Ve [ekkeréte üij'ehoiteni IB L I E KI 5 Drie bedrijven voor honderden euro's benadeeld CHANOEKA LICHT EN HOOP 112 NIEUWS Man in boeien om boetes Gepakt voor mensenhandel De man overnachtte van 19 tot en met 24 december achtereenvol gens bij een hotel en twee B&B's in Middelburg, ontbeet er en maakte gebruik van de minibar. Het gaat om een blanke man, eind 20, met blond haar en netjes ge kleed, schrijft Mart Scherp van B&B Scherp op Facebook. De man liet bij zijn B&B een rekening van 230 euro achter. Voor ongeveer datzelfde bedrag lichtte de man ook Hotel aan de Dam en B&B Parijs aan de Kaai in Middelburg op. „Hij vertrekt de laatste nacht zonder te betalen en stuurt dan een mailtje dat hij we gens familieomstandigheden eer der weg moest", zegt Adinda van der Linden van Parijs aan de Kaai. De man gebruikt de naam Jacob de Graaf, zijn telefoonnummer is afgesloten en het opgegeven thuis adres leidt naar tv-productiemaat- schappij Studio 100 in België. Hij boekt de kamers via Booking.com met een (valse of verlopen) credit card. Wanneer de hotelhouders het geld willen afschrijven, krijgen ze een foutmelding en kunnen ze fluiten naar het geld. Van der Linden: „Het is erg ver velend. Natuurlijk financieel, om dat hij niet betaalt en we die kamer aan iemand anders konden verhu ren die wel betaalt. En je zit met de kosten die hij daarnaast nog maakt. Maar ook emotioneel is het erg, want je vertrouwen in de mensheid is toch weer even weg." Geen van de drie gedupeerden deed aangifte bij de politie. Be wust, zeggen ze, want de politie doet er toch niks aan. Ze hopen via sociale media anderen te waar schuwen. Het is een lastige kwestie voor de politie, erkent woordvoerder Willem-Jan Uytdehage. „Mensen voelen zich bestolen, maar juri disch gezien is het geen diefstal. Er Mensen voelen zich bestolen, maar juridisch gezien, is hetgeen diefstal zijn geen goederen meegenomen, zoals in het geval van iemand die benzine tankt en wegrijdt zonder te betalen. Die neemt ook echt iets mee. Iemand die ergens slaapt zonder te betalen, neemt een dienst af en dan heb je meer te ma ken met een wanbetaler. Als het om één geval gaat, moeten gedu peerden meestal via de civiele rechter hun geld zien te krijgen." Toch dringt Uytdehage erop aan dat de getroffen ondernemers wel aangifte doen. „Want als het om dezelfde persoon gaat die willens en wetens herhaaldelijk mensen dupeert, dan is sprake van flessen trekkerij. Daar lijkt het in dit geval om te gaan en daar kunnen wij wel wat mee. Dan hebben we in ieder geval meer aanknopings punten." De drie benadeelde Middelbur gers ondernemers nemen geen ex tra voorzorgsmaatregelen. „Direct betalen is een optie, maar omdat veel gasten ook komen eten bij ons, nog parkeertickets willen en wat uit de minibar drinken, is het makkelijker om alles in één keer te doen", zegt Scherp. De creditcard vooraf controleren is ook geen optie, vindt Van der Linden. „We krijgen 3.500 mensen per jaar, en vooraf geld van de cre ditcard afboeken zorgt weer voor wantrouwen bij bezoekers. Het blijft een kwestie van vertrouwen. En ik wil niet iedereen laten lijden vanwege één zo'n vervelend man netje." Brand legt schuur in as vrijdag 30 december 2016 PC BRUINISSE Een 37-jarige man is donderdagavond aangehouden op een va kantiepark in Bruinisse omdat hij nog wat open staande bekeuringen had. De man is al sinds juli 2015 gezocht door de politie Limburg-Zuid. ARNEMUIDEN De politie heeft woensdag een 30-ja- rige Vlissinger opgepakt voor het prostitueren van een 17-jarig meisje uit de gemeente Vlissingen. Hij zit vast in Torentijd voor ver hoor en wordt verdacht van uitbuiting van een minder jarige. Agenten van de Af deling Vreemdelingen Iden tificatie en Mensenhandel (AVIM) arresteerden de man in Arnemuiden. De aanhouding komt voort uit eerdere onderzoeken naar mensenhandel in Zeeland. Wanbetaler dupeert bed and breakfasts Een oplichter heeft in de afgelo pen week gezorgd voor een spoor van niet-betaalde rekenin gen bij bed and breakfasts (B&B) in Middelburg. De man sliep er meerdere dagen en ver dween - zonder te betalen - als een dief in de nacht. Bas Bareman en Maurits Sep Middelburg -Willem-Jan Uytdehage, woordvoerder politie VLISSINGEN Een schuur van een woning aan de Paul Krugerstraat in Vlis singen is in de nacht van woensdag op donderdag afgebrand. Ook een aan bouw van de woning raakte door het vuur beschadigd. De bewoners moesten de nacht ergens anders door brengen. Het vuur ontstond rond 2.00 uur 's nachts in de schuur en sloeg door naar de aanbouw. De be woners ontvluchtten het pand en ook de buren waren hun huis uit gegaan. M I t S T t R B A K K E R S MIDDELBURG Chanoeka is het feest van licht en hoop. Maar het ontsteken van licht jes in de menora, zoals gisteren voor het 22ste jaar gebeurde in het stadhuis van Middelburg, lijkt de duisternis steeds moei lijker te kunnen verdrijven. „Het lijkt alsof er buiten meteen mensen klaar staan om de lichtjes te blussen", zei opperrabbijn Binyomin Jacobs. „We zullen dus moeten vechten. Niet als soldaten, maar als mensen, door onze afschuw ken baar te maken. Dat is de dubbele bood schap van Chanoeka: licht verspreiden én keihard zijn tegen iedere vorm van racisme. Hopelijk is de duisternis volgend jaar dan iets minder geworden." Burgemeester Harald Bergmann, die ook een lichtje aanstak in de menora, bena drukte het belang van 'verbinding en ver bondenheid'. „Juist in deze tijd zijn die soms ver te zoeken. De enige oplossing daarvoor ligt bij ons allen. We moeten het samen doen, maar ook zelf." Hij blijft hoopvol dat de duisternis minder zal worden. „Het licht zal altijd sterker zijn dan haat en onver draagzaamheid." FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37