VC Vlissingen zoekt verder naar voorzitter Lourens nieuwe trainer Kloetinge 3 procent verschil 15 Bomvolle soccerweek in Terneuzen Van der Hoeven, die in het verle den in een lager elftal van de Wal- cherse club speelde, was de afge lopen tijd aanwezig bij de wed strijden van het eerste elftal en gaf zijn ogen en oren de kost. „Het kriebelt weer als ik bij de club ben", zei hij begin november in deze krant. Tijdens een bestuursvergadering bleek hij echter niet op één lijn te zitten met het huidige bestuur van de club, dat bestaat uit inte rim-voorzitter en penningmees ter Chris van Tiel, interim-vice- voorzitter Peter Snaaijer, secreta ris Kilian van der Endt en Peter Lemsom (algemene zaken). Er kwamen vragen en menin gen op tafel, waarbij duidelijk werd dat Van der Hoeven over be paalde zaken anders dacht dan de mensen waarmee hij moest gaan samenwerken. Daarop besloot Van der Hoeven zich terug te trek ken. De functie van voorzitter is daardoor nog steeds vacant bij VC Vlissingen. Aan het einde van een rumoerig seizoen zwaaide Rens Reijnierse deze zomer na drie jaar en drie maanden af als voorzitter van de zondagclub. Pennings Het zittende bestuur van VC Vlis singen kijkt ondertussen ook al vooruit naar komend voetbalsei zoen. Of Ruud Pennings, die in maart van dit jaar de opgestapte Jurriaan van Poelje opvolgde, ook dan trainer is van de hoofdklasser moet op korte termijn duidelijk worden. KLOETINGE Marcel Lourens is met ingang van volgend seizoen de hoofdtrainer van zaterdag-eer steklasser Kloetinge. De 44-jarige Middelburger volgt dan Arie van der Zouwen op, die na twee jaar vertrekt bij de Bevelandse voet balclub. Lourens is geen onbekende voor Kloetinge. Hij voetbalde er van 1996 tot en met 2001 in het eerste team, dat toen in de hoofdklasse uitkwam. Daarna ging hij als as sistent verder bij dezelfde club. Luctor'88 was de eerste club waar Lourens hoofdtrainer werd. In Heinkenszand was hij drie sei zoenen werkzaam. Vervolgens had hij vier jaargangen FC Dau- wendaele onder zich. Daar nam hij medio 2016 afscheid. Momenteel volgt de Middelbur ger de cursus TCi. Hij loopt daar voor stage bij Kloetinge. Kostendrukkers Ringo Star be haalde zij een score van 70,46 pro cent. In de klasse ZZ-Zwaar was er twee keer feest voor Jeroen Okkema en DE-MACHO Z.I. Om te begin nen won de combinatie de eerste proef. In de tweede proef eindigde het duo op de tweede plaats. Vin cent Bol en De Kroo's Baltimore werden eveneens twee keer gehul digd. In zijn thuishaven greep hij in de eerste proef de tweede plaats. In proef twee moest het duo genoegen nemen met het brons. Cindy Boere en Brown Sugar completeerden het podium van de eerste proef, door de derde plek voor zich op te eisen. Mara de Vries en Dornenstern wa ren de besten in de tweede proef. Het ZZ-Licht werd woensdag avond gewonnen door Femke de Laat en Dark Pleasure. Hun score van 242 punten was net genoeg om het goud voor zich op te eisen. Zij voelden de hete adem van Ma rijke van Giesen en Hexagon's Fu rious echter in hun nek. Die com binatie haalde slechts een puntje minder (241 punten) en werd tweede. Plek drie was voor Emily Wiskerke en Aristocraat. Zij scoor den 238,5 punten en maakten het erepodium daarmee compleet. een profvoetballer die iedere dag aan zijn herstel kan werken staat er zes tot acht weken voor. Ik hoop in februari weer te kunnen voetballen." De oud-speler van Groene Ster Vlissingen is nu vrijwel dagelijks bij de fysiotherapeut te vinden. „Dat is niet leuk, het is vooral steeds hetzelfde. Het gaat stapje voor stapje en dan lijkt het of er niet veel vooruitgang in zit. Iedere dag zit ik op de fiets en train ik mijn bovenbeenspieren. Die moeten straks sterk genoeg zijn, want die spieren vangen alles op. Ik baal wel dat ik er sinds septem ber nog lang mee heb gelopen. Die knie bleef zeuren, maar het duurt hier allemaal zo lang voor dat je eens een foto kunt laten ne men of de uitslag binnen hebt." Tijdens de finaledag van het soccertoernooi zal hij volgende week zaterdag (7 januari) de bege leiding een beetje ondersteunen. Eversdijk zal ongetwijfeld ook nog even terugdenken aan de fi nale die hij in januari van dit jaar met Terneuzense Boys speelde. Buurman Terneuzen stond lang op een t-o-voorsprong en leek als winnaar het veld af te stappen, tot Maarten van Hecke in de slotmi nuut gelijkmaakte. „Het was een verdiende goal, maar hij viel wel uit de lucht", zegt Eversdijk. Een verlenging leek aanstaande. Eversdijk: „Met nog tien secon den op de klok kregen we een vrije trap. Ik dacht: laat ik eens uithalen. En die bal vloog er nog in ook. Die finale tegen Terneu zen kantelde echt in een halve minuut." Hij verwacht dat beide ploegen volgende week weer ver zullen komen, net als zijn oude club RCS. Bij de vorige editie verloren de Souburgers de strijd om de derde plaats na shoot-outs van Zaamslag. Of die laatste ploeg dit jaar weer mee gaat doen om de prijzen valt te bezien. De zater dag-tweedeklasser verblijft vol gend weekend in Londen, het tweede elftal van Zaamslag neemt tijdens de voorronden de honneurs waar. 19 PLOEGEN, 3 POULES vrijdag 30 december 2016 Ook in het nieuwe jaar gaat de zoektocht naar een nieuwe voorzitter verder bij VC Vlissin gen. Martin van der Hoeven liep de afgelopen maanden mee met het zittende bestuur en was lange tijd de belangrijk ste kandidaat om de opvolger van Rens Reijnierse te worden. Hij trok zich voor de algemene ledenvergadering echter terug, omdat hij niet op één lijn zat met het huidige bestuur van de zondag-hoofdklasser. Barry van der Hooft Vlissingen Chantal Nijpjes werd tweede in de Lichte Tour Intermediaire. FOTO RUBEN OREEL smaakmaker missen De voorronden van het soccertoernooi starten dinsdag 3 januari met RCS, Breskens, FC Axel, Philippine, Hoek, SDO'63 en Koe wacht (poule 1). Op 4 januari zijn ti telverdediger Ter neuzense Boys, Steen, Zaamslag, Corn Boys, Biervliet en Clinge aan de beurt (poule 2). Ter neuzen, HVV'24, Hontenisse, Vogel waarde, Sluiskil en IJzendijke vormen op donderdag 5 ja nuari poule 3. De eerste wedstrijden van de voorronden beginnen iedere avond om 19.00 uur. De beste zestien ploegen gaan door naar de finaledag. De jeugd Onder 13 (D-pupillen) komt woensdag in actie. De E-pupillen (Onder 11) spelen op donderdag. Op de finaledag spelen de winnaars van de jeugd Onder 13 jaar de finale, terwijl de G-teams van Ter neuzense Boys en FC Axel ook strijden om de winst. De soccerweek begint 2 januari met be- drijfssoccer. Marcel Lourens heeft na Luctor'88 en FC Dauwendaele een nieuwe club: Kloetinge. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90