Ijl. Kerk Oostburg houdt viering met Top2000 Ve [ekke^te ü(i'ehoi[en( OLIEBOLLEN DRIVE-IN 10 OLIEBOLLEN VOOR 7,95 [III >jT r? IB LI E KI -oöuJu). Alle Stappen Tellen: virtueel naar Spaanse bedevaartsplaats wandelen 7 De lekkerste oliebollen koop je natuurlijk bij Bliek Heesterbakkers. lit jaar zijn er ook Glutenvrije oliebollen verkrijgbaar!* RIJDAG 30 EN ZATERDAG 31 DECEHBE l(ijk ooor meer info en aiie k oenkoojp aweMen ojd: Na drie maanden flink doorlopen kwam de finish in Santiago de Compostella voor John Smael uit Westdorpe in zicht. Vanwege een klein accidentje op het toilet strandde hij echter bij de Spaanse grens. Smael is behalve initia tiefnemer ook deelne mer aan Alle Stappen Tellen, het wandelini tiatief van Koesterpas. De tocht naar Santiago is virtueel. Smael verblijft gewoon in Zeeuws-Vlaanderen, waar hij zich als directeur van Prosano bezig houdt met arbeidsomstandighe den en sportgeneeskunde. Sinds op 1 oktober Alle Stappen Tellen van start ging, houdt hij »-•- 2T* v-A.\ met een stappenteller bij hoeveel kilometer hij per dag loopt en ziet zijn voortgang vertaald in een vir tuele wandeltocht naar de Spaanse bedevaartplaats. Verder dan de Spaanse grens komt hij voorlopig niet. De reden is nogal aards en herkenbaar. „Ik heb mijn stappen teller in de wc laten vallen." De snelste van de inmiddels 900 deelnemers is na 2.406.622 stappen al bijna bij de eindstreep, Santiago de Compostella. Ding de Jong uit Maassluis is volgens Smael van Koesterpas ook wel heel erg fana tiek. Smael is een groot pleitbezor ger van lopen. „Als je googelt naar de voordelen van wandelen, dan schrik je. Het is echt zó goed. En wandelen kan altijd. Vijf kilome ter per dag. En dan bedoel ik niet een keer in de week 35 kilometer, maar drie, vier keer per week een flinke wandeling." Zelf zet hij per maand tussen de zes- en achthon derdduizend stappen. „Ik voel me onrustig als ik niet kan wandelen. We hebben in Zeeland het geluk dat we overal dichtbij wandelrou tes zitten. Anders dan in bijvoor beeld Amsterdam waar je steeds weer moet wachten voor een ver keerslicht. Hier kun je op sommige plaatsen nog uren wandelen zon der dat je iemand tegenkomt." Alle Stappen Tellen is voorals nog een vooral Zeeuws-Vlaamse aangelegenheid. Het gros van de deelnemers is van bezuiden de Westerschelde. De laatste tijd ziet Smael een toename van groepen die zich aanmelden voor de wan deluitdaging. En als Santiago bereikt is? „Dan zoeken we een nieuwe uitdaging. Nog verder. We hebben de men sen een doel gegeven voor een jaar en we willen niet dat het daarbij blijft. Loop naar de Maan is al ge suggereerd. 384.000 kilometer. Of naar Rome. Daar moeten we nog over brainstormen. Het wordt in elk geval leuk." Informatie:koes- terpas.nl/alle-stappen-tellen. Imagine van John Lennon werd vo rig jaar als nummer één gekozen in de landelijke Radio 2-lijst, als te ken van hoop na de aanslagen in Parijs. Dit jaar is Bohemian Rhap sody terug aan de top. Het nummer van rockband Queen voert voor de veertiende keer de lijst aan. De Top 2000-viering in de Eligius kerk in Oostburg blikt in muzikale vorm terug op het afgelopen jaar. Balletschool Anita Bekers Oost burg, de band Imaginary en een koor brengen nummers uit de hit lijst. We vroegen organisator Gijs Kamphuis welke nummers uit de Top 2000 volgens hem het jaar 2016 het beste beschrijven. Zijn top drie: Kamphuis: „2016 is in mijn ogen het jaar van de mensen die veel hebben geroepen, maar dat vaak deden zonder argumentatie. Toch lukten het ze om mensen die de dialoog zochten te overschreeu wen. Een goed voorbeeld is de dis cussie rond Zwarte Piet. Daarin is heel veel geschreeuwd, zonder enige richting. Dat willen we tij dens de viering naar voren laten komen door de versie van metal- band Disturbed te spelen." Kamphuis: „Dit nummer uit de Top 2000 heb ik gekozen om alle overleden popsterren te eren. Er zijn dit jaar ongelooflijk veel be roemde artiesten overleden. Het lijstje is oneindig. David Bowie is één van de bekendste, maar we moeten ook Mieke Telkamp, Keith Emerson en Eddy Wally - om er een paar te noemen - niet verge ten. Ik zing zelf en een van mijn ei gen helden (Leonard Cohen) is ons ook dit jaar ontvallen." Kamphuis: „Dit nummer heb ik gekozen om de songtekst. In het laatste vers zingt zanger Don Hen ley It may be rainin', but there's a rainbow above you. You better let so mebody love you, before it's too late. Dankzij Facebook is voor iedereen 2016 was de eenzame desperado onder de jaren in 2016 de winkeletalage prachtig verlicht, maar is het in het maga zijn heel donker. Daarmee wil ik zeggen dat we ons dit jaar heel erg positief hebben geprofileerd op sociale media, terwijl we over het algemeen vereenzamen. 2016 was de eenzame desperado onder de jaren. Dat zou beter moeten kun nen in 2017." De viering in de Eligiuskerk be gint om 20.00 uur en is gratis toe gankelijk. De collecte is bestemd voor Stichting Mascura die de laat ste wensen van chronisch zieken in Zeeuws-Vlaanderen uit laat ko men. (ALLEEN GELDIG BIJ DE DRIVE IN) vrijdag 30 december 2016 Santiago als eindbestemming Guido van der Heijden Terneuzen y John Smael: „Ik voel me gewoon onrustig als ik niet kan wandelen." fotocamileschelstraete am Voor het tweede jaar op rij klin ken geen normale kerkliederen, maar popnummers uit de ge luidsboxen van de Eligiuskerk in Oostburg. In het kader van de Top 2000, een jaarlijkse lijst van de tweeduizend beste pla ten ooit op Radio 2, houdt de protestantse gemeente De Brug er vandaag, vrijdag, een eigen Top 2000-viering. Jessy de Cooker Oostburg Sound of Silence - Simon and Garfunkel Thank You for The Music - Abba Desperado - Eagles - Gijs Kamphuis, organisator Ve lekkere óiieho(len( M E E S T E R B K R E R S 'kijk voor meer informatie en de verkrijgbaarheid op www.besteoliebolvanzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 86