30 Zeldenrust-Steelantcollege kiest voor zelfstandigheid nogtotmorgen De samenwerking tussen de vier Zeeuws-Vlaamse middelbare scholen gaat niet door Het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen is afgehaakt. Oudejaarstrekking 31 december Cindy van den Broecke wil met haar foto's asieldieren helpen HÉ rBBaö Het centrum van Nieuwvliet veranderde gisteren in een groot feeëriek verlicht wonderland. Alle huizeri en tuintjes waren verlicht. Vrijwilligers van de Karekasse, gestoken in Cadzandse klederdracht, verkochten vers gebakken sui kerwafeltjes voor hun museum. De jeugd, verkleed als Min nie Mouse, bracht knipperende ledverlichting aan de man. De derde editie van de WinterWonderWandeling Sinte Pier was, ondanks de kou en mist, meer dan geslaagd. Het zag er begin dit jaar nog zo hoopvol uit. Het Reynaert College in Hulst, het Zwin College in Oost burg en De Rede in Terneuzen wa ren al een tijdje met elkaar in ge sprek over samenwerking, in ant woord op het dalende leerlingen aantal. Het Zeldenrust-Steelantcol lege (ZSC) in Terneuzen sloot zich hier in februari bij aan. Tien maan den later is alles terug bij af. In de loop van het jaar is veel overlegd en onderzocht, met als re sultaat dat het ZSC heeft besloten uit het samenwerkingsproces te stappen. Het besluit is niet licht vaardig genomen, geeft voorzitter Jos de Kooning van de centrale di rectie van de school aan. Hij noemt verschillende redenen. Het ZSC koestert zijn identiteit als christelijke school. Een bestuur lijke fusie zoals de andere scholen wilden, volgens De Kooning, past daar niet bij. Ook zet hij vraagte kens bij de voordelen van de inrich ting van één algemeen diensten centrum, waarin onder meer per soneelszaken en administratie zou den opgaan. „Mijn ervaring is dat dit zeker de eerste jaren meer geld kost dan het oplevert." Voortzetting van het samenwer kingsproces zou ook veel energie en menskracht kosten, aldus De Koo ning. Hulp van buiten zou inge huurd moeten worden. Het ZSC is daarop uiteindelijk tot de conclusie gekomen dat er te weinig meer waarde zit in samenwerking. ledereen moet wel willen en kunnen samenwerken Frank Neefs, bestuurder-alge- meen directeur van het Zwin Col lege en trekker van de samenwer king, klinkt teleurgesteld. „Ik had het liever anders gezien", zegt hij. „Samenwerking tussen alle vier scholen is de beste optie, samen werking tussen drie scholen is de op één na beste oplossing. De koers blijft dat wij met iedereen willen samenwerken die kiest voor duur zaam kwalitatief goed middelbaar onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen, maar iedereen moet dan wel willen en kunnen." Het ZSC telt zo'n 1500 leerlingen tegen ongeveer 1400 bij het Rey naert College, plusminus 1000 bij De Rede en ruim 900 bij het Zwin College. Het ZSC mocht dit jaar zelfs nog extra scholieren begroe ten. „Maar ik maak me geen illu sies", merkt De Kooning op, „ook wij ontkomen niet aan krimp." Nu telt Zeeuws-Vlaanderen nog een kleine 5000 middelbare scholieren, in 2021 zullen dat er 4000 zijn. De Kooning houdt de deur wel open. Als andere middelbare scho len docenten boventallig moeten verklaren, is hij bereid hun bij va catures voorrang te verlenen. Ook staat hij open voor samenwerking om een gymnasium en vwo- en havo-afdelingen waarvoor weinig leerlingen zijn, te kunnen behou den in Zeeuws-Vlaanderen. december vrijdag 30 december 2016 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND4 Wond Bundeling scholen ketst af Harmen van der Werf Terneuzen -Frank Neefs, bestuurder algemeen bestuurder Zwin College omroedzeeland VANAVOND 20u30 22U00 l\ aiEen dramatische gebeurtenis leeft voort I De tien van Renesse Staatsloterij staatsloterij.nl Nederlandse Loterij SPEEL BEWUST 18+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83