Waylon en Nielson op Aemstie Plan Delta Energy ligt zes weken ter inzage [BLIEK 6 De lekkerste oliebollen koop je natuurlijk bij Bliek Heesterbakkers. )it jaar zijn er ook Glutenvrije oliebollen verkrijgbaar!* RIJDAG 30 EN ZATERDAG 3l DECEMBER Dat staat in de toelichting op het plan, dat de komende zes weken ter inzage ligt. In overleg met de ge meente Goes wil Delta nabij het bestaande hoogspanningsstation aan de Ongereedweg een akker van bijna vijf hectare vol zetten met zonnepanelen. De gemeente is eigenaar van de locatie, die in eerste instantie in beeld was voor de aanleg van be drijventerrein De Poel V. Voorlopig is daar echter nog geen zicht op. Daarom wil de gemeente de gronden beschikbaar stellen voor het grootschalig opwekken van duurzame energie. Het gaat om het perceel ten zui den van het Poelbos, tussen de On gereedweg en de Sinoutskerkse- weg. Het terrein heeft met de op pervlakte van 4,6 hectare een maxi male opwekkingscapaciteit van 3,5 megawatt, genoeg voor ongeveer duizend huishoudens. De panelen hebben een maat van 1 bij 1,6 meter. Er worden twee panelen tegen el kaar geplaatst. De panelen staan on der een hoek van 15 graden op stel lingen met een betonnen voet als i Het zonnepark heeft met een oppervlakte van 4,6 hectare een maximale capaciteit van 3,5 megawatt fundering, die op het maaiveld is geplaatst. De panelen steken maxi maal 1,5 meter boven het maaiveld uit. Dat is een belangrijke rand voorwaarde voor het ontwerp van het zonnepark. De meeste fietsers en wandelaars kunnen zo nog over het zonnepark heen kijken, het uit zicht en de zichtlijnen worden niet aangetast. Op het terrein komt een pad van vijf meter breed voor de ontslui ting. Uit veiligheidsoogpunt en om vandalisme te voorkomen, wordt rondom een afgesloten hekwerk van twee meter hoog met infra- roodcamera's geplaatst. Knotwilgen Het zonnepark zal landschappelijk worden ingepast, dat betekent dat een Zeeuwse haag, knotwilgen en een bloemrijke akkerrand worden aangeplant. Twee transformator huisjes krijgen een donkergroene kleur. De aanleg van het zonnepark kost twee miljoen euro. Voor komend jaar wordt een beroep gedaan op de Stimuleringsregeling Duurzame Energieproductie+ van het rijk. Hoewel de gronden direct beschik baar zijn, is nog niet precies duide lijk wanneer de aanleg begint. Dat mag in elk geval niet tijdens het broedseizoen, globaal tussen 15 maart en 15 augustus. BURGH-HAAMSTEDE Way lon treedt zaterdagavond 28 ja nuari met zijn band op in Burgh- Haamstede. Hij staat op de twaalfde editie van festival Aemstie Alive. Waylon brak door na zijn deelname aan Hol land's Got Talent en werd we reldberoemd door zijn samen werking met Ilse de Lange. Als de Common Linnets deden ze mee aan het Eurovisie songfesti val. Naast Waylon treedt ook de Nederlandse singer-songwriter Nielson op. Vuurwerk is te ver wachten van de vier vrouwen van rockformatie Luminize uit Kroatië. De zevenmansformatie The Dirty Daddies (die ook al eens op Concert at Sea stond) sluiten de avond af. Vuurwerk is te verwachten van de vier vrouwen van Luminize Kaarten voor Aemstie Alive kosten 25 euro en zijn verkrijg baar via aemstie.nl. Eerder op die dag komt de mu sical Peter Pan door het Neder lands Jeugd Musical Theater naar Burgh-Haamstede. Deze profes sionele musical staat normaal gesproken alleen in theaters, maar voor Aemstie maken ze al jaren een uitzondering. Kaarten hiervoor (entree 12,50 voor een kind en een volwassene) zijn ook via de site te bestellen. IN DE REGIO Natuurmonu menten opent het nieuwe natuurjaar Thema expositie Azië in Erasmuspark Diverse activiteiten Bibliotheek MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 30 december 2016 BE- Zonnepark levert aan 1.000 huizen Het nieuwe zonnepark dat Delta Energy wil aanleggen op een akker aan de Ongereedweg bij Goes, kan duizend huishoudens van stroom voorzien. Luc Oggel Goes Ve [ekkerfite oiieboden1. 'kijk voor meer informitie en de verkrijgbaarheid op www.besteoliebolvanzeeland.nl KWADENDAMME Natuurmonumenten opent het nieuwe jaar op zondag 8 ja nuari in verschil lende natuurgebie den met een warm welkom. Op deze dag verwelkomen boswachters de na tuurliefhebbers met een gratis kopje warme chocolade melk en een toost op een nieuw na tuurjaar. De verwel koming begint om 11.00 uur aan de Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme en eindigt 15.30 uur. GOES Goese Polder Expressief houdt op vrijdagavond 6 januari een expo sitie in het kader van het Azië-jaar van de gemeente Goes. De inloop begint om 19.00 uur en om 19.30 uur opent wethouder Meeuwisse van cultuur van de ge meente Goes de thema-expositie Azië in het Erasmuspark. De avond wordt omlijst met muziek en waarschijnlijk ook dans. De kunstwer ken worden ge maakt aan de hand van een zelfgeko zen sprookje, mythe, verhaal of fabel uit een Azia tisch land. Het eindresultaat wordt geëxposeerd met een zelfge maakte, passende korte tekst of ge dicht. Er hebben zich al 25 kunste naars aangemeld voor deelname. MIDDELBURG Het Planbureau en de Bibliotheek van Zeeland hebben hun programma voor de eerste maand van 2017 bekendgemaakt. Op 6 januari is kin derfilm De Noten kraker om 14.00 uur in de aula van de Zeeuwse bieb te zien. Op 10 januari vindt er een Mas terclass Taal plaats in boekhandel 't Spui in Vlissingen. De masterclass wordt gehouden door de schrijver Jan Vantoortel- boom en begint om 19.30 uur. ZAALVOETBALTOERNOOI GOES Omnium in Goes ademt deze kerstvakantie weer voetbal tijdens het jeugdkerstzaalvoetbaltoernooi. Jonge spelers van voetbalverenigingen Apollo, Bevelanders, Goes, Arendskerke, Kloetinge, SSV en Wolfaartsdijk nemen het tegen elkaar op bij de 45ste editie van het evenement. Gis teren en vandaag zijn de plaatsingswedstrijden voor de fina les, die op oudejaarsdag worden gespeeld, fotomarcelledavidse ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 13.30-16.00 uur - Oudejaars middag met muzi kale medewerking van Peter Wessel en Marieke Bro- kamp en veiling van spullen en brocante GOES Omnium, vanaf 08.00 uur - Jeugd kerstzaalvoetbal- toernooi; Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Josje Verton; Grote Markt, 09.00-22.00 uur - Openstelling Schaatsbaan; Mo lenplein, 16.00 uur - Voorstelling Kerst circus Barani HEINKENSZAND Binnenllit, Schou- wersweg 7, 09.30- 17.30 uur - Exposi tie Jan Berndsen; Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur- Expositie Haydi Ca meron en Eveline van de Putte; OUDELANDE Galerie Luctor, 13.00-19.00 uur- Expositie Marius van Nieuwkerk (schilderijen en te keningen) en Lies van Strijdhoven (ke ramiek) OUD-SABBINGE Buurtvereniging 't Ouweland, 20.00 uur - Onthulling So cial Sofa SINT ANNALAND Museum de Mee- stoof, 14.00-17.00 uur - Kerstexposi tie door 14 Thoolse kunstenaars YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - wekelijkse weekmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74