NYNKE DE JONG Machinisten van NS leggen het werk neer 0 SALE *1 r SWISS-SEN SE 6 VJ Column Ukent me inmiddels al een paar maanden, en weet dus dat ik graag de vloer aanveeg met achterlijke marke- tinggebbetjes voor mannen, dan wel vrouwen. Zo was er natuur lijk de was-emulsie voor je va gina die tienermeisjes moesten gebruiken omdat ze anders last zouden krijgen van onaange name geurtjes daarbeneden. slogan 'Jupiler: mannen weten waarom' hoor. Alsof vrouwen met grote vraagtekens in de ogen een flesje bier aan de lippen zetten. Alsof mannen alleen van bier kunnen ge nieten wanneer er een sfeertje om heen hangt dat zegt: jij bent een echte man, met je echte mannenvrienden. Vrouwen begrijpen je niet. Dus ga maar lekker met je vrienden het bos in, om een everzwijn te vangen en een groot vuur te ma ken, terwijl je vrouw thuis de zoete witte wijn achterover klokt omdat zij toch niet snapt waarom. Hou toch op, marketingmen sen. Echte mannen hebben geen bier nodig om zich stoer en onaf hankelijk te voelen. Overigens stel ik de 'waarom'-vraag bij bier vooral de ochtend nadat ik bier heb gedronken. Maar goed, echte mannen heb ben dus bier. En wat krijgt de echte vrouw? Een vriend kwam deze week met het antwoord aanzetten. Die krijgt tegenwoor dig Mama's Moment, een drankje van babyspullenprodu- centLief: 'Het fruitdrankje voor de actieve vrouw.' Boordevol vi taminen en voedingsstoffen voor de moeder, in de smaken sinaas appel-passievrucht en aarbei-li- moen. Ik vroeg me af of dat met port of met gin zou zijn, maar er blijkt dus helemaal geen drank in te zitten. Begrijpelijk voor zwan gere vrouwen en zij die nog borstvoeding geven, maar als ik even voor alle jonge moeders mag spreken: die denken na een lange dag diarreebillen afvegen, kiekeboe spelen en halfopgevro- ten ligakoeken uit de convector- put gepulkt te hebben niet: ik heb echt behoefte aan de verfris sende smaak van aloë vera. Ja lek ker, als de licht verdovende smaak van alcohol er ook maar doorheen te proeven is. Dus, lieve marketeers. Als jul lie dan toch zo graag iets speci aals voor moeders willen maken, kom dan niet aanzetten met een fruitsapje dat smaakt naar body lotion. Geef ons een jonge klare. Moeders weten waarom. Echte mannen hebben geen bier nodig om zich stoer te voelen UTRECHT Boze treinmachinisten en conducteurs zijn van plan op woensdag tl januari een 'landelijk groot werkoverleg' te houden in Utrecht. Naar alle waarschijnlijk heid leggen ze het werk aan het be gin van de middag enige tijd neer, uit onvrede over onder meer de nieuwe dienstregeling. Een woordvoerder van de machi nisten verwacht 'een veelvoud' van de 400 a 500 NS'ers die meededen aan het vorige groot werkoverleg, eind oktober in Amsterdam. Ook voorziet hij aanzienlijke gevolgen voor het treinverkeer. Vooral het rijden op vaste trajec ten (het zogeheten rondje om de kerk) zorgt voor onvrede onder het NS-personeel. Het zou namelijk lei den tot concentratieverlies, waar door machinisten meer fouten zou den kunnen maken. De NS heeft nieuwe roosters toegezegd, maar dat duurt de machinisten en con ducteurs te lang. De werkschema's komen voor de machinisten in april en voor de conducteurs in juni. Verbod De rechter verbood vorige week al een staking door machinistenvak bond VVMC. Het kort geding was aangespannen door de directie van NS, die daarbij werd gesteund door reizigersorganisatie Rover. Toen wilden machinisten op vrijdagoch tend, de laatste werkdag voor de kerst, het werk neerleggen. De rechter vond de staking toen nog te vroeg, omdat partijen nog in ge sprek waren en de VVMC in haar brief niet duidelijk genoeg had ge steld dat er al sprake was van een ultimatum. De WMC is de grootste vakbond van rijdend personeel bij de NS. Een staking van enkele honderden machinisten en conducteurs zou de W De machinisten van NS zijn vooral fel gekant tegen het zogeheten 'rondje om de kerk' complete dienstregeling van NS overhoop kunnen gooien. Daar naast is er sprake van een risico voor de veiligheid als grote mensenmas sa's op onder meer perrons bij el kaar staan. Andere vakbonden willen de door de NS beloofde verbeteringen afwachten. Een woordvoerder van de NS verklaarde gisteren dat het bedrijf nog steeds in overleg is met de spoorvakbonden, onderne mingsraad en andere betrokken partijen. „Alle partijen spreken el kaar regelmatig. Dat willen we af wachten." COMPLETE 2-PERSOONS BOXSPRING vrijdag 30 december 2016 GO @nynke onae k are Maar u zou me ook moeten zien, elke keer wanneer ik de 90 dagen omruilgarantie* Ruim 90 winkels in Europa Persoonlijk advies Uitgebreid assortiment Prijs ind. bezorging en montage BOXSPRINGS S MATRASSEN SwissSense.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6