Duitse defensie, Spaanse voorhoede Een gezellig dagje uit met de trein 32 Bijna 20.000 voetballiefhebbers stellen elftal van het jaar 2016 samen 6 49,78 31,71 70,63 38,09 57,32 34,22 Lionel Messi krijgt meer stemmen dan eeuwige rivaal Cristiano Ronaldo Op de website van uw krant kon u afgelopen week als 'bondscoach' de beste spelers van 2016 per positie benoemen. Toen het stembureau voor het wereldelf tal gisteren sloot, hadden bijna 20.000 mensen hun beste elf spelers van 2016 in gevuld. De ruggengraat van de ploeg be staat uit Bundesliga-verdedigers en aan vallers uit de Spaanse competitie. Niet de officieel tot beste speler ter wereld uitge roepen Portugees Cristiano Ronaldo (13.893 stemmen) werd het meest aange klikt, maar zijn Argentijnse rivaal Lionel Messi (15.481 stemmen). De kleine ster van Barcelona liet in zijn allerlaatste duel van 2016, in Camp Nou tegen stadgenoot Espanyol, dan ook nog eenmaal een verpletterende indruk ach ter. Hoewel Ronaldo natuurlijk ook niet bepaald een mat slotakkoord had, toen hij de wereldbeker omhoog hield in het shirt van Real Madrid. Dat er nog mensen zijn die niet op Ro naldo stemmen: ze passeerden daarmee de eerste speler ooit die in één kalender jaar de Champions League, Wereldbeker voor clubs, het EK en de Gouden Bal won. De vlieger 'je bent zo goed als je laatste wedstrijd' ging niet altijd op in het we reldelftal. Riyad Mahrez van Leicester Ci ty kreeg immers een plek op het midden veld en coach Claudio Ranieri had geen moeite om Pep Guardiola en Zinedine Zi- dane achter zich te laten als beste trainer van 2016. Sensaties Daniel Dwarswaard, die namens deze krant Ajax op de voet volgt, was één van de stemmers op Ranieri. „Zeker in het voorspelbare internationale topvoetbal moeten we sensaties koesteren", legt hij uit. „Claudio Ranieri, kampioen van En geland met Leicester City, een prestatie voor de eeuwigheid." Maarten Wijffels, volger van Oranje en PSV, kiest juist voor Fernando Santos, die met Portugal het EK wist te winnen. Maar hij kijkt ook naar de toekomst. De jonkies Raphael Guerreiro, Julian Weigl (beiden Borussia Dortmund) en Joshua Kimmich (Bayern München) krijgen een plek in zijn elftal. „Zij staan symbool voor hoe het spel aan de top zich ontwik kelt: ze zijn multi-inzetbaar en dyna misch", stelt Wijffels, die net als Dwars waard opvallend genoeg niet stemde op Messi. Maar een wereldelftal, het blijft een kwestie van schrappen en kiezen. Waar volgens mijn persoonlijke mening één man naast Ronaldo en Messi nooit mocht ontbreken. De Fransman Antoine Griezmann, die weliswaar de finale om de Champions League en het EK verloor, maar maandenlang zoveel klasse toonde. Dat waren 9530 stemmers gelukkig roe rend met mij eens. appelgebak warme V drank Bestel nu op pzc.nl/treinactie Geldig t/m 26 februari 2017, dus ook in de kerstvakantie! zaterdag 31 december 2016 Andres Iniesta Sergio Ramos Real Madrid 11067 stemmen Antoine Griezmann Atlético Madrid 9531 stemmen Manuel Neuer Bayern München 9791 stemmen Jeröme Boateng Bayern München 6237 stemmen Cristiano Ronaldo Real Madrid 13893 stemmen Trainer Claudio Ranieri Leicester City 7492 stemmen Luis Suarez Barcelona 11275 stemmen Philipp Lahm Bayern München 6732 stemmen Mikos Gouka Rotterdam doppio m Voor maar 18,- p.p. koopt u een Dagretour met de trein (2e klas). Daarmee reist u op één dag met de trein naar uw favoriete stad in Nederland en terug. Inclusief heerlijk appelgebak met warme drank bij Doppio Espresso. Een dagje uit is zo wel heel aantrekkeLijk! BesteLLen kan t/m 1 januari 2017. Bij het bestellen hoeft u nog geen reisdatum aan te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 138