ma 16 ZE Trio staat met een vriendencollectief in het linkerrijtje in de tweede klasse Robin, Lennard en Alex hebben een hechte band met elkaar én met hun teamgenoten bij De Zeeuwse Kust. „We hebben geen grote ego's en iedereen is loyaal." mm Waterpolo is de rode draad in het leven van de broers Robin (24), Lennard (21) en Alex Breel (19). Ze trainen hard met hun club De Zeeuwse Kust, maar hun kracht ligt vooral in de hechte band buiten het bad. Terwijl het zwembad op vrijdagmiddag gevuld is met sportieve dames op leeftijd, wandelen drie olijke broers langs de kant van het bad waarin ze zelf bijna dagelijks liggen. De gebroeders Breel trainen drie of vier keer per week in het Vrijburgbad en in het weekend spelen ze competitie. Voor de drie Souburgse broers is water polo veel meer dan een sport. „In het bad trainen we hard, maar DZK is voor ons vooral een heel gezellige vriendengroep. Na de trainingen en wedstrijden drinken we graag samen een biertje. En ook buiten het bad gaan we veel met elkaar om. Het is een leuke groep met veel jonge gasten", klinkt het opgewekt uit de mond van de oudste van de drie. Het waterpoloavontuur begon voor Robin toen hij als achtjarige tijdens het zwemmen in aanraking kwam met mini- polo. „Daarbij ben ik blijven hangen. Ik heb er vrienden gemaakt en mijn broertjes volg den vanzelf." „Voetbal ging het sowieso niet worden", vult Lennard lachend aan. „We kunnen geen van drieën rennen. Alex en ik hebben nog wel een tijdje op judo gezeten, maar op een gegeven moment viel dat niet meer te combineren en hebben we definitief voor polo gekozen. Dat het een echte teamsport is, heeft daarbij wel meegespeeld." Alex: „Toen ik dertien of veertien was, trainde ik maar één keer per week. De toen malige coach van het eerste team vroeg me wat ik eigenlijk wilde bereiken met water polo. Daarna heb ik een knop omgezet en ben ik er vol voor gegaan." Alex en Lennard volgden een intensief opleidingstraject in het Nationale Zwem- centrum te Eindhoven. „We moesten daar op zaterdagochtend om 9.00 uur staan. In Eindhoven zaten mensen met veel know how, we trainden er heel anders en hebben ontzettend veel geleerd." Twaalfde man Het resultaat was dat de twee jongste broers zich in rap tempo in het eerste team van DZK zwommen, terwijl broer Robin een vaste waarde is van het tweede team. Voor hoelang nog, is echter zeer de vraag. „We trainen altijd samen, dus ik ben aan het ni veau gewend en speel ook af en toe mee met het eerste team. Eigenlijk ben ik de twaalfde man van de selectie, maar ben vaak wel de eerste in de kantine", zegt Robin met een dikke knipoog. „Volgend seizoen hoop ik definitief de stap naar het eerste te kunnen maken. Het is wel een droom om nog heel lang samen met mijn broers waterpolo te Robin, Alex en Lennard Breel (vlnr) speelden in de tweede competitieronde voor het eerst samen in DZK 1. foto lex de meester spelen. De sport verbindt ons en houdt de hechte familieband in stand." In de tweede wedstrijd van dit seizoen hadden de broers de primeur om met z'n drieën voor hetzelfde team uit te komen. „Dat was tegen de huidige koploper, VZV. Uiteindelijk verloren we met slechts 11-8, wat een prima score voor ons was", herin nert Robin zich. „Pas tijdens de vrijdag avondtraining vroeg onze coach (Pim Bek kers) of ik de volgende dag met hen mee wilde doen. Daar moest ik niet lang over na denken. Helaas mag ik dit seizoen maar vijf keer meespelen met het eerste, anders zou ik niet meer bij het tweede mogen mee doen. En we zitten met een vrij smalle be zetting van de selecties, dus je wilt je eigen team ook niet in de steek laten." Het bijzondere van drie broers in één team werd na de wedstrijd op de voor hen gebruikelijke wijze in de stad gevierd. „Je zet samen een mooi resultaat neer. Na zo'n inspanning belonen we onszelf graag met een pilsje, dat is een gemeenschappelijke ei genschap", legt Alex uit. Bij DZK is het trio niet geheel uniek. Ook de broers Bas en Martijn Mechielsen spelen samen in het eerste team. „Wij trekken veel met hen op en proberen zelfs de vakanties op elkaar af te stemmen", aldus Robin, die 'toevallig' ook werkt op het kampeercen- trum van de familie Mechielsen. Het hoge vriendengehalte binnen het team is volgens de drie broers ook de kracht van DZK. „We zijn een hechte vrienden- ploeg, hebben geen grote ego's en iedereen is loyaal naar elkaar toe. ]e motiveert elkaar ook om niet te snel een training te 'skippen'. Het belangrijkste is dat de gezelligheid niet mag lijden onder de prestaties. Dat is er Helaas mag ik dit seizoen maar vijf keer meespelen met het eerste, anders zou ik niet meer bij het tweede mogen meedoen Voetbal ging het sowieso niet worden. We kunnen geen van drieën rennen Er wordt wel eens lacherig gedaan over je ballenknijper en je mutsje. Totdat ze komen kijken door de oude heren van de vereniging wel ingegoten. En als de sfeer goed is, draagt dat ook weer bij aan de teamprestaties." Dat klopt, als je kijkt naar de prestaties van DZK. Vorig seizoen werden de Vlissin- gers nog kampioen in de derde klasse, nu bivakkeren ze in het linkerrijtje van de tweede klasse. „De top zes is onze doelstel ling. Vooraf vonden dat heel wat, maar je merkt nu dat er misschien wel meer in zit. Persoonlijk heb ik de ambitie om op termijn nog een klasse hoger te kijken", zegt Alex zelfverzekerd. Daarvoor zouden de broers graag voorma lig DZK-speler Levy Kort (die nu met PSV in de eerste klasse speelt) zien terugkeren. Robin: „Verder is het wel moeilijk om ver sterkingen te halen. Zonder zwemachter- grond is het lastig om op latere leeftijd te beginnen met polo. In Zeeland zijn er maar drie waterpoloverenigingen en de spoeling bij de jeugd is dun. Doordat er zo weinig verenigingen in de buurt zijn, moet je in de jeugd ook vaak lange afstanden rijden om competitie te spelen. Dan kiest men toch sneller voor voetbal, zodat je lekker ieder weekend op je eigen eiland kunt spelen." Ook het fysieke karakter van de sport en de sfeer er omheen worden volgens Alex nog wel eens onderschat: „Er wordt wel eens lacherig gedaan over je ballenknijper en je mutsje. Totdat ze komen kijken. Dan zie je een hele dynamische sport, waarbij fysiek zwaar gestreden wordt. Bij DZK hangt er bovendien altijd een goede sfeer rond het bad. Bij grote clubs zie je nog wel eens een enorm zwembad, met slechts een handjevol mensen. Bij ons zit de tribune ie dere thuiswedstrijd goed vol. Het waterpolo leeft in Vlissingen." vrijdag 30 december 2016 gE Waterpolo is meer dan een sport voor Souburgse broers Breel Menno Kole Vlissingen JÉV(Af - Robin Breel (24) - Lennard Breel (21) - Alex Breel (19)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 91