10 ZE WERKLEERBEDRIJVEN SLIMME ZORG BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Rekenkamer De constatering van de Rekenka mer van de voorziene miljoe nentekorten (16 december) op het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu (gebrek aan in zicht wordt genoemd) be vreemdt mij niet. Doordat wij in Nederland het systeem hanteren van toekennen van ministersposten op basis van politieke resultaten, is het lo gisch, dat deze vacatures vaak worden ingevuld door mensen, die wel bepaalde karakterologi sche en/of kwalitatieve talenten hebben, doch die inhoudelijk to taal niet aansluiten op de betref fende ministeries. Dit geldt overigens ook voor lokale en provinciale invullin gen. Een viersterren-generaal op Defensie, een prof. dr. ir. op bo vengenoemd, departement, een 'outbounder'op Buitenlandse Zaken bijvoorbeeld ligt meer in de lijn van de professie. Door de hoogconjunctuur, door een surplus aan media-aan dacht prevaleren tegenwoordig vaak de beeldvorming, de confir matie en de openingsborrels is mijn idee. Gaat men voor Spiele rei of voor core business? Kiest men voor homo sapiens of homo ludens?? Monique Sturm Turkeyeió, Waterlandkerkje Rekenkamer II Volgens de Rekenkamer heeft het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu 32 miljoen euro te weinig opzijgezet voor onder houd en renovatie van dammen, dijken, stuwen en stormvloedke ringen. Onbegrijpelijk voor ons land dat zich - meestal met suc ces - al eeuwenlang 'weert tegen de zee'. Veilige zeeweringen vor men positieve elementen in ons landschap. Vandaar dat men de benodigde miljoenen zou kun nen halen uit de post waaruit al die andere landschapselementen die men realiseert onder de noe mer 'nieuwe natuur' gerealiseerd worden. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Kerstgevoel In de krant 17 december trof ons een stukje onder het kopje 'Kerstgevoel'. Hierin wordt ver teld dat een klein Fries dorpsge meenschapje van 450 mensen een huis koopt om vluchtelingen op te vangen. Een Syrisch gezin met vijf kinderen wordt in Eas- terlittens warm onthaald. Daar worden we heel blij van. Zo kan het dus ook! Het voorbeeld voor deze actie werd warempel gege ven in het naburige dorp 'Jor- wert' Qorwerd). Daar werd een oud dorpshuis verbouwd tot een woning voor asielzoekers! Wat geweldig! Dus God is toch nog niet verdwenen uit Jorwerd. Anneke en Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Appen Ik zou willen dat het kabinet zich net zo voor fietsers inspant als voor 't Oekraïneverdrag. Mak kelijk en goed is het verbieden van het fietsend appen (12 de cember). Grof is het niets doen tegen de smerige en stinkende uitlaatgassen van auto's en scoo ters. Na een visiteronde op de fiets als huisarts denk ik: weer één of meerdere sigaretten. Zoveel van die smerige en vast gezondheids ondermijnende uitlaatgassen heb ik dan weer ingeademd. Je bent voor of tegen de Oekraïne maar iedereen is toch voor ge zondheid. Hoe krijgen wij het (volgend) kabinet zover dat zij dit inziet en met daden durft te ondersteu nen. Willem Osterman, huisarts De Kempenaerst 2, Vlissingen Appen (2) Vorige week reed ik op een mor gen met de auto op een smalle weg van Terhole naar Hulst. Uit de andere richting kwam een meisje mij tegemoet op de fiets. Ze keek strak op haar kijktele- foon en reed ongeveer op het midden van de weg. Om een on geluk te voorkomen ging ik maar half van de weg af met mijn rech- terwielen door de zachte gras kant, zodat ze mij kon passeren. Ik vraag me het volgende af. Een fietser is een zwakke wegge bruiker. Bij een ongeval en twij fel, zal in een rechtszaak de rech ter waarschijnlijk de kant van de fietser kiezen en krijgt de auto mobilist de schuld. Er waren geen getuigen. Als in dit geval het meisje ongelukkig gevallen was en in een rolstoel beland, had mijn verzekering moeten betalen terwijl de schuld duide lijk bij het meisje lag! Hoe zal in zo'n geval het oordeel van een rechter zijn? O t tens Notendijk 49, Terhole Kustvisie De kustvisie (17 december) heeft het daglicht gezien. De bijeen komst op 6 december van de PvdA-Walcheren over de kust- bebouwing leverde een heel dui delijk duurzaam beeld op. Doe iets aan de kwaliteit van de be staande bebouwing. Het nieuwe plan Dishoek mag nooit meer worden gekopieerd! Bouwen voor de leegstand voorkomen. Hou de natuur in ere! Daar ko men de toeristen voor. Nollebos bebouwen is een be stuurlijk misverstand. Op de stranden dient alleen de kwali teit te worden verbeterd, maar stop met het plaatsen van meer slaaphuisjes en uitbreiding van strandpaviljoens. Het woord is nu aan de gemeentera den, Provinciale Staten en het waterschap om deze opvattingen opgenomen te krijgen in hun be leid, want de kustvisie moet nog worden 'vertaald' in beleid. Ik wens alle bestuurders veel wijsheid toe. Kees Krijger Wagnerlaan 2, Vlissingen Mark van Rooten (37) Brouwershaven vrijdag 30 december 2016 „Op mijn 20ste ben ik met de fiets onderuitgegaan, vlakbij Brouwers haven. Niemand kan me vertellen wat er is gebeurd. Het is een zwart gat. Wat ik wel weet is dat ik in het ziekenhuis lag met 27 hechtingen, een schedelbasisfractuur en een hersenkneuzing. De gevolgen zijn groot. Ik viel terug in mijn ontwik keling en kan me sindsdien niet goed meer concentreren. Ik ben mezelf verloren, ben gaan blowen en raakte in een psychose. Dat heeft zes, zeven jaar geduurd. Na veel omwegen ben ik op de druk kerij terechtgekomen, een werk- leerbedrijf. Dat heeft me enorm geholpen. Ik deed contacten op, hoefde niet meer thuis te zitten en me te vervelen. Ik kreeg discipline, had een doel om ergens naartoe te gaan. Het verschil? Ik heb weer waarde, ik doe wat. Als ik nergens naartoe zou kunnen gaan, zou ik weer gaan blowen en op de bank gaan hangen. Want als je thuiszit en iedereen is aan het werk, word je met jezelf geconfronteerd. Wer ken gaat niet, want ik heb een spanningsboog van 1 a 2 uur. Een mens heeft mensen nodig. Anders ga je te veel malen en pak je de fles of een joint om jezelf te verdo ven. Ik ben bezig met het bouwen van een webwinkel. Echt tof."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42