Maertens wint bij De Kroo met O O) CD O 14 ZEELANI Shirin van Anrooij nogmaals eerste Tolhoek krijgt Middelkamp Trofee Van Bloppoel blijft bij Oostkapelle De voetballer van Terneuzense Boys is geblesseerd. LENEVERSDIJK KNIEBLESSURE Len Everdijk is er inde eerste week van 2017 niet bij. Een dag na haar overwinning in de Kasteel cross van Vorden sloeg Shirin van Anrooij weer toe. De veertienjarige veldrijdster uit Ka- pelle zegevierde gisteren in de Azencross in het Belgische Loenhout. Bij de nieuwelingen meisjes heerste ze in een internationaal deel nemersveld. Ze bleef de concurrentie bijna twee minuten voor. Bij de elite-vrouwen moest haar zus Lindy ge noegen nemen met een bijrol. Ze werd twin tigste op 2.46 minuten van winnares Sanne Cant. Anne Terpstra, van origine een Zierik- zeese, werd 28ste. Ze is mountainbikester en rijdt deze winter enkele veldritten. Wielrenner Antwan Tolhoek heeft woensdag avond in Heinkenszand de Theo Middelkamp Trofee gekregen uit handen van gedeputeerde Jo-Annes de Bat. Deze prijs is voor de wielren ner van het jaar in Zeeland. Tolhoek werd tijdens de eindejaarsmeeting voor de Zeeuwse wielersport in De Stenge ge huldigd vanwege zijn goede prestaties in 2016. De 22-jarige Yersekenaar, die voor Team Roompot uitkwam, viel voornamelijk op met zijn begtrui in de Ronde van Zwitserland. Hij verdiende onder meer met dat tricot een con tract bij ProTour-ploeg LottoNL-Jumbo. Milan Vader werd in Heinkenszand uitgeroe pen tot mountainbiker van het jaar. De Mid delburger werd zesde op het EK voor beloften en eindigde als achtste op het WK. Zaterdag-tweedeklasser Oostkapelle gaat door met trainer Jaimy van Bloppoel, die nu bezig is aan zijn tweede seizoen bij de Walcherse club. Oostkapelle staat in de brede midden moot met achttien punten uit dertien duels. Voor de vrouwen van Oostkapelle, die in de eerste klasse voetballen, moet het bestuur wel op zoek naar een nieuwe trainer. Ilona Stouthamer stopt na haar derde seizoen. Bij zaterdag-vierdeklasser Wemeldinge moet het bestuur op zoek naar een nieuwe trainer. Nels Rijvers, die nu aan zijn tweede seizoen bezig is bij de voetbalvereniging, heeft aange geven er niet nog een jaar aan vast te willen knopen. In de derde klasse A heeft VCK Thomas de Ridder langer aan zich kunnen binden. Voor de trainer wordt het dan zijn derde seizoen in Koudekerke. Het bestuur van VCK is content over de samenwerking. Het eerste team staat op de twaalfde plaats. Wim Fenijn gaat nog een seizoen door bij zondag-vierdeklasser Biervliet. Hij is nu bezig aan zijn eerste jaar bij de Zeeuws-Vlaamse vereniging. m Schaatsen Van Oeveren Dinsdag 3 januari worden de eer ste voorronden van het soccertoer nooi in Terneuzen gespeeld. In to taal hebben negentien clubs zich ingeschreven en zestien daarvan stromen door naar de finaledag. Terneuzense Boys zal daar onge twijfeld bij zijn, ook al mist het met Len Eversdijk één van de smaakmakers van de afgelopen ja ren. De aanvallende middenvelder is herstellende van een knieoperatie en staat voor het eerst in jaren niet tussen maar achter de boarding. „Ik baal er wel van", zegt Evers- dijk. „Bij de club leeft het soccer altijd heel erg. Ik moet eerlijk be kennen dat het voor André Siere- veld en mij toch net iets anders is. Wij wonen niet in Zeeuws-Vlaan- deren en we merken dat het hier wat meer leeft." Is dat de laatste jaren ook niet een beetje afgenomen? .Misschien wel ja. Ik vind het niveau in ieder geval minder dan een paar jaar ge leden." Eversdijk speelde inmiddels vijf soccerfinales op rij: drie met RCS, twee met Terneuzense Boys. Hij won er vier en is op de ranglijst van de afgelopen dertig edities de speler met de meeste goals in fina les. „Ik heb er nu acht gemaakt", weet hij. De komende jaren wil hij er daar nog graag wat aan toevoe gen, als hij hersteld is van zijn blessure. De middenvelder werd in december geopereerd aan zijn linkerknie, nadat hij maanden had lopen sukkelen. „Ik begon goed aan het seizoen en speelde in de eerste drie wed- strijden echt lekker. Ik had vijf as sists achter mijn naam en was be langrijk voor het team. Dat wilde ik ook graag, want het seizoen er voor was echt klote. Ik was te zwaar, stond af en toe in de basis en zat daarna weer op de bank. Ik leefde er niet voor. Afgelopen zo mer heb ik veel getraind, waardoor ik fitter aan het seizoen begon. De eerste wedstrijden ging het prima, tot ik me tijdens de training ver stapte." Zijn linkerknie, legt Eversdijk uit, is een knie met een verleden. „Zes jaar geleden heb ik een kijko peratie ondergaan omdat het niet goed voelde. Ze konden niets vin den, maar kort daarna scheurde ik Gelukkig was er niets met mijn kruisband, maar ik had wel een scheur in mijn binnenste meniscus mijn kruisband af. Ik heb me nu in Capelle aan den IJssel door de zelfde arts laten opereren. Geluk kig was er niets met mijn kruis band, maar ik had wel een scheur in mijn binnenste meniscus. Bij Maertens behaalde tijdens de dres- suurwedstrijd op haar paard Le gend of Loxley namelijk een score van 67,96 procent. Dat was ruim 3 procent meer dan Chantal Nijpjes op Checavara N. Die combinatie uit Sint Laurens behaalde een percen tage van 64,67 procent en eindigde daarmee op de tweede plaats. Mar- gretha Vink en We'll See reden naar een score van 62,30 procent en be haalden daarmee het brons in de Lichte Tour Intermediaire. Ook de zege op de Lichte Tour Prix St. George ging naar Maertens en Legend of Loxley. Amzone en paard bleken in vorm en koersten in deze klasse naar een score van 72,78 procent. Het verschil met de num mer twee was alleen wel wat klei ner dan tijdens de Intermediaire- proef: slechts r procent. Danielle van Mierlo en Custom Zadels Day- ano behaalden namelijk een score van 70,79 procent en grepen daar mee het zilver. Plek drie was voor Lisanne Zoutendijk, die een dag eerder ook al in de prijzen viel. Op vrijdag 30 december 2016 VELDRIJDEN WIELRENNEN Nels Rijvers vertrekt aan het einde van het seizoen bij Wemeldinge. fotoizaakverkeste VOETBAL Op nieuwjaarsdag is in het ver nieuwde Thialf in Heerenveen het Nederlands kam pioenschap mara thonschaatser De senioren rijden 150 rondes. Niels Mesu uit Middel burg, vorige week winnaar van de KPN Vierdaagse, geldt als één van de titelkandidaten. Bij de beloften staat onder ande ren Rico van Damme aan de start. De Yerseke naar is na een operatie terug in het peloton. 1 De wegen van trainer Ronald van Oeveren en zon dag-derdeklasser Cluzona uit Wouw scheiden na dit seizoen. Dat heeft het bestuur in overleg met de Roosendaalse coach besloten. Hij is nu aan zijn tweede jaar bezig. De van origine Schouwse oefen- meester trainde in het verleden ook al de Zeeuwse clubs Tholense Boys, Bruse Boys en Zierikzee. Soccertoernooi moet Barry van der Hooft Terneuzen Len Eversdijk maakte begin 2016 de winnende in de finale. FOTO PETER NICOLAI - Len Eversdijk Saskia Maertens en Legend of Loxley hebben gisteravond de Lichte Tour Intermediaire-wed- strijd tijdens de oudjaarscon- coursen van Stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland op hun naam geschreven. De combina tie had een ruime voorsprong van 3 procent of meer op de overige vijf combinaties die aan de wedstrijd meededen. Daniel Vervelde Nieuw- en Sint Joosland Saskia Maertens wint met overtuiging de Lichte Tour In termediaire. Het verschil met de rest is 3,29 procent. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89