tt Demonstrant krijgt 400 euro compensatie 5 Kind (6) kritiek na uren op balkon 859pp Het paar dat maandag in het Belgische Sint-Joost-ten- Node hun 6-jarige zoontje vijftien uur lang in zijn py jama in de kou op het balkon liet staan, riskeert zware cel straffen. De 31-jarige moeder en de 21-jarige stiefvader zijn door de onderzoeksrechter in verdenking gesteld wegens het folteren van minderjari gen door hun ouders of een persoon die gezag over hen heeft. Op dat misdrijf staan celstraffen van 20 tot 30 jaar. De rechtbank kan lagere straf fen uitspreken als ze rekening Als het zo doorgaat, dan is het schrijven van kerkmuziek over tien jaar alleen nog te doen als hobby houdt met verzachtende om standigheden. Het Brusselse parket overweegt ook om beide ouders uit het ouderlijk gezag te laten ontzetten. De moeder en de stiefvader werden door de lokale recher che verhoord en van hun vrij heid beroofd. Uit die verhoren zou blijken dat de jongen van 5.00 uur 's ochtends tot 20.00 uur 's avonds op het balkon had moeten blijven als straf, omdat hij zelf eten had ge zocht in de keuken. De jongen ligt nog steeds in kritieke toe stand in het ziekenhuis. Van der Steur hoorde dinsdag van reis Amri Minister Ard van der Steur (Veiligheid en Justitie) heeft dinsdag gehoord dat Anis Amri waarschijnlijk in Ne derland was. De autoriteiten hoorden vrijdag al dat de ver moedelijke dader van de aan slag in Berlijn een Neder landse simkaart had. Maar pas dinsdag werd duidelijk dat hij in ons land op camera beelden te zien was. Hij was waarschijnlijk op woensdag 21 december in Nijmegen. BUURTWACHT ren. De rellen van 2010 hebben Cu- lemborg ook goeds gebracht, ver klaarde hij bij zijn afscheid. Er is volop geïnvesteerd in de Terweijde: „We kennen alles en iedereen, spe len in op de problemen. Mensen willen helemaal niet weg uit Ter weijde, dat zegt ook wat." „Jaaa, dat heeft-ie goed gezegd," schampert een buurtbewoner. „Wat een geklets. Hij kent dus iedereen, maar ondertussen gaat de ellende gewoon door. Ik woon al jaren in Terweijde en er is helemaal niks ver anderd. Nu er een toekomstige mos kee in de fik is gegaan, wachten ons een paar hete nachten, denk ik zo." DEN HAAG 39 in 2014 opge pakte demonstranten hebben deze week een schadevergoe ding ontvangen voor hun arres tatie tijdens een protest bij de Israëlische ambassade in Den Haag. Dat meldt hun raadsman Willem Jebbink. Ze werden aangehouden na een protest te gen Israëlische bombardemen ten op Gaza. Als reden werd verstoring van de openbare orde opgegeven, maar het Openbaar Ministerie seponeerde vrijwel alle zaken. De demonstranten kregen een schadevergoeding van circa 400 euro per persoon. „De beslissing van de rechtbank zal gemeenten en de politie inprenten dat de monstranten niet zomaar kun nen worden opgepakt", aldus Jebbink. neemt je mee 41 groepsreizen al vanaf Meer weten? Bel 070 3 0 76 700 o f kijk snel op nrv.nl vrijdag 30 december 2016 GO SINT-JOOST-TEN-NODE Jan Marten de Vries Schrijver van het geestelijke lied kreeg gelijk van de rech ter. De kerk mag zijn werk niet zonder toestemming kopiëren. TERRORISME de fik gaan?' laten zien dat we als bewoners zelf kun nen meehelpen voor de veiligheid, dat het niet alleen een taak van de politie is", legt Abdennour uit. Ze lopen een rondje, net als ze dat tijdens het wachtlopen doen, en worden en thousiast begroet. „We kennen ieder een", zegt Ilias. En ja, zegt Abdennour, de enige autobezitter van het drietal, hij vraagt zich 's avonds ook weieens af of zijn voertuig er de volgende ochtend nog staat. Over af gelopen nacht willen ze niet te veel kwijt. Wie het heeft ge daan weten ze niet, ze willen vooral her haling voorkomen, de dader(s) afschrik ken. En mochten ze een heterdaadje zien: „Dan nemen ze eerst met mij con tact op", zegt Kamal. „En dan beslissen we of we de politie direct bellen of eerst contact leggen." Dat de reacties op soci ale media beslist niet allemaal positief zijn weten ze. „Maar we doen het niet voor die mensen, we doen het voor onze medemens", zegt Dat zich geen Ne derlandse jongeren hebben gemeld vindt Kamal jammer. Aan de andere kant snapt hij het wel. „Die willen graag uit gaan. Moslimjonge ren doen dat so wieso minder. En er doen wel twee jonge moeders mee", klinkt het er triomfantelijk achteraan. Margreet Terpstra Culemborg Ze lopen midden in hun wijk, Terweijde. De handen diep in de zakken op deze ijskoude, mistige middag. En de ko mende nachten wordt het alleen maar kouder, besef fen Abdennour Bourkha (24), Ilias Dahri (21) en Kamal Benmoghyt (22). Maar hun besluit staat vast: ze gaan, met meer dan tien anderen, wachtlo pen in Culemborg. Zodat er in ieder geval de komende avonden geen auto's in de hens gaan. Hopen ze. Waarom ze mee doen? „Veiligheid", klinkt het uit drie monden. „We willen Verre rondreizen zijn ons specialisme en volgens onze reizigers zijn we er goed in. Een boeiende groepsreis of een privéreis met z'n tweeën, met familie of vrienden. Java Bali Groepsreis 17 dagen, al vanaf Highlights van Java en alleen bij NRV ook Bali, incl. relaxen aan het strand van Sanur Beste van Sri Lanka Groepsreis 16 dagen, al vanaf Olifanten, boeddha's, oude tempels, ruïnesteden en mooie zandstranden Hoogtepunten van Peru Groepsreis 18 dagen, al vanaf Koloniale steden, eeuwenoude culturen, de Andes, het Titicaca en Machu Picchu Adembenemend Zuid-Afrika Privéreis 20 dagen, al vanaf Van Kruger tot Kaapstad, al het bijzondere van Zuid-Afrika zit in deze reis Volop inspiratie en veel meer reizen? Ga naar nrv.nl Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. GYMGALA Yuri van Gelder turnt op het Gymgala. Dit is zijn eerste op treden onder de vlag van gymnastiekbond KNGU sinds hij van de Spelen werd verbannen, foto anp/robin van lonkhuijsen 199 privéreizen al vanaf A7QPP neemt je mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5