTEN IN KOFFER Gevaney Alida en Evi Lena van Rheenen werden in de eerste minuut van 2017 geboren. „We kunnen nu elk jaar zeggen: dat vuurwerk buiten is voor jullie." Bij Effeweg.nl i aanbetaling NIET verplicht! maandag 2 januari 2017 GO RIJSWIJK Sabia Boulahrouz, de ex van voetballer Rafael van der Vaart, kreeg volgens eigen zeggen een rol aangeboden in een Nederlandse tv-serie BUJUMBURA DEN HAAG De Spaanse Guardia Civil trof op 30 december in Ceuta, de Spaanse enclave in Noord-Afrika, een vluchteling aan die opgevouwen in een koffer Europa probeerde binnen te komen. De vrouw die de koffer droeg, is aangehouden, foto era Victor Schildkamp Nijmegen/Maarssen vanaf €379, vanaf €789, Evi Lena van Rheenen Is Gevaney de eerste? vanaf €329, VERTREKGARANTIE Bohemen en Praag 5 daagse busreis Vertrek: 27 feb, 6, 27 mrt, 17 apr Rome, Florence en Venetië 8 daagse busreis Vertrek: 17, 24, 31 mrt, 7, 14 apr Wenen en het Wienerwald 8 daagse busreis Vertrek: 18, 25 feb, 3, 10 mrt Andalusië, Granada, Sevilla en Córdoba 15 daagse busreis Vertrek: 3 apr, 122 mei, 5, 23 jun Italiaanse Eifel Bloemenrivièra j ALL-INCLUSIVE 8 daagse busreis 5 daagse busreis Vertrek: 17, 24, 31 mrt, 7, 22 apr Vertrek: 10 apr, 8 mei, 20 nov Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11