Ponzo Dieu-De Pundert blinkt uit O O) 0) O 22 ZEELANI Van Belzen nieuwe trainer Nieuwland Oemoemenoe start thuis tegen 't Gooi Zeeuws succes op Lundaspelen TOPSPORTGALA 9 FEBRUARI Dressuurruiter maakt opnieuw kans op de titel Sportman van het jaar. Bij de vrouwen gaatdeVlissingse motorcrossster Nancy van de Ven voor de derde uitverkiezing op rij. Lieven van Belzen wordt volgend seizoen hoofdtrainer van zaterdag-vierdeklasser Nieuwland. Hij volgt Ad Poortvliet op, die na twee seizoenen vertrekt bij de Walcherse voetbalclub. Van Belzen was eerder trainer van Kwadendamme en Volharding en is mo menteel trainer van de oudste jeugd (Onder 19) van Arnemuiden. Hij was eerder jarenlang verbonden aan Nieuwland als jeugdtrainer. Eric Vanhijfte is ook volgend seizoen hoofd trainer van zondag-vierdeklasser Corn Boys. De in Zaamslag woonachtige oefenmeester is aan zijn eerste jaar bezig bij de club uit Sas van Gent. Corn Boys is momenteel hekkensluiter in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De strijd om de landstitel begint voor de rug byers van Oemoemenoe op zaterdag 21 januari met een thuiswedstrijd tegen RC 't Gooi. Voor de Middelburgse rugbyers, die zich eerder deze maand als eerste Zeeuwse rugbyclub ooit plaatsten voor de kampioenspoule in de ereklasse, volgen daarna uitduels met RC Bas sets (28 januari) en Haagse RC (4 februari). Oemoemenoe eindigde de eerste competitie helft als vijfde. De eerste zes plaatsten zich voor de kampioenspoule. RC Hilversum, dat na 11 duels de ranglijst aanvoerde, is op 11 fe bruari in Middelburg de vierde tegenstander voor Oemoemenoe. Beeld uit de wedstrijd van Oemoemenoe tegen Haagse RC. foto lex de meester HANDBAL Handbalschool Rijnmond (HSR) heeft de af gelopen dagen succesvol deelgenomen aan de Lundaspelen in Zweden, het grootste indoor handbalevenement ter wereld. Bij HSR waren in totaal negen Zeeuwen actief; de broers Zeno en Ques Canninga, Thomas Houtepen, Camiel Simons, Sam Coppen en Stefan Schonaard als spelers en Eric Dingemanse, Ariska Tax en Wally Houtepen als coaches. Een hoofdprijs was er in de categorie meisjes onder-13 jaar. Onder leiding van de Middel burgse Tax versloeg het team in de finale het Deense VSH 2002 met 18-11. Het jongensteam onder 14, met Houtepen, Coppen en Simons, werd tweede. In de finale verloor HSR met 15- 17 van het Zweedse HK Aranas. De broers Canninga werden in de oudste categorie (jon gens onder 19) vierde in de elitepoule en wer den vervolgens uitgeschakeld in de play-offs. Cross Istvan Bakx Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud is bij het Zeeuws Top sportgala, dat op 9 februari in Goes gehouden wordt, voor de achtste keer genomineerd voor de titel Sportman van het jaar. Daar mee staat de voormalige Westka- pellenaar op eenzame hoogte in de provincie. Minderhoud, die overigens alleen in 2010 ook daadwerkelijk zijn no minatie verzilverde, was er zelfs nog een negende keer bij. In 2008 was er namelijk een aparte catego rie voor de olympiërs gecreëerd door SportZeeland. De ruiter greep dat jaar in Peking zilver met Oranje in de landenwedstrijd en ontving daarom een speciale prijs. Dit jaar nam Minderhoud ook deel aan de Zomerspelen. Maar in Rio de Janeiro was hij niet in blakende vorm; met de Nederlandse equipe viel hij net buiten het podium. Zijn nominatie voor de Zeeuwse eretitel dankt hij aan een andere prestatie: in maart won hij in Gö teborg de wereldbeker met Glock's Flirt. Bij zijn zesde deelname aan de wereldbekerfinale was het raak. De concurrentie voor Minderhoud is zwaar. Marathonschaatser Niels Mesu is ook genomineerd. De Middelburger won in januari de Alternatieve Elfstedentocht. In 2015 werd zijn broer Erwin Sport man van het jaar, nadat hij exact Marathonschaatser Niels Mesu en atleet Tim Pleijte zijn ook kanshebbers. dezelfde wedstrijd als eerste Zeeuw op zijn naam schreef. Atleet Tim Pleijte uit Vlissingen, winnaar van onder meer de Kust- marathon, en zijn stadsgenoot Op haar paard Haliëgo reed Ponzo Dieu-De Pundert naar een score van 208,5 punt. Daarmee behaalde ze twee punten meer dan achter volgster Chantal Nijpjes. Zij be haalde op haar paard Harmonie N een score van 206,5 punt en sleepte daarmee een zilveren medaille in de wacht. Brons was er voor Sa- mantha Miltenburg en Hatrichta. Die combinatie eindigde op gepaste afstand als derde, met een totaal van 199 punten. In de Li-klasse was van spanning eigenlijk totaal geen sprake. Fleur Versluis en Veersedams Shakira veegden de vloer aan met de con currentie en eindigden met een ri ante voorsprong op de eerste plaats. De combinatie finishte met een score van 210,5 punt, tien punten Marathonschaatser Niels Mesu en atleet Tim Pleijte zijn ook kanshebbers. meer dan nummer twee Willem van Wallenburg. Op Hugo reed hij naar een totaal van 200,5 punt, wat een zilveren plak opleverde. Ra- mona Buteijn maakte het erepo dium in de Li-klasse compleet. Sa men met haar paard Bright Gold scoorde zij 195 punten en pakte ze het brons. Ook in de B-klasse was er een com binatie die boven de rest van het deelnemersveld uit stak. Denise van de Panne en Head Hunter's Hero reden naar een score van 201,5 punt en troefden de concurrentie daarmee ruim af. Cindy Weber- Moeleker en Centella kwamen met een score van 196,5 punt nog het dichtste bij, maar moesten genoe gen nemen met zilver. Megan Rie- mens en Harley legden met 194.5 punt beslag op het brons. Margo Timmermans en Catch Me wonnen woensdagavond de hoog ste klasse, de Zware Tour Grand Prix. Zij reden naar een percentage van 69.70 procent en die prestatie bleek voor de andere deelnemers niet te overtreffen. Thamar Zwei stra en Hexagons Conquest legden beslag op de tweede plaats, met een score van 67.20 procent. De derde plaats was voor Stephanie de Frel op VMF Beach Boy. Zij scoorden 66.97 procent. zaterdag 31 december 2016 VOETBAL RUGBY Club Jeu de Boules Middelburg (CJBM) or ganiseert op zondag 8 januari 2017 het jaar lijkse Snert-toernooi. Het evenement is toe gankelijk voor iedereen met een W-licentie of leden van CJBM met een C- of W-licentie. CJBM is één van de grootste jeu-de-boules- clubs in Zeeland. De club heeft zo'n 200 leden, veel buitenbanen en een binnenhal met 20 banen. Het Snert-toernooi begint op zondag 8 januari om 10.00 uur. De jeu-de-boulers spelen in doubletten. Meer informatie is te vinden op de website van Club Jeu de Boules Middel burg: www.cjbm.nl I Tijdens de Brico Cross in Bredene zette Lindy van Anrooij gisteren een prima resul taat neer. De in woonster van Ka- pelle finishte bij de elite-vrouwen als achtste. De overwinning ging naar rege rend wereldkampi oene Thalita de Jongh. Van Anrooij moest op de streep slechts 58 seconden toege ven op de Bra bantse. De veld- rijdster uit Kapelle was overigens wel de beste belofte in Bredene. i Op de Facebook- pagina van Away- daysNL vertelt Ist van Bakx over zijn drie favoriete uit duels van dit jaar. Op drie stond - ondanks de 5-0- nederlaag met FC Oss - het uitduel met Go Ahead Ea gles. Op twee zette de Vlissinger De Graafschap- uit, een duel dat FC Oss met 3-5 won. Op één staat het bekerduel met Feyenoord (4-1). „Voor 45.000 sup porters speel je niet wekelijks als Jupiler League speler", aldus Bakx. Achtste nominatie Roeland van Vliet Vlissingen Hans Peter Minderhoud in actie in Göteborg. fotoanp Marieke Ponzo Dieu-De Pundert kan het jaar met een goed ge voel afsluiten. De dressuur-ama- zone won gisteren in Nieuw- en Sint Joosland de L2-klasse tij dens de oudejaarsconcoursen van Stal de Kroo. Daniel Vervelde Nieuw- en Sint Joosland a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 153