WIM HOFMAN Sindsdien wandel ik 9 Helemaal eens met de rechter In dit geval nooit straf genoeg Vergelding voor groot verdriet RECHTBANK MAN UIT DREISCHOR ZES JAAR CEL IN A De inwoner van Dreischor die op 23 juli een dodelijk verkeersongeval veroorzaakte in Noordgouwe is veroordeeld tot zes jaar cel en een rijontzegging van tien jaar. Dat is conform de eis van de officier van justitie. Lezersjury Wie ben ik? Hoe zie ik er uit? Ik zou zo graag mezelf eens ontmoeten. Waar kom ik vandaan? Waar ga ik heen? Ik zou zo graag eindelijk eens met mezelf spreken. Ik heb me veel te vragen. Altijd is er een ander Met wie ik spreek En degene die ik echt ben Is dan ver, ver weg In Dromenland. Waar ben ik nu? Ben ik werkelijk op de Bosweg Die van Grendelbrücke Naar de ruïne van Girbaden gaat En waar me vage gestalten tegemoet komen? Sindsdien wandel ik. Ja, ik was allang in Uschmal en Tsjitsjenitza. Waar ben ik nu? De 44-jarige P.L uit Dreischor was er niet op uit om de 29-jarige motor rijdster K. van den Oever en haar vriend dood te rijden. Toch is hij schuldig aan doodslag en poging tot doodslag, vindt de rechtbank Zee land/West-Brabant. In de uitspraak van twaalf kantjes staat de rechtbank uitvoerig stil bij de vraag of er sprake is van doodslag en poging tot doodslag. Ja, oordeelt de rechtbank. En dat is bijzonder. Eerst even terug naar wat er in de nacht van 23 juli om 3.30 uur gebeurde. De man reed op de Kloos- terweg in Noordgouwe met zijn be stelbus in op de achterkant van de motor van de slachtoffers. Hij had twaalf keer zoveel gedronken dan is toegestaan en reed zonder geldig rijbewijs. Voordat hij in de auto stapte werd hij door omstanders ge waarschuwd. Ook kreeg hij een slaapplek aangeboden. Het is volgens de rechter alge meen bekend dat door overmatig al coholgebruik het reactievermogen afneemt, de waarneming slechter wordt en het moeilijker wordt om recht te blijven rijden. Het risico op een ongeval neemt dus aanzienlijk toe. Door met zoveel drank op te gaan rijden heeft de man zich wil lens en wetens blootgesteld aan de aanmerkelijke kans dat de slachtof fers zouden komen te overlijden, en heeft hij die kans op de koop toe ge nomen. Daarom acht de rechter doodslag en poging tot doodslag wettelijk bewezen. De rechtbank realiseert zich dat 'geen enkele straf het leed van fami lie en vrienden ongedaan kan ma ken en dat uit het oogpunt van ge noegdoening voor hen geen enkele straf hoog genoeg zal zijn'. Onvoor waardelijke celstraf is op zijn plaats, aldus de rechter. Net als de maxi mum op te leggen ontzegging van de rijbevoegdheid. „Om recht te doen aan de ernst van de feiten en om de veiligheid van overige verkeersdeelnemers voor een lange periode te bescher men." 1*11 vrijdag 30 december 2016 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Seither Spaziere Ich gedicht van Hans Arp 1886-1966. Vertaling Wim Hofman. Ongeluk was doodslag Jeffrey Kutterink Middelburg De PZC-lezersjury kijkt in de rechtszaal mee: hoe zouden zij zelf oordelen, op de stoel van de officier van justitie of van de rechter? Rachel Daniëlse (63) voormalig maatschappelijk werkster, Vlissingen „Deze zaak heeft me wel bezigge houden en ik ben daarom ook naar de uitspraak in de rechtbank toe geweest. Ik ben het helemaal met de straf eens; die doet recht aan de gevoelens van nabestaanden. De man is steeds met te veel drank op blijven rijden, nota bene zonder rijbewijs. En hij leert het kennelijk nooit. Hij moet een keer gestopt worden. Laten we eerlijk zijn: hij heeft levens verwoest en daar moet hij in de cel maar eens over nadenken." „Ook al legt de rechter de zwaar ste straf op, het is in dit geval nooit genoeg. Maar met de straf die de man nu heeft gekregen, heb ik eigenlijk geen vrede. Wat mij betreft had de dader 10 tot 12 jaar cel gekregen. En hij zou pas weer mogen rijden als hij geheel van zijn drankprobleem af is. Anders zou ik zeggen: hij mag nooit meer in een auto stappen. Ik weet niet of dat juridisch zou kunnen, maar zo'n voorwaarde zou ik willen zien." „Dit is een verdiende straf. Het is een vergelding voor het grote ver driet wat hij heeft aangedaan. Bo vendien is hij voorlopig geen ge vaar meer op de weg. Voor de dader hoop ik dat hij goede bege leiding van reclassering krijgt. Want het zal voor hem moeilijk zijn om in de maatschappij terug te keren. Van mij zouden ze nog wel een voorwaarde mogen stellen: gaat hij ooit nog eens in de fout, pak dan zijn rijbewijs voor zijn hele leven af." Cees van Kampen (69) medewerker slachtofferhulp, Aardenburg Aat de Jong (67 gepensioneerd ambtenaar, Midi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41